Zadeva, ki oddaja frekvenco

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Poglej, če ti je v užitek delati bedaka iz samega sebe, pa naj bo. Kaj se tebi "zdi" si že parkrat povedal, komu se tukaj kaj sanja in komu ne, je pa tudi jasno. Če imaš kakšne podatke, postrezi z njimi, sicer pa sem itak jaz kontaktiral z nekom, ki dela na radiju. Ko/če dobim odgovor, ga bom objavil tukaj.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
No, kako je zdaj z bitrati? Manj kot 128kbit res ne bi rad poslušal...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Nisem strokovnjak, ampak FM radijska postaja oddaja analogno in tle nima nobenih bitrejtov itd.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.370
231
63
Kras
www.mtl.si
Problem pri teh napravah je premajna moč oddajanja, kar pomeni, da je zvok porazen.
Tiste, ki se vštekajo v cigaretni vžigalnik so običajno boljše in močnejše, ampak ni nujno. Zadnjič sem imel eno, ki ni bila vredna niti centa.
V popolnosti sem bil zadovoljen le z mislim da Digidoc nekaj oddajnikom, ki je bil res močan in je bil zvok vsaj približno kvaliteten in brez šumov. So ga pa pri nas prenehali prodajati, ker je bil premočan
evil.gif
.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Sem nabavil nov oddajnik za 10eu, pa je zanič. Zvok na radiu pride ven slab, šumeč, v glavnem kr neki. Poganjal sem ga z dlančnikom in avto-napajanjem. Če natančno naštimaš EQ na dlančniku, je malenkost boljše, a vseeno zanič.
frown-1.gif
 

ThinkPad

Zelenc'
31. jan 2008
3
0
1
V praksi zna bi kvaliteta zvoka res (pre)slaba, tako da je bolša rešitev verjetno FM modulator za 30$, ki še vedno pretvarja audio v FM, samo tega nakačiš direkt na vtikač antene radia (pa to še ni vse) tako da je inštalacija mal bl komplicirana in najbrž ni primerno glih za vsak avto pa tudi frekvenci sta samo dve na izbiro
rolleyes-1.gif

Več tule[/COLOR]
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.939
8.988
113
EU
Menite se o UKV avtoradiju?
Signal sprejema po FM (frekvečna modulacija). Ni nobene kompresije in bitrateja, ker je to še vedno analogni sprejemnik.
Ko bo digitalni radio, pa ..................
cheer.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Menite se o UKV avtoradiju?
Signal sprejema po FM (frekvečna modulacija). Ni nobene kompresije in bitrateja, ker je to še vedno analogni sprejemnik.
Ko bo digitalni radio, pa ..................
cheer.gif

Samo dopovedat to b.....

Jaz sem raje nehal to razlagat, ker mu ne gre v bučo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Menite se o UKV avtoradiju?
Signal sprejema po FM (frekvečna modulacija). Ni nobene kompresije in bitrateja, ker je to še vedno analogni sprejemnik.
Ko bo digitalni radio, pa ..................
cheer.gif

Samo dopovedat to b.....

Jaz sem raje nehal to razlagat, ker mu ne gre v bučo.

Res ne, če bi znal brat, bi dejansko lahko kaj razumel.