Xiaomi Mi Mix

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
ampak nekako dvomim v uporabnost ekrana, ki je popolnoma do roba (že ko držiš telefon, verjetno kaj ponesreči pritisneš)

To je najmanjši problem.
Kot prvo lcd display in digitizer, ki zaznava pritiske sta različni komponenti.
Posledično to pomeni, da je lahko display povsem do roba, ampak zunanji rob npr 3mm ni občutljiv na dotik, ker je digitzer manjši od zaslona.

Pa tudi če sta enako velika se lahko softwersko ignorira pritiske na povsem zunanjem robu.

Ali pa se enostavno sprogramira zaznavanje držanja telefona v roki, tako da telefon ve kje so prsti, ki držijo telefon in kateri so nezaželeni pritiski.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Ok, napisal si, kaj je mogoče naredit...pa je kateri proizvajalec kaj takega tudi že implementiral?
grin1.gif

Tudi Mate bo imel zelo tanek rob in bo verjetno podoben problem. Ravno zaradi teh robnih pritiskov sem skeptičen glede zaobljenih ekranov, čeprav bo sčasoma to očitno postal standard.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ok, napisal si, kaj je mogoče naredit...pa je kateri proizvajalec kaj takega tudi že implementiral?
grin1.gif
To pa žal ne vem, bi mi pa bilo logično, da je že kdo pred mano pomislil na to...
grin1.gif


Sicer pa počakajmo na prve reviewe; sigurno bodo izpostavili tudi to tematiko, ki dosti ljudi zanima.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Dajmo rečt še kakšno o ločljivostih in kontrastih zaslonov, ki so veliki 5.7 do 6.4". Tu kot vidim sta dva tabora. Eden zagovarja ultra ogromno 1440 x 2560 ločljivost kot edino pravo. To nanese okoli 520 PPI (gostota pikslov). Hkrati se pozablja, da mogoče za človeške oči ni več nobene hude razlike od full HD proti S Amoled in, da je potrebno za poganjanje take ločljivosti precej več moči, hkrati pa porablja več baterije.
Drug tabor zagovarja, da je tudi za 5.7 do 6.4" ekrane dovolj 1080 x 1920, kar nanese okoli 380 PPI. Naj bi bila slike še vedno super, za človeško oko skoraj nobene razlike, hkrati pa rabi manj moči in požre manj baterije.

Namreč v segmentu high end poslovnih telefonov velikosti 5.7 do 6.4" vidim glavno razliko ravno v ločljivosti ekranov. Tudi Huawei bo dal ven Mate 9 s 5.9" ravnim ekranom in 1080 x 1920 ločljivostjo, zraven pa ekran z robom iste velikosti, a 1440 x 2560 ločljivostjo in 500 eur višjo ceno.
Prepričan sem, da je Samsung od pogorišča Note 7 odprodal svoje panele kitajcem, ki sedaj štancajo svoje telefone z istim ekranom, kot ga je imel Note 7.

Trenutno imam na Note2 ob 5.5" ekranu ločljivost 720 x 1280 pri 270 PPI, torej bo katerikoli ekran nadgradnja
grin1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Višja ločljivost je potrebna predvsem pri VR.
Koliko je pa to sedaj uporabno, je pa odvisno od uporabnika, Verjetno še najbolj za kakšne igre. Bomo videli kaj bo čas prinesel tudi za ostala področja npr. ogled filmov itd...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Pa upaš spat iti da se hudič ne vžge

To ni Samsung. Ne gredo vsi tak z glavo čez zid kot Samsug. Omenjeni xiaomi se mi zdi zanimiv, čeprav je kitajček z MIUI OSom, ki tudi ni tako slab. Šibka točka veliko kitajski telefonov npr. ONEPLUS, Leeco, ELEPHONE ..... , je samo v programski opremi. OP2 ima dober hardware, dobro izdelan, samo kaj ko je njihov software slab. Ampak imaš izbiro in lahko naložiš custom ROM. Kaj pa lahko npr. pri Samsungih z knoxom ? Prisiljen si uporabljati lagwiz in njihov bloadware. Samsung knox je dejansko edina dobra zadeva. Samo kaj ti pomaga če lahko imaš v Sloveniji na voljo samo personal verzijo knoxa, enterpise varainte pa sploh ne moreš naročiti na našem ozemlju ( vsaj pred 1 letom je bilo tako).
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz imam na LG G3 ki ima 5,5" z 1440 x 2560. Črke so super ostre in ql za branje. Je pa zelo veretno 1080 x 1920 povsem zadosti.
Bi moral videti vštric kakšna je razlika, ozr če se to sploh lahko opazi.
Ker pri performancah se 2x manj pixlov sigurno zelo pozna v pozitivnem smislu...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Karkoli nad 300dpi je že super...pod 300dpi se pa začne potem malce opažatati. Če je pa nad 300dpi je pa povsem ok..razen če marketinh ne dela svoje v glavah in pa seveda kot že omenjeno če se gre za uporabo VR, tam pa tudi današnji zasloni niso ravno ne vem kaj ker se kar velike povečave na očalih uporablja
rolleyes-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Jaz imam na LG G3 ki ima 5,5" z 1440 x 2560. Črke so super ostre in ql za branje. Je pa zelo veretno 1080 x 1920 povsem zadosti.
Bi moral videti vštric kakšna je razlika, ozr če se to sploh lahko opazi.
Ker pri performancah se 2x manj pixlov sigurno zelo pozna v pozitivnem smislu...

