Zadeva, ki oddaja frekvenco

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Enkrat mi je en kolega razlagal, da se da dobit ena napravica, na katero prištekaš recimo mp3 plejer, nato pa ta napravica oddaja radijske valove, to frekvenco si naštimaš na avtoradiu in poslušaš.

Kako se zadeva imenuje, koliko stane in kje se dobi?
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
MP3 Auto Car Radio Wireless FM Transmitter



dobi se pa za par €, pa dobr dela
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Naroči iz ebaya... Sem gledal podobne zadeve, ki ti še preko RDS-a oddajajo ime mp3-jev...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Ne vem, nimam nobenih izkušenj s tem. Po logiki bi rekel da ga, saj je FM bitrate 92kbps (MP3-ji so ponavadi od 128kbps navzgor).




A ti lahko tole scem podkrepis,.ker prvic slisim zato,sploh se pa pri takem vzorcenju zelo dobro slisi slab zvok(ponavadi pri visokih frekvencah),tega pa jest na radijskih postajah ne slisim.



MP3ji so pa na 128 naprej zato ker je 128bitrate normalen za normalno kvaliteto,kar je pa nizje se p'a ze pozna.
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Oprosti, ampak sploh ne razumem kaj želiš povedati oz. vprašati ...




Pokazi mi kje pise da je glasba predvajana na radijskih frekvencah vzorcena na 96kpbs
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Hmm to mi je mal cudno,ker na tem 96kbps skoraj vedno slisim razliko in to kr velko,tko da mi tole vseskupaj ne stima,na radiju nikoli ne slisim da bi bil tok slabsi zvok.Mogoce imajo radijske postaje kvalitetnejse dekodiranje.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Kakšno dekodiranje?
confused-1.gif
Signal dekodira radijo in tako pač je.




Mislil sem kodiranje,mislim da bi tudi sam lahk to razbral iz texta.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
# 32 kbit/s — MW (AM) quality
# 96 kbit/s — FM quality

Klik

Tole je samo ena primerjava, kakšna kvaliteta zvoka naj bi bila primerljiva 96 kbit/s MP3jem, ne pomeni pa to da radio oddaja kaj takega. Oni iz studija načeloma zelo dober zvok spuščajo, kaj vse se pa potem dogaja s tem zvokom in kaj mi slišimo potem iz sprejemnika je pa druga pesem.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kaj sploh razumeš angleško ?

Here is a compiled table of recommended bitrates for phycoacoustical compression of audio that is derived from.

To je samo priporočilo, v kakšno kompresijo je optimalno dajati MP3 glede na to od kje si ukradel zadevo. Če snemaš z radia, seveda ni optimalno več kot 128. Še vedno pa to ne pomeni, da radijo oddaja z nekakšnim bitrejtom. Ali dejansko verjameš, da so imeli prvotni radijski sprejemniki nekakšne dekodirne čipe notri, čipi so se pojavili precej kasneje kot radio.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
To je samo priporočilo, v kakšno kompresijo je optimalno dajati MP3 glede na to od kje si ukradel zadevo. Če snemaš z radia, seveda ni optimalno več kot 128.

Zakaj torej ni optimalno več kot 128, če torej radijo oddaja bistveno bolj kvaliteten signal?

Citat:
Še vedno pa to ne pomeni, da radijo oddaja z nekakšnim bitrejtom. Ali dejansko verjameš, da so imeli prvotni radijski sprejemniki nekakšne dekodirne čipe notri, čipi so se pojavili precej kasneje kot radio.

Bitrate je za primerjavo. In ja, tudi prvi radiji so tako ali drugače signal dekodirali.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Mislim da ti sploh nimas pojma o zadevi ki se tu pogovarjamo,ampak samo podatke na netu isces,pa tudi ce jih dobis za japonski standart.

Jest pac pravim da to kar na nasih radijskih postajah slisis je sigurno vecja kvaliteta od 96kbps,razen kot sem dejal da imajo radijske postaje mogoce ustiman drugacen boljsi sistem kodiranja,kot smo ga navadni uporabniki softwersko lahko delezni.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Mislim da ti sploh nimas pojma o zadevi ki se tu pogovarjamo,ampak samo podatke na netu isces,pa tudi ce jih dobis za japonski standart.

Jest pac pravim da to kar na nasih radijskih postajah slisis je sigurno vecja kvaliteta od 96kbps,razen kot sem dejal da imajo radijske postaje mogoce ustiman drugacen boljsi sistem kodiranja,kot smo ga navadni uporabniki softwersko lahko delezni.

Aha, ti pa si znanstveno podkrepil svoje trditve.
aplauz.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ne,jest ti govorim svoje razmisljanje,ti pa samo linke lepis,zgleda da se ti niti bliska ne o zadevi.