Zbiram ponudbe za zavarovanje hiše

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Bom kar tule vprašal oz prosil za okvirne ponudbe. (Zagotovo prebira tale forum kak zavarovalni agent
cool-1.gif
)

Zavarovati želim 15 let staro hišo - Lokacija : Dravsko polje.
Ima 120m2 bivalnih površin in še 100 m2 garaže in podstrešja.
Za objekt osnovno zavarovanje (udar strele, toča, druge naravne pojave), za opremo pa ponudbo za osnovni ali polni paket (da bom lahko malo primerjal)

Pa če je možno še na 10 let in plačilo bo v gotovini,

Kot bonus pa še mogoče naslednje leto k zavarovanju prideta še 2 avto polici (razmišljam o spremembi trenutnega ponudnika za avtomobilska zavarovanja).
Ponudbe na ZS, lahko pa tudi tukaj
Hvala lepa!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Živjo!

osnova za izračun zavarovalne vsote in premije je površina po etažah, med zavarovalnicami je potem tudi nekaj razlik
kolikšno gradbeno vrednost na m2 upoštevajo zato tudi pride do razlik v ZV in premiji.

Navedi točno bruto površine po etažah;
___ m2 klet/garaža (del hiše ki je pod zemljo)
___ m2 pritličje (ne stanovanjski del (kot klet ali garaža)
___ m2 pritličje (stanovanjski del)
___ m2 mansarda
___ m2 podstrešje
___ m2 nadstreški, lope ipd?

In koliko ___m2 od vsega tega je stanovanjsko opremljeno?

Iz kakšnega materiala je strešna kritina; trda: opeka, pleh ipd... mehka; tegula, valovitka
druge nevarnostne okoliščine... drevo zraven hiše, bakreni žlebovi
smile-1.gif


Ali je slučajno toplotna črpalka ali cevni sončni kolektorji?

Na podlagi tega, se bo dalo vsaj približno/natančno narediti info izračune.

l.p.

Primož
 
Nazadnje urejeno:

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Garaza 50m2
Nebivalni del nad garazo 50 m2
60m2 pritlicje stanovalski del
60m2 mansarda stanovanjski del
120m2 je opremljeno
Streha je bramak
Drugih dejavnikov zunaj ni drevesa ipd.
Je na ravni parceli v strjenem naselju.
Gretje na olje. Kolektorjev se pa nimam.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Garaza 50m2
Nebivalni del nad garazo 50 m2
60m2 pritlicje stanovalski del
60m2 mansarda stanovanjski del
120m2 je opremljeno
Streha je bramak
Drugih dejavnikov zunaj ni drevesa ipd.
Je na ravni parceli v strjenem naselju.
Gretje na olje. Kolektorjev se pa nimam.


Pa vprašaj ga še koliko je lahko kritina stara, da ti pri ujmi povrnejo sorazmerni delež škode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Garaza 50m2
Nebivalni del nad garazo 50 m2
60m2 pritlicje stanovalski del
60m2 mansarda stanovanjski del
120m2 je opremljeno
Streha je bramak
Drugih dejavnikov zunaj ni drevesa ipd.
Je na ravni parceli v strjenem naselju.
Gretje na olje. Kolektorjev se pa nimam.


Pa vprašaj ga še koliko je lahko kritina stara, da ti pri ujmi povrnejo sorazmerni delež škode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Če imaš opravka s kolikor toliko normalnim zastopnikom, ti bo zavaroval na novo vrednost.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Garaza 50m2
Nebivalni del nad garazo 50 m2
60m2 pritlicje stanovalski del
60m2 mansarda stanovanjski del
120m2 je opremljeno
Streha je bramak
Drugih dejavnikov zunaj ni drevesa ipd.
Je na ravni parceli v strjenem naselju.
Gretje na olje. Kolektorjev se pa nimam.


Pa vprašaj ga še koliko je lahko kritina stara, da ti pri ujmi povrnejo sorazmerni delež škode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Če imaš opravka s kolikor toliko normalnim zastopnikom, ti bo zavaroval na novo vrednost.

Na terenu, samo še Triglav police najdem, katere imajo dejansko vrednost, drugo pa je v kakšnem stanju/starost/vrsta
je kritina pred škodo... In to mora seveda agent opozoriti stranko in pred sklepanjem tudi videti objekt...
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Garaza 50m2
Nebivalni del nad garazo 50 m2
60m2 pritlicje stanovalski del
60m2 mansarda stanovanjski del
120m2 je opremljeno
Streha je bramak
Drugih dejavnikov zunaj ni drevesa ipd.
Je na ravni parceli v strjenem naselju.
Gretje na olje. Kolektorjev se pa nimam.


Pa vprašaj ga še koliko je lahko kritina stara, da ti pri ujmi povrnejo sorazmerni delež škode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Če imaš opravka s kolikor toliko normalnim zastopnikom, ti bo zavaroval na novo vrednost.

Na terenu, samo še Triglav police najdem, katere imajo dejansko vrednost, drugo pa je v kakšnem stanju/starost/vrsta
je kritina pred škodo... In to mora seveda agent opozoriti stranko in pred sklepanjem tudi videti objekt...

Težko najdeš danes POŠTENEGA agenta!!!!! Samo da on polico napiše in da ima provizijo od nje in ti obljubi vse, ko pa pride do česa, tedaj pa ni dosegljiv, oziroma je na dopustu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Avtor teme. ne obremenjuj se z tistimi marketinškimi forami na 10 let z dodatnim popustom. Po 3 letih lahko zadevo prekineš brez plačevanja ugodnosti za nazaj. To je samo fora agentov, da pridobijo stranke. Ti kr podpiši čim bolj ugodno ponudbo za 10 let, po 3 letih lahko menjaš kolk ti paše. Ne zaupaj slepo agentov. Sem jihih najmanj ducat v življenju spoznal, določeni se majo za najboljše prijatle, na koncu so vsi ekonomsko finančni nateguni.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Seveda, ce pa bog ne daj pred tremi leti, moras pa vse popuste vrniti, v primeru da ne poplacas je rubez. Popusta je pa ravno toliko kot je premija.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Za podobno hišo sem pri zavarovalnici Grawe plačal 40 evrov za požarno zavarovanje plus strela, vihar in toča.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Plačal sem 40 evrov za starejšo hišo veliko 150m2(pritličje plus mansarda), zavarovalna vsota je cca 130.000 evrov.
Ni pa vključen potres, poplava, izliv vode ter odgovornost ampak samo požar, strela, toča in vihar.

Gre za zavarovanje Grawe dom osnovno kritje http://www.grawe.si/si/stanovanjska_hisa.htm
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Meni je povedal, da je važna samo zavarovalna vsota.

Torej, če mi v celoti vse pogori dobim 130.000 evrov, sicer pa baje glede na dejansko škodo, ki se mi naredi na hiši(brez premičnin).

Moj namen je bil ta, da imam vsaj neko osnovno požarno zavarovanje.
Torej, če recimo udari strela in pogori streha, da dobim povrnjeno vsaj za drugo streho.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zastopnik te je nategnil s tem da ti je sploh dal v podpis tako polico, glede na to da imaš napačne predstave o zavarovalni vsoti pri dejanski vrednosti. Osebno zavarovanja stanovanjske hiše na dejansko vrednost sploh nočem sklenit, razen če zaradi dotrajanosti drugače ni možno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
He he, sedaj opazil da gre za fikusa, ki ima grozne probleme že z drobnim tiskom pri mobilnih operaterjih. S takšnimi je zelo enostavno skleniti zavarovanje, ker ga nič ne zanima drugo kot cena.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Res sem včasih naiven ampak, če ti uspe nategniti mene potem ti bo uspelo praktično kogarkoli.
Sem eden redkih, ki vedno prebere drobni tisk.

Zaupaj mi, kje me je nategnil, ker lahko v 15tih dneh še odstopim od pogodbe.
Za 40 evrov letne premije bi res rad izvedel kje bi lahko dobil več.
Drugi najcenejši je bil Generali s 150 evri letne premije, Triglav 350...

Zavaroval sem hišo za osnovno kritje(požar, strela, toča, vihar) po pogojih, ki so objavljeni na spletni strani.

V splošnih pogojih zavarovanja hiše mi v členu 6 piše:
1. zavarovalna vrednost zavarovanih zgradb in stvari je nova vrednost.
Novo vrednost predstavljajo krajevno običajni stroški ponovne izgradnje, vključno s stroški načrtovanja in konstruiranja...
2. Pri določanju vrednosti se ne upošteva subjektivna vrednost.

Torej imam hišo tako kot je treba zavarovano na novo vrednost in ne na dejansko vrednost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za podobno hišo sem pri zavarovalnici Grawe plačal 40 evrov za požarno zavarovanje plus strela, vihar in toča.
Me pa res zanima kaj bi dobil ce ti totalno pogori. Ker ta cena je res absurdno nizka
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Meni je povedal, da je važna samo zavarovalna vsota.

Torej, če mi v celoti vse pogori dobim 130.000 evrov, sicer pa baje glede na dejansko škodo, ki se mi naredi na hiši(brez premičnin).

Moj namen je bil ta, da imam vsaj neko osnovno požarno zavarovanje.
Torej, če recimo udari strela in pogori streha, da dobim povrnjeno vsaj za drugo streho.

Koliko pa je stara hiša? Praviš, da je starejša.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Zaupaj mi, kje me je nategnil, ker lahko v 15tih dneh še odstopim od pogodbe.

Ali je starost hiše skrivnost?

Če je hiša res starejša, tista trditev zastopnika ne drži. Če bi, bi jo vsak takoj zažgal. In zaslužil. A je bil zastopnik kak nadebudni Safe-inves-tovec ali pa Morijevec? heheh
 
Nazadnje urejeno: