Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.949
760
113
Je nekdo zadnjič lepo napisal.
Če punci rečeš, da jo boš prebutal, če ti ne bo dala, pa ti potem da, je to njena svobodna izbira. Lahko bi izbrala tudi drugače.

Novinarji bi pa pisali, da so punce dobile večji interes za seks z neznancem.
Isto, če ti reče. Fukal boš samo, če imaš kondom. (oz. si zaščiten).
Če si odgovoren, se boš/bota zaščitla.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
Je nekdo zadnjič lepo napisal.
Če punci rečeš, da jo boš prebutal, če ti ne bo dala, pa ti potem da, je to njena svobodna izbira. Lahko bi izbrala tudi drugače.

Novinarji bi pa pisali, da so punce dobile večji interes za seks z neznancem.
Meni je bolj zanimivo, da "buba rokica" cmere enačite izbiro cepljenja s holokavstom in posilstvom.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Edin graf, ki je relevanten je:
- število resneje obolelih/umrlih (po covid) na 100.000
- število ljudi z resnimi stranskimi učinki/umrlih (po cepljenju) na 100.000

Potem pa se odločiš.

To, da nekdo preživi ni glih nek argument in kaka je umerljivost ni tolko važno od tega, kolko jih zhebe corona.
To bi šlo, če bi se zaplete po cepljenju iskalo z lučjo pri belem dnevu (torej se sem šteje vse kar se zgodi en mesec po posegu) kot se to počne za kovid. Pa je pri med. posegu (ker cepljenje to ni) ravno obratno; zadeve se pometa pod prepogo. Dobesedno. Tako daleč se gre, da dr. ne prijavi precej hudih stranskih učinkov (oteženo dihanje, tresavica, stalni hudi glavoboli, več kot en teden), čeprav pacient to zahteva. Ampak ni krivo cepljenje. Pod mizo pa nasvet, naj si na guglu poišče alternativo, v lekarni pa lekadol.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
To bi šlo, če bi se zaplete po cepljenju iskalo z lučjo pri belem dnevu (torej se sem šteje vse kar se zgodi en mesec po posegu) kot se to počne za kovid. Pa je pri med. posegu (ker cepljenje to ni) ravno obratno; zadeve se pometa pod prepogo. Dobesedno. Tako daleč se gre, da dr. ne prijavi precej hudih stranskih učinkov (oteženo dihanje, tresavica, stalni hudi glavoboli, več kot en teden), čeprav pacient to zahteva. Ampak ni krivo cepljenje. Pod mizo pa nasvet, naj si na guglu poišče alternativo, v lekarni pa lekadol.

SamSvoj, vse ok, ti verjamem da se pomete pod preprogo. Sedaj pa podvprašanje, kje je masa tistih ki se jim je to pripetilo, ta krivica ki jo omenjaš? Z imenom in priimkom in obrazom? Vsak dan je na FB masa videov od lokalnih idiotov ki sem jim godi krivica in so jih kršene temeljne človekove pravice (ne morejo tankati brez PTC, v bolnici na urgenci morajo dati bris, pri mesarju morajo nositi masko itd...). Torej kje tičijo? Rad bi šel na kavo s kakšnim takšnim, ga podprl? Moj verni prijatelj jih pozna mnogo, ko pa mu izrazim željo da gremo na kakšno pijačko pa mu pade mrak pred oči in popizdi. Zakaj pa jaz zdaj njemu ne verjamem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K in SamSvoj

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
To je res, imam podobne pomisleke. Samo ... zakaj pa bi se morali taki kalibri meni javljati s polnimi podatki (dajmo zraven še davčno pa bančni račun)? Nisem jaz tak faktor ...
 
