Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Kako dejstvo? Da imam 0,05% smrti zaradi kovida? 4000 ljudi je pac bilo pretezno sibkega zdravja, z verjetno nekaj izjemami.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
V skrbi, da ne bi fasal kakšnega virusa, raje nisem odprl linka.

Ko so smrti od Covida v UK šteli prepovršno, po sistemu "XX dni od potrjene okužbe" - človeka pa je nato zbil avto - ste pa pizdili, da jih naštejemo preveč in lažemo.

Tole bomo dali v predal: "Ti ljudje ne iščejo dejstev in ne žene jih zaresna radovednost do novih spoznanj, iščejo izključno potrditev svojih prepričanj."
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Kako dejstvo? Da imam 0,05% smrti zaradi kovida? 4000 ljudi je pac bilo pretezno sibkega zdravja, z verjetno nekaj izjemami.
Tudi 29 umrlih po cepljenju je bilo "pretežno šibkega zdravja". Zdravi ljudje od tega ne umirajo. Zaključujem torej, da niso umrli zaradi cepiva, niti tistih 6, ki vsaj z verjetnostjo so, niti eden.

Tole bomo dali v predal:
Ti ljudje ne iščejo dejstev in ne žene jih zaresna radovednost do novih spoznanj, iščejo izključno potrditev svojih prepričanj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Kaj ka a

Čas je že pokazal kak je s cepivi. Nič več se nebo pokazalo. Vsi tudi ne preberemo vse samo na netu a veš.

OK, ker ravno ne spremljam te zadeve kaj preveč in ker imam zadnje čase druge težave in projekte bi te prosil da mi poveš kaj je čas pokazal? Torej kaj? Bodo vsi ki so se cepili masovno pomrli? Imajo atene v riti? Bodo dobili raka? Ali je to prava odločitev? Edina smoterna odličitev? Torej... Pa ne zafrkavam se, resno vprašam kaj si naštudiral?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Aja pa da me ne bo kdo pogrizel, zaenkrat sem od PTC-ja na P-ju zato pa vprašam ker zbiram informacije. Še pa pri svoji starosti nisem doživel takšne agresije s strani določenih osebkov (pa ne tukaj gori ker sem premalo zadnje čase da bi lahko ocenil), prav tako še nisem srečal ljudi ki so tako zelo vase prepričani kaj govorijo. Oni enostavno vedo kako je na stvari, vsi ostali so bedaki in če ne vidim kaj se dogaja sem največje budalo na svetu. Ampak kot je nekdo omenil, to je nastala prava religija da se kar vstrašim. In to od tega moja dva dobra prijatla. Glede na to da dalje od sredje šole nista prišla in da v življenju nista kaj posebej uspela ali dosegla pa od nju doživim še poseben bes ko jima povem da jima verjamem ampak da me zanima od kje vse te hude strokovne informacije da sta prišla do teh 100% spoznanj? Od kje črpata, kdo jima je baza. Potem pa je fertik. Se razpočita in skoraj nismo več prijatli :valjamse:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Meni so taki že pred leti rekli: ti lahko govoriš kar hočeš, kažeš na knjižnice polne knjig, jaz tega ne verjamem.

To ni bila debata argumentov, to je bil ultimat, češ vzemi ali pusti.

P.S.: Blazno je zanimivo tudi, da je anti-vaxx religija pravzaprav zrelativizirali pojem strokovnosti in kompetentnosti. Kdor je za neko področje šolan strokovnjak, na tem področju dela in od tega živi, je po definiciji diskvalificiran. Fact-checka ga lahko vsak.

Naj taki začnejo na kosilo hodit k avtomehaniku in ne več v oštarijo...
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Nekaj kasneje si nekje napisal, da od gripe umre 200 ljudi letno. Od Covida jih je v še ne 2 letih umrlo 4500. Razlika je vidna iz aviona. Ampak verniki v matematiko itak ne verjamete, zato nemaš prava, da me boš zdaj tle z matematiko zaje6aval.
Tudi razlika v metodologiji štetja je vidna iz aviona.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Se nisem nikoli cepil proti gripi, in tudi zbolel za gripo nisem nikoli.

Misliš da bi bilo pametno, da bi se vsako leto cepil proti gripi?
Spet se delaš neumnega. Eno post nazaj si impliciral, da Covidne smrti štejemo bolj zavzeto kot gripozne, in to spet implicira, da je v resnici smrti od gripe več kot 200, ker je ne jemljemo dovolj resno.

