Zasnova ogrevanja - vasa mnenja

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
LOOOL

ali pa tole

ja res sem premalo napisal ;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne, napisal si prevec. Prvo loci to da oglasevane crne niso nujno tud pogodbeno dogovorjene na koncu, kot drugo loci obicajna stanovanja od malega procenta novih stanovanj v centru ali pa ob ljubljanici itd (kjer so pac res drazja). Nato pa se upostevaj da je bolje oddajati za manj in imeti izbiro med najemniki ter tako longterm imeti manj dela in stroskov s posamezno enoto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
se strinjam. sicer ne vem kakšne luknje po m2 boš oddajal, ampak pri 50m2 v lj si kar tam tam, kot sem napisal, če pa imaš garsonjere je pa to pač manj...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
se strinjam. sicer ne vem kakšne luknje po m2 boš oddajal, ampak pri 50m2 v lj si kar tam tam, kot sem napisal, če pa imaš garsonjere je pa to pač manj...
Ne nisi v resnici, sploh ce zelis imeti dolgorocne najemnike, ki te ne klicejo ko jim zarnica crkne.

Oddajam od garsonjer do trosobnih stanovanj, najemnine so 400-600 eur.

Ampak tko cist iz radovednosti...a se pocutis kej superiorno ko stanovanje poimenujes “luknja”? Ker nisi prvi ki uporablja to besedo pa me zanima kaki hormoni srece se vam v glavi sprostijo ko uporabite to besedo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
sobica je zame luknja, zivel sem v svojem zivljenju v vseh živih luknjah od grasonjere, do 1,5 sobnega do 3 sobnega, v hišah takih in drugačnih.. In ja vem kaj je luknja, in mi ni težko tako poimenovat. Nic superiornega...pač ce je stanovanje veliko 25 kvadratov je to luknja, četudi je nov jupol noter. NImam pa s tem problemov, ljudje pač po svoje in svojih zmožnosti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Daj v ta racun se strosek peci in potem bos razumel zakaj ne :)

Koliko pa imas predracune za peci? Meni se sodelavec (ki jih tudi montira) hvali da je dandanes zadeva razmeroma poceni (glede na stevilke, ki jih imam jaz v glavi).

Pa imas od koga predracun za skupno kotlovnico..pec..zalogovnik..kalorimetre, krmiljenje in razvodi do enot...in locene peci v vsaki enoti?
Mislim da bi moral tu startat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Koliko pa imas predracune za peci? Meni se sodelavec (ki jih tudi montira) hvali da je dandanes zadeva razmeroma poceni (glede na stevilke, ki jih imam jaz v glavi).

Pa imas od koga predracun za skupno kotlovnico..pec..zalogovnik..kalorimetre, krmiljenje in razvodi do enot...in locene peci v vsaki enoti?
Mislim da bi moral tu startat.
Nimam se. Naslednji teden sva z enim zmenjena da pride pogledat in da ponudbo za peci in montazo. V glavi ma 3k+ za pec.

Kalorimetri so 250 po komadu, pumpe mam na zalogi, tudi zalogovnik, krmiljenje bo od seltrona racunam da okoli 400 eur.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Jaz sem mel za novo plinsko predrscun za 2500 + sanacija dimnika.

servis je bil 700 e (16 let stara pec)

za kvadraturo luknje :)

sicer pa je v zadnjem casu te obsedenosti manj, vsak vse svoje... znanec investitor dela 8 enot ki bodo imele skupno pralnico, ljudje so pozitivno naklonjeni, sem sam pricakoval da bo vec zmrdovanja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Jaz sem mel za novo plinsko predrscun za 2500 + sanacija dimnika.

servis je bil 700 e (16 let stara pec)

za kvadraturo luknje :)

sicer pa je v zadnjem casu te obsedenosti manj, vsak vse svoje... znanec investitor dela 8 enot ki bodo imele skupno pralnico, ljudje so pozitivno naklonjeni, sem sam pricakoval da bo vec zmrdovanja.
Jaz sem tudi o tem razmisljal pa sem potem opustil idejo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Jaz sem mel za novo plinsko predrscun za 2500 + sanacija dimnika.

servis je bil 700 e (16 let stara pec)

za kvadraturo luknje :)

sicer pa je v zadnjem casu te obsedenosti manj, vsak vse svoje... znanec investitor dela 8 enot ki bodo imele skupno pralnico, ljudje so pozitivno naklonjeni, sem sam pricakoval da bo vec zmrdovanja.
Pa v tej pralnici en stroj v lasti lastnika, ali 8 strojev v lasti najemnikov?
Ta zadeva me malo odbija.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
kzs... ker sem vgradil TČ imam dve plinski peči Immergas Zeus Mini na voljo... 150 EUR za kos, ena je še potrebna demontaže. Demontaža s fiksanjem priključkov - bila montirana vzporedno - če kdo naredi, mu dam obe za 250. Lokacija 25km iz Lj. Več pod privat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Zato ker bo treba cunje nositi nekam v nek skupni prostor.
Zato ker zna hitro priti do nesoglasij kdo je dal prat žeblje in se je strgala guma.
Zato ker takrat ko boš prinesel cunje prat bo en stroj v okvari, druga dva pa zasedena.
Zato ker bo eno stanovanje pral en stroj na teden, drugo pa vsak dan en stroj. Si že ugotovil, obračunaj to pošteno.
5 let sem živel v garsonjeri kjer je bila sušilnica na strike skupna. Sicer nimam večjih pripomb na to, ampak včasih so bili striki vsi zasedeni, kljub temu da so bile cunje že več dni suhe na njem. V kleti so se pozimi posusile v nekaj urah, (poleti pa nikdar), zato smo imeli poleti sušilnico na nevravno najbolj urejeni podstrehi, kamor je bilo treba še eno nadstropje po stopnicah....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Gonzo

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
771
113
Brez zamere. Slabo zamišljeno. Lahko imaš skupno ogrevanje po kalorimetrih, števce hladne vode, v stanovanju pa moraš imeti v kopalnici minimalno bojler s pralnim strojem, vse drugo je kregarija in ni fer. Razen, če boste v skupni pralnici vzpostavili pravilo, da si dve enoti delita pralni in sušilni stroj, da se bosta le dve gospodinji menili in upali na najboljše.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Brez zamere. Slabo zamišljeno. Lahko imaš skupno ogrevanje po kalorimetrih, števce hladne vode, v stanovanju pa moraš imeti v kopalnici minimalno bojler s pralnim strojem, vse drugo je kregarija in ni fer. Razen, če boste v skupni pralnici vzpostavili pravilo, da si dve enoti delita pralni in sušilni stroj, da se bosta le dve gospodinji menili in upali na najboljše.
Lahko mas tudi stevce tople vode...
zdej sem se odlocil da bo pac cirkulacija samo do stanovanj in tam stevec tople vode.
Sam se plinarja cakam da mi sporoci glede peci in mamo ze skor reseno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
771
113
Ok in boste na enoto imeli dva kalorimetra, enega za ogrevanje, drugega za porabo SV. Cirkulacijske izgube boste pa pavšalno razdelili na 4 enote pod skupne druge stroške, kot je npr. ogrevanje in izgube v pralnici, na stopnišču ipd.