Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
No saj to pravim, 99.99% ljudi preboli kovid b.p., kot tudi 99.99% ljudi preživi cepljenje b.p.

Hudič je v detajlih, oz ko se zalomi :) ampak to so izjeme.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Spet bluziš ali lažeš. Tudi približno 99,99% ljudi ne preživi kovida b.p. Si že slišal za dolgi kovid? Poglej si članek spodaj in se vprašaj, če je to tisto, kar si želiš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Darjan vse štima ampak problem začne nastajati ko od teh npr. 100-ih ki jih poznam, večino uvrstim v mojo starostno skupino (vrstniki), kjer niti statistično ni zapletov. Prav tako poznam dva od teh ki sta to dobila, moje starosti, eden ultra fit športnik, drug povprečen zdrav moški. Sicer nihče hospitaliziran ampak ta prvi ko sem ga nazadnje videl si še po pol leta ni opomogel. Živo v dvonadstropnem dvojčku in mi je rekel da še 3-4 mesece ni mogel v zgornji štok brez da bi se vmes vsedel. Ta drugi pa je imel v tej rundi in ga je mantralo ene 4 tedne, je rekel da je mislil da bo umrl, da mu tako hudo še ni bilo. Seveda nihče ne trdi da se njima to ne bi zgodilo če bi se cepila, z veliko verjetnostjo pa lahko trdimo da se jima nebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Darjan vse štima ampak problem začne nastajati ko od teh npr. 100-ih ki jih poznam, večino uvrstim v mojo starostno skupino (vrstniki), kjer niti statistično ni zapletov. Prav tako poznam dva od teh ki sta to dobila, moje starosti, eden ultra fit športnik, drug povprečen zdrav moški. Sicer nihče hospitaliziran ampak ta prvi ko sem ga nazadnje videl si še po pol leta ni opomogel. Živo v dvonadstropnem dvojčku in mi je rekel da še 3-4 mesece ni mogel v zgornji štok brez da bi se vmes vsedel. Ta drugi pa je imel v tej rundi in ga je mantralo ene 4 tedne, je rekel da je mislil da bo umrl, da mu tako hudo še ni bilo. Seveda nihče ne trdi da se njima to ne bi zgodilo če bi se cepila, z veliko verjetnostjo pa lahko trdimo da se jima nebi.
Res je ja, ampak takšni imajo svoj problem, če se ne cepijo. Dokler ne padejo v bolnico, kjer nastanejo problem države in posledično vseh nas.

Ampak vseeno, nista rabila v bolnico, pomeni sta OK in ne obremenjujeta postelj.

Tak da si lahko kar predstavljamo, kakšni robni primeri pristanejo v bolnici.
Še vedno čakam na demografske podatke hospitaliziranih, in zelo bi bilo dobro videt poleg še anamnezo. Takoj jutri se gre cepit, če se izkaže, da velika večina hospitaliziranih NIMA nobene druge, kronične, težje, bolezni.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Res je ja, ampak takšni imajo svoj problem, če se ne cepijo. Dokler ne padejo v bolnico, kjer nastanejo problem države in posledično vseh nas.

Ampak vseeno, nista rabila v bolnico, pomeni sta OK in ne obremenjujeta postelj.

Tak da si lahko kar predstavljamo, kakšni robni primeri pristanejo v bolnici.
Še vedno čakam na demografske podatke hospitaliziranih, in zelo bi bilo dobro videt poleg še anamnezo. Takoj jutri se gre cepit, če se izkaže, da velika večina hospitaliziranih NIMA nobene druge, kronične, težje, bolezni.
A si ti pismen? A se ti zdi, da sta ok, če se en matra po stopnicah v drugi štuk? A ok je po novem že, če ne greš v bolnišnico? Naj ti dam namig: človek je ok, ko je po bolezni v ENAKEM stanju kot pred njo. Če ga kovid in ultramaratonca spremeni v staro mamo, to ni ok.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Ja kaj se naj zdaj jaz za njega sekiram, saj je sam kriv, da se ni cepil. Al bi blo boljše, če bi bili vsi okoli cepljeni, on pa bi vseeno fasal?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Potemtakem ne bi nikoli cepljenje obvezno, lahko se ga zakonsko predpiše, ampak prisilit pa te nihče ne more, da ti proti lastni volji vbrizga injekcijo.

Pač iz bajte ne boš mogel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Evo še ena kozlarija. Človek zaigra bedaka, se posname in v videju sprašuje svoje zveste "sledilce" zakaj njega s palčko testirajo ker je težko dihal in posledično šel na urgenco saj je prebolevnik.

In odgovor uporabnika EL Aura.

Kako sem jaz potem sploh lahko dobil covid če pa me s palčko takrat ni nihče testiral? Kako je ta mrtev virus skočil name? Se komu sanja?
 

Priponke

  • Screenshot_20210927-135653_Lite.jpg
    Screenshot_20210927-135653_Lite.jpg
    588,3 KB · Ogledi: 82

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Edin graf, ki je relevanten je:
- število resneje obolelih/umrlih (po covid) na 100.000
- število ljudi z resnimi stranskimi učinki/umrlih (po cepljenju) na 100.000

Potem pa se odločiš.

To, da nekdo preživi ni glih nek argument in kaka je umerljivost ni tolko važno od tega, kolko jih zhebe corona.