Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
No pravkar sem od ene stranke izvedel iz prve roke kako poteka ena od variant cepljenja tistih, ki vedo zakaj se ne cepiti a se vseeno želijo cepiti oz. bolje povedano - želijo status C:
Naročiš se pri izbranem osebnem zdravniku s "pravilnim" oz "primernim" razmišljanjem, kot se spodobi na prej določen dan prideš v ambulanto, zdravnik te prosi, da za seboj zapreš vrata, bolj glasno reče "zdaj pa zavihajte rokav", ti dejansko razkuži ramo (da je v zraku vonj po razkužilu) nato pa vzame injekcijo, jo napolne s cepivom, izprazni ter tako dejansko porabi eno dozo cepiva. Sledi samo še izpolnitev kartončka in potrdila o cepljenju ter plačilo v višini 350€ pa je zadeva zaključena.
vse pohvale takšnim zdravnikom, če ne bi na koncu pisalo da takšna pokončna zdravnikova drža stane pacienta 350 €
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Še posebej pokončno se drži vso zdravstveno osebje, ki na tri šihte gleda na smrt bolnih 96 ljudi na intenzivni, ker se niso cepili.

Tole bomo dali v predal:
Ti ljudje ne iščejo dejstev in ne žene jih zaresna radovednost do novih spoznanj, iščejo izključno potrditev svojih prepričanj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
vse pohvale takšnim zdravnikom, če ne bi na koncu pisalo da takšna pokončna zdravnikova drža stane pacienta 350 €
Ta "cena za pokončno držo" ti v bistvu pove, da v takšna dejanja zdravnika/e ne žene nasprotovanje cepljenju temveč zgolj želja po dodatnih €€€. Če bi nasprotovali cepljenju bi to naredili zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Prav je, da so ga odstranili, ker so to same neumnosti, ki nimajo zveze z ničemer. Če lepa beseda, da nehajte s fake religijo deliti narod ne pomaga, boste fasali represijo. Svet pač tako deluje od nekdaj. Če vam kaj ni prav, pejte na Mars in tam zganjajte te budalaštine.

V znanstvenih krogih o Covidu potekajo živahne razprave (sem že podal linke nanje, vendar stavim avto, da je nihče iz tvojega kluba ni niti preletel), le da se tam pogovarjajo o resnih dilemah. Lahko prideš zraven, resno pa te bodo jemali šele, ko boš hotel vprašati kaj resnega.

Tole bomo dali v predal:
Ti ljudje ne iščejo dejstev in ne žene jih zaresna radovednost do novih spoznanj, iščejo izključno potrditev svojih prepričanj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
ni se cepilo 35% zdravstvenega osebja
Se ti je pokvarila plošča?

Na to sem že odgovoril. Poišči moj odgovor, in če katerekoli besede iz njega ne razumeš, pridi nazaj, sicer pa nehaj s to smrtonosno propagando.

Tole bomo dali v predal:
Ti ljudje ne iščejo dejstev in ne žene jih zaresna radovednost do novih spoznanj, iščejo izključno potrditev svojih prepričanj.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
No pravkar sem od ene stranke izvedel iz prve roke kako poteka ena od variant cepljenja tistih, ki vedo zakaj se ne cepiti a se vseeno želijo cepiti oz. bolje povedano - želijo status C:
Naročiš se pri izbranem osebnem zdravniku s "pravilnim" oz "primernim" razmišljanjem, kot se spodobi na prej določen dan prideš v ambulanto, zdravnik te prosi, da za seboj zapreš vrata, bolj glasno reče "zdaj pa zavihajte rokav", ti dejansko razkuži ramo (da je v zraku vonj po razkužilu) nato pa vzame injekcijo, jo napolne s cepivom, izprazni ter tako dejansko porabi eno dozo cepiva. Sledi samo še izpolnitev kartončka in potrdila o cepljenju ter plačilo v višini 350€ pa je zadeva zaključena. Ker se pa je to že malo razvedelo naokoli (le kako, pa menda ja ta brihtn folk ne razlaga o tem naokoli? LoL) pa je dotični osebni zdravnik zaključil s to prakso in sedaj ta gospodična v srednjih letih išče alternativo za podobno (ne)cepljenje za svoje starše, ki so sicer v rizični skupini ampak hey, vaccine is bad, mkay? Zdaj sem se spomnil, da bi se ji lahko priporočilo kakšnega narkomana ali brezdomca...
In kdo je ta dohtar, da ga obesm za nekej?
 
