Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Če bi v preteklih letih zganjali enako histerijo, bi bile številke podobne, v zadnji "še normalni" sezoni gripe pa najbrž še večje, saj so učilnice v šolah samevale, oddelki v vrtcih so se združevali, ker so otroci množično zbolevali. Podatki so bili na spletni strani NIJZ dokler jih lani niso umaknili.
Daj primerjaj število hospitaliziranih z gripo iz poljubnega leta in število hosp. s Covidom danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
Ko človek preboli Covid, je nekaj časa imun, vendar ne trajno. Podobno je npr. z vsakoletnimi prehladnimi obolenji. Skratka, če ga boš slabo leto kasneje spet v stiku s Covidom, boš lahko spet zbolel. Takih večkratnih (ne)srečnežev se nekaj najde že danes.
Nekateri so v druge zboleli za covidom že po zgolj (dobesedno) par mesecih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Zakaj cepivo deluje(ljudje zaupajo medicini) v Belgiji, Veliki Britaniji, Danski, Švedski, samo v zabačeni Sloveniji imamo modrijaše, ki se bojijo lastne sence, ko gre za cepivo. Vsako cepivo je bilo nekoč novo. Pa nobeden ni zganjal takega cirkusa, kot se zdaj zganja v tej naši zabačeni državici. Kaj v omejenih državah je prav tako diktatura, ali pa so ljudje bistveno bolj pametni od nas Balkancev?
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in tony

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Zakaj cepivo deluje(ljudje zaupajo medicini) v Belgiji, Veliki Britaniji, Danski, Švedski, samo v zabačeni Sloveniji imamo modrijaše, ki se bojijo lastne sence, ko gre za cepivo. Vsako cepivo je bilo nekoč novo. Pa nobeden ni zganjal takega cirkusa, kot se zdaj zganja v tej naši zabačeni državici. Kaj v omejenih državah je prav tako diktatura, ali pa so ljudje bistveno bolj pametni od nas Balkancev?
Tle imaš ta prvih 5, ki mislijo da so najbolj pametni. Precej jih je po mentaliteti iz prve na spisku. Ne bom našteval...
1632083378705.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne poznaš materije.

mRNA cepiva se je dalo narediti tako ekspresno, ker po prejemu cepiva spike protein Covida imunski sistem naredi kar sam, pri drugih cepivih pa ga je treba narediti v laboratoriju, kar je kompleksno in drago, in je vsak korak izdelave treba vmes predložiti regulatorju v odobritev.

Poleg tega se je v izdelavo teh cepiv vložilo ogromno denarja, kar je omogočilo na primer, da so cepivo testirali na 70.000 ljudeh, kar je ogromno in veliko več, kot za katerokoli novo zdravilo. Tako dobro preizkušenih cepiv v tako kratkem času nismo še nikoli imeli.

Kako varna so mRNA cepiva:
Lepis skoraj eno leto star video, ki sem ga pogledal, ko je prisel ven. Veliko trditev iz tega videa je zdaj ze ovrzenih.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zaradi mene tudi prav. Videa ni več.

Prosim pa za URLje, in to za vsak stavek, ki sem ga napisal zgoraj, posebej.

Pravzaprav bom zadovoljen tudi z ekzaktnimi replikami, na vsak stavek posebej. Hvala.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
še dobro da imaš verjetno zraven v stavku. pri nas doma smo 4. žena in dva otroka imajo že covid zdaj 1 teden, sam sem bil v sredo na pcr negativen, tak da ga nisem dobil, tudi simptomov nimam nobenih. sem pa cepljen. do sedaj ga nismo imeli. tudi gripe v nekaj več kot 40 letih nikoli. zdaj pa kovid, in kr fejst pluča, oteženo dihanje, pljuva se gnoj, omotica, noge ne zdržijo, vročina 38,5. če je to podobno prehladeku in kihanju, kot eni temu pravijo.
seveda pa ima mene država rada, če sem zdrav, pobere od mene letno z lahkoto 25000€ davkov in prispevkov.
Če te prav razumem, imajo pri vas doma malo težjo obliko kovida vsi, razen tebe, ki si cepljen? Pišeš zelo nerazumljivo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zaradi mene tudi prav. Videa ni več.

Prosim pa za URLje, in to za vsak stavek, ki sem ga napisal zgoraj, posebej.

Pravzaprav bom zadovoljen tudi z ekzaktnimi replikami, na vsak stavek posebej. Hvala.
Samo na prvi stavek. Spike proteina ne izdela imunski sistem, temveč RNA v celicah, ki preko cepiva dobi navodila za njihovo izdelavo. Imunski sistem pa izdela protitelesa za te proteine.