noh ja... pred časom sem samsunga s4 pa s6 tiščal enega zraven drugega, pa razlika vsekakor je. mogoče tudi svetilnost in kakšni drugi prijemi vplivajo na zaznavanje razlike v ostrini.

vsekakor pa je razlika, če takšno čudo pritakneš zraven kakega iphona, ker se ti potem oči skoraj solzijo
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Jaz imam na LG G3 ki ima 5,5" z 1440 x 2560. Črke so super ostre in ql za branje. Je pa zelo veretno 1080 x 1920 povsem zadosti.
Bi moral videti vštric kakšna je razlika, ozr če se to sploh lahko opazi.
Ker pri performancah se 2x manj pixlov sigurno zelo pozna v pozitivnem smislu...

noh ja... pred časom sem samsunga s4 pa s6 tiščal enega zraven drugega, pa razlika vsekakor je. mogoče tudi svetilnost in kakšni drugi prijemi vplivajo na zaznavanje razlike v ostrini.

vsekakor pa je razlika, če takšno čudo pritakneš zraven kakega iphona, ker se ti potem oči skoraj solzijo
wink-1.gif

Zasloni od appla so zelo dobri, pa ima recimo flagship iphone 7, vseeno nižjo gostoto pikslov kot tale mi mix. Tako da iz tega vidika resolucija ni problematična. Je še mnogo dejavnikov ki zaslon naredijo dober.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Jaz dajem prednost predvsem vidljivosti zunaj in majhni porabi. iPhone 7 Plus je tu v samem vrhu, zagovorniki 1440p gor ali dol. VR ne uporabljam (in bo še par let trajalo preden bo tudi "za navadne uporabnike" kaj uporabnega).

Neki reviewji so kazali, da je Note 7 in S7 Edge prišel blizu (po nekaterih testih celo malenkost presegel iPhona v svetilnosti), samo kaj ko ti baterija tam drži porazno slabo ob taki uporabi. 1080p, "lepe barve" in majhna poraba = 3x win.

Glede Mi Mix pa kapo dol za korajžo, res nekaj svežega na trgu "dolgočasnih dil".
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ok, napisal si, kaj je mogoče naredit...pa je kateri proizvajalec kaj takega tudi že implementiral?
grin1.gif

Tudi Mate bo imel zelo tanek rob in bo verjetno podoben problem. Ravno zaradi teh robnih pritiskov sem skeptičen glede zaobljenih ekranov, čeprav bo sčasoma to očitno postal standard.

Note 7 ni imel nobenih problemov z robnimi pritiski, ampak osebno mi je še vedno bolj všeč raven ekran, se mi zdi, da je le malo večji oziroma širši, napram ukrivljenemu. Note 7 se mi je zdel kar malo preozek za 5.7". Je pa bila ena stvar, ki je lepo sedla z ukrivljenim ekranom t.j. app koledar je imel v mesečnem pogledu tedne prikazane v ukrivljenem delu ekrana, prav dobro je zgledalo
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Dajmo rečt še kakšno o ločljivostih in kontrastih zaslonov, ki so veliki 5.7 do 6.4". Tu kot vidim sta dva tabora. Eden zagovarja ultra ogromno 1440 x 2560 ločljivost kot edino pravo. To nanese okoli 520 PPI (gostota pikslov). Hkrati se pozablja, da mogoče za človeške oči ni več nobene hude razlike od full HD proti S Amoled in, da je potrebno za poganjanje take ločljivosti precej več moči, hkrati pa porablja več baterije.
Drug tabor zagovarja, da je tudi za 5.7 do 6.4" ekrane dovolj 1080 x 1920, kar nanese okoli 380 PPI. Naj bi bila slike še vedno super, za človeško oko skoraj nobene razlike, hkrati pa rabi manj moči in požre manj baterije.

Namreč v segmentu high end poslovnih telefonov velikosti 5.7 do 6.4" vidim glavno razliko ravno v ločljivosti ekranov. Tudi Huawei bo dal ven Mate 9 s 5.9" ravnim ekranom in 1080 x 1920 ločljivostjo, zraven pa ekran z robom iste velikosti, a 1440 x 2560 ločljivostjo in 500 eur višjo ceno.
Prepričan sem, da je Samsung od pogorišča Note 7 odprodal svoje panele kitajcem, ki sedaj štancajo svoje telefone z istim ekranom, kot ga je imel Note 7.

Trenutno imam na Note2 ob 5.5" ekranu ločljivost 720 x 1280 pri 270 PPI, torej bo katerikoli ekran nadgradnja
grin1.gif

Mate 8 in 1920x1080 kombinacija je čisto kul. Še posebno se mi dopade, da so črke malo večje. Ne vem pa ali vpliva tudi na baterijo, namreč pri Mate 8 se mi kar smeji, ker procenti nikamor ne padajo, lahko da je SW tako optimiziran lahko pa tudi manjša resolucija pripomore.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
A se je potrebno potapljati s telefonom da koristiš IP68 zaščito? Al je zadost da sm že imel kakšno neljubo situacijo s telefonom kjer bi mi ta zaščita prav prišla? Od tega da sem bil ujet sredi nevihte brez dežnika kakšno uro in sem skrival telefon pri jajcih, do padca v korito polno vode in ne nazadnje že sam posreden kontakt s švicem sproži tist usran marker ki beleži če je imel telefon kontakt z vodo.

Skratka, IP68 je super. Ena stvar manj za skrbeti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Sej ves, da ko das doma folijo na stekla je v hisi skoraj popolna tisina...
smile-1.gif