  • Haha
Reactions: mosseero

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Pa ne to, glej, za vsako neumnost se že vsak javi in vsako neumnost poroča na socialnem omrežju. A v vsej tej silni masi ljudi ki se oz. so se oz. bi se naj tresli po cepljenju, jim zvoni v glavi, imajo napade itd. itd. in pa na koncu da jih po vsem tem še nihče ni resno jemal v zdravstvu me čudi da se kak ne najde. A ni tukaj nekaj hudo narobe? A če bi se tebi zgodila takšna krivica in sicer da bi te prvo napizdili da se cepiš, nato doživiš tako grd stranski učinek čeprav jih kao ni in te nato še ne jemljejo resno in hočejo zakriti a ne bi opozoril širnega sveta pred tem? Obvaroval ljudi? Kaj če se še komu to zgodi? Kaj praviš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Pa ne to, glej, za vsako neumnost se že vsak javi in vsako neumnost poroča na socialnem omrežju. A v vsej tej silni masi ljudi ki se oz. so se oz. bi se naj tresli po cepljenju, jim zvoni v glavi, imajo napade itd. itd. in pa na koncu da jih po vsem tem še nihče ni resno jemal v zdravstvu me čudi da se kak ne najde. A ni tukaj nekaj hudo narobe? A če bi se tebi zgodila takšna krivica in sicer da bi te prvo napizdili da se cepiš, nato doživiš tako grd stranski učinek čeprav jih kao ni in te nato še ne jemljejo resno in hočejo zakriti a ne bi opozoril širnega sveta pred tem? Obvaroval ljudi? Kaj če se še komu to zgodi? Kaj praviš?
Kako? Greš na catung? TV? Na FB nisi referenca in se se ti vsak pravovereni državljan smeje....
Ne Okorna omenjat, ker se na daleč vidi da je fant naredil reklamo...

Mislim, smo v zanki. Pravoverni nekaj takega ne bodo ne organizirali, ne objavili. Ostali pa nimajo "kredibilnosti" ....

Kot je bilo na teh straneh že povedano večkrat. Stranski efekti so sprejemljivi. Dokler se ne zgodijo meni ali (pogojno) mojim bližnjim.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Kako? Greš na catung? TV? Na FB nisi referenca in se se ti vsak pravovereni državljan smeje....
Ne Okorna omenjat, ker se na daleč vidi da je fant naredil reklamo...

Mislim, smo v zanki. Pravoverni nekaj takega ne bodo ne organizirali, ne objavili. Ostali pa nimajo "kredibilnosti" ....

Kot je bilo na teh straneh že povedano večkrat. Stranski efekti so sprejemljivi. Dokler se ne zgodijo meni ali (pogojno) mojim bližnjim.

No se mi je zdelo da nimaš argumenta. Torej objava vsake kozlarije je na socialnih omrežjih normalna in sprejemljiva, resnične zgodbe in širjenje resnic pa ne. Sicer pa od kolega žena je novinarka pri eni izmed večjih "hiš". Če ima kdo koga, realnega človeka z imenom, priimkom in obrazom ter zdravstvenimi papirji me lahko kontaktira, pravi da je takoj za stvar da se naredi intervju, zgodba in se gre s tem v javnost. Če ima kdo koga me lahko kontaktira na PM in povežem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
No se mi je zdelo da nimaš argumenta. Torej objava vsake kozlarije je na socialnih omrežjih normalna in sprejemljiva, resnične zgodbe in širjenje resnic pa ne. Sicer pa od kolega žena je novinarka pri eni izmed večjih "hiš". Če ima kdo koga, realnega človeka z imenom, priimkom in obrazom ter zdravstvenimi papirji me lahko kontaktira, pravi da je takoj za stvar da se naredi intervju, zgodba in se gre s tem v javnost. Če ima kdo koga me lahko kontaktira na PM in povežem.
mirsi in nemenabijat jih imata cel kup na zalogi in če se za začetek potrebuje samo enega to ne bi smel biti problem. Koneckoncev pa se lahko vedno javi tudi Demz, ki je prepričan, da mu je cepivo ubilo mater a se zaveda, da bo to trditev zelo težko dokazati in je posledično (z izjemo tu na Alterju) o tem tiho.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Point novinarstva že dolgo ni več resnica.
Si predolgo živel v jami.

Delno je res kar govoriš, pogosto je žal tako da so novinarji predvsem hlapci politike ampak ne posplošuj. Niso vsi slabi in nekateri še vedno živijo za resnico in za ta poklic. Boljše v jami kot na Instagramu.