  • Haha
Reactions: tony

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
ni se cepilo 35% zdravstvenega osebja

A samo? Naš antiwaxer trdi da jih vsaj 90% ni cepljenih v zdravstvu in to iz prve roke menda. Prav tako je bil podatek iz "prve roke", v času prvega/drugega vala korone, ko je bilo najstrožje in ko smo morali nositi še rokavice v trgovinah in sicer da v UKC MB sploh nihče ne nosi mask od osebja. In to res nihče in da se samo norca delajo iz nas. No 2 ali 3 dni kasneje mi je umrla babica v tej bolnici in so nas ponoči klicali da se lahko res na kratko pridemo posloviti. Pa ne boš verjel. Vsi, prav vsi so imeli maske. Jaz ne vem od kje vam vse te FB budaleštine? :) Aja, verjetno je bilo tisto zaigrano in ker smo mi prišli sredi noči v UKC so si vsi nadeli maske. In človek stoji zraven tebe, te gleda v oči in ti zagotavlja da je to res. Za zdravljenje, druga ne morem rečt.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Od Covida so danes umrli trije ljudje. Na intenzivni je dobrih 100 na smrt bolnih ljudi, ker se niso cepili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Od Covida so danes umrli trije ljudje. Na intenzivni je dobrih 100 na smrt bolnih ljudi, ker se niso cepili.
Pri tistih uradno cepljenih ter na intenzivni se je pa tudi za vprašat, koliko od njih je bilo morda cepljenih na kakšnega od teh posebnih načinov (narkoman/brezdomec/pohlepnidohtar).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Razmišljam.... če je v zdravstvu 35% necepljenih in če od tega odštejemo visoko izobražene medicinske sestre, ki so verjetno v velikem številu bolj labilna skupina ljudi (seveda ne vse) in ki so zagotovo masovno prisotne na FB in ostalih vrhunskih omrežjih, je to zelo dobra številka. Torej če sem si prav zapomnil, če bi bila v SLO precepljenost 65% bi bilo to to? Torej glede na to da zdravstveno osebje "kao ve" zakaj gre, konec koncev so stroka, je precepljenost glede na zgoraj naveden argument zelo dobra? Če je cepljenje tako slabo in škodljivo bi od teh ljudi pričakoval da se jih vsaj 90% ne bo cepilo, kot trdi moj anticepilski prijatelj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Kot so že pokazale raziskave katerih izsledek je bil, da bolj kot si izobražen večja je možnost, da podpiraš cepljenje oz. da si cepljen, enako kaže to stanje v zdravstvu kjer je velika večina zdravnikov cepljenih potem pa nižje kot greš po lestvici navzdol, večji je procent necepljenih.

Na splošno se pa cilja na vsaj 70% precepljenost (vseh, ki se lahko cepijo). To je številka kjer se situacija lahko počasi začne obračati na bolje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Jaz ne vem od kje vam vse te FB budaleštine? :)
Sodoben internet (FB, YT, Quora itd. itn.) je smrtonosno natančna reč. Spremlja vsebine, ki jih gledaš, in ti, zato, da bi na njihovi platformi zapravil čim več časa (=več pridodkov od oglaševalcev) talajo samo vsebine, ki so podobne že videnim, ker sklepajo, da so ti te kul.

Sčasoma ti tako YT kaže samo še posnetke bemflov, FB pa recimo članke, kako je Trump največji biznismen vse od prve vojne, Hillary pa pošilja otroke v kolonijo pedofilov, ki jih poveljuje papež (resnične novice iz ZDA, btw.).

In kar naenkrat se zgodi, da je ogromna večina novic takšnih, ki te utrjuje v tvojih prepričanjih.

Ti lahko zanje zapraviš ogromno časa (kar ti da lažen vtis, da slediš dogajanju in si razgledan), v resnici pa si zaprt v mehurček enih in istih novic. Do drugih novic sploh več ne prideš, in misliš, da jih sploh ni.

Če po pomoti odpreš delo.si, iščeš iste novice... Hm, nič starih bemflov, nič Trumpovih poslovnih uspehov in nikjer novic o pedofilskem ringu od Frančiška. Popizdiš, lažejo ko svinja! Pojma nimajo!

In greš nazaj k ta pravim novicam, ki si upajo pogledati resnici v oči. (Temu se verjetno reče, da se je človek zradikaliziral na internetu, pa naj smo se tej besedni zvezi pred leti še tako režali.)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Matey, pa lahko z zagotovostvo trdis da ti necepljeni ne bi isto pristali v bolnici? Mogoce so pac genetsko inferiorni.