Tole bomo dali v predal:
Ti ljudje ne iščejo dejstev in ne žene jih zaresna radovednost do novih spoznanj, iščejo izključno potrditev svojih prepričanj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Tona morm priznat da mas pa retoriko na nivoju, ze samo zaradi tega verjetno marsikoga prepricas.
Si v zivo tudi tako vrlega jezika? Lahko bi se enkrat dobili za pro et contra debato, samo mora bit jest5 obvezno poleg :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
No pravkar sem od ene stranke izvedel iz prve roke kako poteka ena od variant cepljenja tistih, ki vedo zakaj se ne cepiti a se vseeno želijo cepiti oz. bolje povedano - želijo status C:
Naročiš se pri izbranem osebnem zdravniku s "pravilnim" oz "primernim" razmišljanjem, kot se spodobi na prej določen dan prideš v ambulanto, zdravnik te prosi, da za seboj zapreš vrata, bolj glasno reče "zdaj pa zavihajte rokav", ti dejansko razkuži ramo (da je v zraku vonj po razkužilu) nato pa vzame injekcijo, jo napolne s cepivom, izprazni ter tako dejansko porabi eno dozo cepiva. Sledi samo še izpolnitev kartončka in potrdila o cepljenju ter plačilo v višini 350€ pa je zadeva zaključena. Ker se pa je to že malo razvedelo naokoli (le kako, pa menda ja ta brihtn folk ne razlaga o tem naokoli? LoL) pa je dotični osebni zdravnik zaključil s to prakso in sedaj ta gospodična v srednjih letih išče alternativo za podobno (ne)cepljenje za svoje starše, ki so sicer v rizični skupini ampak hey, vaccine is bad, mkay? Zdaj sem se spomnil, da bi se ji lahko priporočilo kakšnega narkomana ali brezdomca...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Tona morm priznat da mas pa retoriko na nivoju, ze samo zaradi tega verjetno marsikoga prepricas.
Si v zivo tudi tako vrlega jezika? Lahko bi se enkrat dobili za pro et contra debato, samo mora bit jest5 obvezno poleg :D
Nimam debatnih ambicij, premalo živcev, žal.

Motiš se, še NIKOGAR, prav nikogar nisem uspel prepričati v cepljenje. Zdi se, da se ne da.

Alojz Ihan je pisal, kako je k njemu (kljub temu, da sploh ni onkolog) prišla na posvet 29 letna punca, ki je fasala raka. Odkritega v zgodnjem stadiju, zato je bilo tudi dovolj časa za take posvete od Poncija do Pilata. Ozdravljive sorte, s takojšnjim zdravljenjem fašeš lepo prognozo.

Itak ga ni hotela slišati, kaj ji govori, in je šla raje na zdravilno dieto, kot na zdravljenje. Čez dve leti je seveda umrla. Če se ne da, se ne da.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
No pravkar sem od ene stranke izvedel iz prve roke kako poteka ena od variant cepljenja tistih, ki vedo zakaj se ne cepiti a se vseeno želijo cepiti oz. bolje povedano - želijo status C:
Naročiš se pri izbranem osebnem zdravniku s "pravilnim" oz "primernim" razmišljanjem, kot se spodobi na prej določen dan prideš v ambulanto, zdravnik te prosi, da za seboj zapreš vrata, bolj glasno reče "zdaj pa zavihajte rokav", ti dejansko razkuži ramo (da je v zraku vonj po razkužilu) nato pa vzame injekcijo, jo napolne s cepivom, izprazni ter tako dejansko porabi eno dozo cepiva. Sledi samo še izpolnitev kartončka in potrdila o cepljenju ter plačilo v višini 350€ pa je zadeva zaključena. Ker se pa je to že malo razvedelo naokoli (le kako, pa menda ja ta brihtn folk ne razlaga o tem naokoli? LoL) pa je dotični osebni zdravnik zaključil s to prakso in sedaj ta gospodična v srednjih letih išče alternativo za podobno (ne)cepljenje za svoje starše, ki so sicer v rizični skupini ampak hey, vaccine is bad, mkay? Zdaj sem se spomnil, da bi se ji lahko priporočilo kakšnega narkomana ali brezdomca...
Nice.

Pred 20imi leti, ko se je ta norija začela, je kak tak posebnež v beli halji cepilni kartonček še ponaredil zastonj. Ampak, ja, postajamo Amerika. There's no free lunch. Pravzaprav bi moralo biti še dražje, v Rusiji folk za fejk potrdilo daje mesečno plačo...

P.S.: Kje so časi, ko je dr. Lunaček v svoji ordinaciji obesil napis "Plačilo ponižuje zdravnika in bolnika."
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey