Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Resno sem pričakoval strokovne analize, trditve, s katerimi se bom moral s stisnjenimi zobmi vsaj na pol strinjati, nova odkritja znanosti v tem letu, v katerem smo cepili več milijard ljudi - dobil sem pa spet en bulšit. Razočaran sem, pa o tej problematiki sploh pojma nimam.

Ko slišim besedo naravna imunost, me popade smeh. (Po Goebbelsu, ki ob besedi kultura prime za pištolo.)

Naravna imunost na Covid s sabo prinese 1000x večje tveganje za zaplete, hujši potek bolezni in smrt kot cepljenje.

Kako strašna slepota je človeka.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Resno sem pričakoval strokovne analize, trditve, s katerimi se bom moral s stisnjenimi zobmi vsaj na pol strinjati, nova odkritja znanosti v tem letu, v katerem smo cepili več milijard ljudi - dobil sem pa spet en bulšit. Razočaran sem, pa o tej problematiki sploh pojma nimam.

Ko slišim besedo naravna imunost, me popade smeh. (Po Goebbelsu, ki ob besedi kultura prime za pištolo.)

Naravna imunost na Covid s sabo prinese 1000x večje tveganje za zaplete, hujši potek bolezni in smrt kot cepljenje.

Kako strašna slepota je človeka.
Možno, ampak tiste, ki pa so preboleli, je pa popoln nesmisel še pocepiti. Ne prinese nobene dodane vrednosti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tole bi moral računati. Torej: sčasoma bodo ponovno zboleli, le še nekaj časa mora preteči.

Tako kot človek vsako leto pozimi faše gripo. Česa od tega ne more en povprečno skoncentriran človek skapirati?
Preboleli od SARS-COV1 imajo še danes imunski odziv na virus iz leta 2003. Pri gripi, domnevam, da gre predvsem v razliki v sevu iz zime v zimo kot pa to, da imunost popusti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Možno, ampak tiste, ki pa so preboleli, je pa popoln nesmisel še pocepiti. Ne prinese nobene dodane vrednosti.
Seveda, da v določenih primerih prinese dodano vrednost, saj ni vsak prebolel zaradi tega ker ima status P kar avtomatsko imun na morebitne nadaljne okužbe oz. na težji potek bolezni. Tukaj bi bilo smiselno dodati v igro test za protitelesa in če jih ima oseba v postopku premalo - je cepljenje smiselno. Pozablja se na ljudi, ki so zadevo preboleli asimptomatsko ali pa sploh niso preboleli pa mislijo da so, ker pa je kdo od njihovih bližnjih bil pozitiven na PCR test i zadevo dejansko prebolel pa so si v določenem časovnem obdobju lahko priskrbeli potrdilo o prebolelosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Možno, ampak tiste, ki pa so preboleli, je pa popoln nesmisel še pocepiti. Ne prinese nobene dodane vrednosti.
Ne, ker čez nekaj časa ne bodo več imuni in bodo spet zboleli.

To so osnove problematike Covida, kako to ni jasno?

Cepivo stane 20 EUR, cepljenje pa tudi ni zastonj. A res misliš, da reptilijanci iz ljubega miru to delajo zato, da imaš ti kaj pisati? To nima zveze z realnostjo.

S raziskavami, ki so ugotovile te reč se ukvarja milijone resnih ljudi, ki o teh rečeh nekaj vedo (ker, guess what, smo že kakšno epidemijo dali čez in jo obvladali, na primer SARS). Potem pa pride mimo Covid, in kar naenkrat ti nimajo pojma, in jih bo sfact-checkal en programer z interneta.

Smešnice. (Grandiozna motnja?)

A nisi prebral moje primere o tem, kako bo en epidemiolog enkrat izumil 256-bitne procesorje nekje v kleti, na pultu med svojo 486-ko in svetlobnim mikroskopom, vsa računalniška srenja bo pa pisano gledala? Ja, ne ne bo jih izumil, ker je to nemogoče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Preboleli od SARS-COV1 imajo še danes imunski odziv na virus iz leta 2003. Pri gripi, domnevam, da gre predvsem v razliki v sevu iz zime v zimo kot pa to, da imunost popusti.
Kje pa srečajo SARS, da to lahko preizkusijo v praksi? A tukaj bomo pa verjeli pokvarjenim reptilijanskim laboratorijskim testom?

Skratka, ceneje je cepiti ljudi kot iskati protitelesa. In ker so cepiva 1000x varnejša od Covida je to povsem etično.

Tisti, ki take etike ne priznavate, si pa plačajte teste protiteles sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Neumnosti. Če bi cepivo dobro delovalo, nebi imeli podobno intenziteto okuženih.
Da pa je število smrti manjše, pa gre zasluga manj nevarni delti.
Nehaj uporabljati besedo neumnost. Najprej boš definiral besedo "intenziteta".

In ne, ker je med 50% necepljene populacije še dovolj dihajočih, ki jih lahko okuži. Tako nalezljiv pa prvi val (k sreči) ni bil, da bi okužila celo populacijo. V 79% primerov so v tem valu ta teden so pozitivni bili necepljeni:

Da je delta manj smrta? URL, pls. V Indiji je povsem solidno pobijala ljudi. Po naključju niso bili cepljeni, ker cepiv niso imeli. (Na šihtu imamo kolega iz Indije in je prvi dan prejšnjega vala lepo povedal, da so njihove statistike smrti lažno nižane za več velikostnih redov.)

P.S.: Kako kakšen Youtubovec iz držav 3. sveta (to je že Tajska v tem pogledu) popizdeva v komentarjih na ob Am. videih preseratorjev, rojenih z zlato žlico v ustih, ki se drkajo, da se ne bodo cepili, bi si moral vsak pogledati.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Od, zaradi ali s?
Dvom je odveč. Od.

Alojz Ihan je že pred časom na spletu objavil pogovor na temo vprašanj, ki jih je dobil od treh dohtarjev. Citiral je Švabsko raziskavo, ki je šla obducirat umrle, ki so jih šteli za umrle od. Ugotovili so, da je od Covida umrlo 95% tako zavedenih.

5% pa je imelo še spremljajoče hude bolezni, in ni bilo z gotovostjo jasno, kaj jih je pokopalo, ali te ali Covid. Ampak tudi tu se da zafilozofirati, da bi lahko brez srečanja s Covidom še nekaj časa živeli.

Skratka, te statistike kar dobro držijo.

Sem se ga še potrudil poiskati:
"Bile pa so opravljene obdukcijske študije klinično potrjenih covid-19 smrti, ena prvih, nemška
je našla v 95% vzrok smrti zaradi covid-19, in 5% smrti, kjer je bil virus prisoten, vzrok pa v
drugi bolezni (International Journal of Legal Medicine volume 134, pages1275–1284 (2020)
Vir)"

 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ne, ker čez nekaj časa ne bodo več imuni in bodo spet zboleli.

To so osnove problematike Covida, kako to ni jasno?

Cepivo stane 20 EUR, cepljenje pa tudi ni zastonj. A res misliš, da reptilijanci iz ljubega miru to delajo zato, da imaš ti kaj pisati? To nima zveze z realnostjo.

S raziskavami, ki so ugotovile te reč se ukvarja milijone resnih ljudi, ki o teh rečeh nekaj vedo (ker, guess what, smo že kakšno epidemijo dali čez in jo obvladali, na primer SARS). Potem pa pride mimo Covid, in kar naenkrat ti nimajo pojma, in jih bo sfact-checkal en programer z interneta.

Smešnice. (Grandiozna motnja?)

A nisi prebral moje primere o tem, kako bo en epidemiolog enkrat izumil 256-bitne procesorje nekje v kleti, na pultu med svojo 486-ko in svetlobnim mikroskopom, vsa računalniška srenja bo pa pisano gledala? Ja, ne ne bo jih izumil, ker je to nemogoče.
Pa še nekaj moram napisati, ker me moti, da se zdravstvo obravnava kot kup vaških bebčkov, ki ne znajo sešteti 2 in 2...

Ko je povprečen dohtar za še tako levo specialnost zaključil šolanje (tj. faks in specializacijo) je že precej star, ker je dal skozi ogromno študija, precej več kot kateri koli drug poklic.

Ko takemu dohtarju nato že v srednjih letih prvič pustimo samostojno delati z bolniki, si ti v njegovih letih kot programer zaslužil že svoj prvi milijon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mcn

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Pa še nekaj moram napisati, ker me moti, da se zdravstvo obravnava kot kup vaških bebčkov, ki ne znajo sešteti 2 in 2...
a moti te da se generalštab slovenskega zdravstva - krek, beović, vindišar, poklukar,.... - obravnava kot kup vaških bebčkov, ki ne znajo sešteti 2 in 2 ? Le zakaj se jih tako obravnava ?
Če sem kdaj imel kakšno misel na to da bi se šel cepit, me je vse minilo ob pojavu delte, za katero je strokovna skupina trdila da večina ne bo niti vedela da je okužena s covidom ker gre za simptome prehlada. Ok - kdo se je pa še kdaj šel cepit proti prehladu ? Pa pride 15.09.2021, ko polovici prebivalcev Slovenije z vladnim odlokom čez noč onemogočijo tankanje goriva, prevoz z avtobusom-vlakom, celo obisk zdravnika za nenujne preimere, itd. Opozicija z vsemi silami v preiskavo o dogajanju na jahti kar z uvedbo prisilnega cepljenja 15.09.2021 nima nobene zveze, vse radijske in TV hiše pa besedno zvezo "prisilno cepljenje" prepovedo in nadomestijo z "obveznim PCT" ter se na vse kriplje trudijo da novice v zvezi s tem porinejo kar se da daleč v notranjost oddaj, da ne bi kdo slučajno dobil vtisa da se je 50% prebivalstva SLO čez noč znašlo v hudi stiski. Tisti, ki se jim je zdelo pametno cepiti se proti covidu zaradi zdravja, so se že zdavnaj. Tisti, ki so se cepili zaradi počitnic na Hrvaškem, kot da gredo v neko eksotično državo, tudi. Za vse ostale pa od 15.09.2021 naprej velja: PRISILA !
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Spet si izmišljuješ in pišeš stvari, ki jih ne poznaš. Tole si pobral na FB fake newsih, nato si bil pa prelen, da bi v Google vpisal 4 besede.

Moje stranske učinke je osebni zdravnik prijavil brez, da bi moral jaz kaj reči.

Poleg tega jih lahko javi tudi bolnik sam, kopiram iz linka spodaj:
"Zakon o zdravilih predvideva, da poročilo o domnevnem neželenem učinku zdravila lahko pošlje tudi bolnik (starši, skrbnik) sam (...)" "Bolniki pošiljajo poročila o domnevnih neželenih učinkih JAZMP v skladu z navodili, ki so objavljena na naslednji povezavi."
daj še link kam javim učinke čakanja na prisilno cepljenje, uvedeno 15.09.2021