Google Event: Android 4.4 in Nexus 5

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Končno:
tongue-1.gif


Nexus 4 KitKat OTA updates are starting!
http://www.androidcentral.com/nexus-4-kitkit-ota-updates-are-starting
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Meni kot programerju android aplikacij so pomembni updati. Iz te strani se tudi funkcije kot so pridobivanje lokacije, prikaz zemljevidov se posodablja na vse telefone verzij Androida prek Google Playa.

Kar je razlika med Androidom 4.1 in 4.4 je:
- hitrejše delovanje OS
- za tablice profili
- podprtost večji kakovosti zaslonov, dodatnim funkcijam (to kar starejšim telefonov itak nič ne pride prav)

Updati so pomembni, vendar spet ne toliko. Tisti, ki nikoli ne dobijo updata je to elegantna rešitev kako priti do novih stvari. Najboljše naprave pa bodo še naprej dobivale update, da proizvajalci telefonov posodobijo svojo programsko opremo.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Še vedno pa samo s posodabljanjem nekaj aplikacij prek play store niti približno ne odpraviš fragmentacije, ki nastane predvsem zaradi ziljon različnih konfiguracij hw (velikost in resolucija zaslonov, cpu, ram, različne konfiguracije fizičnih tipk itd itd) in proizvajalčevega sw, ki je daleč od tega, da bi bil samo drug launcher in nekaj nepomembnih aplikacij, ampak gre to precej globlje (samsungov memory management
cry12bpy.gif
).
Optimizacije OS-a pa pridejo prav tudi starejšim napravam, npr. TRIM, ki je prišel s 4.3., pa tudi uporabnih stvari, kot so actionable notifications in widgeti na lockscreenu ne dobiš z novim launcherjem (ki pri meni ni stock ne na Nexusu ne na One).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To je vse res, ampak navadni uporabniki tega sploh ne vedo. Njim je važno da imajo inštalirane zadnje verzije aplikacij in da delajo koliko toliko lepo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
ne govorim za launcher, ampak za aplikacije tipa Google Play Services, Fotoaparat, Fotogalerija, ...

Proizvajalci nikoli ne nadgrajujejo več kot 5 telefonov na nove verzije. Malo manj znani proizvajalci pa nikoli ne izdajo novih verzij.

Proizvajalci kot so naprimer Samsung pa svojo verzijo fotoaparata, njegove dodatne stvari v Androidu mora pa posodabljat preko novih verzij Androida (pa naj bo to 4.2.1 => 4.2.2 ali 4.2 => 4.3)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, danes pa uradni update in mi je kljub temu, da že imam .4.4 ponudilo nek popravek in kot vidimo gre že za novejši build.


 
I

Izbrisan uporabnik #488

Prej KRT16O, sedaj KRT16S.

Zgleda, da je bilo hroščato al kaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ve kdo kako izbrišeš google voice al kaj je tisti shit na glavnem ekranu zgoraj, ki ima ikono mikrofona na desni. Moteče in povsem neuporabno, sploh v landscape načinu mi gre preko ikon.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Settings > Apps > All > Google Search > Disable

Končno imam oba Nexus 7 na 4.4. Včeraj se je posodobil 7 2013, ravnokar pa še stari 7.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Super hvala, deluje.

Še par "jajc" moram izklopit, ker menda "nihče" ne ve zakaj so nasmetene.

Neki google kiosk, hindi input (fak no), itd.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Končno imam oba Nexus 7 na 4.4. Včeraj se je posodobil 7 2013, ravnokar pa še stari 7.

Meni pa se N4 še kar noče posodobiti. Tiste "clear data" metode pa se vsaj zaenkrat še ne bom poslužil, ker sem bral da so potem lahko problemi glede push notifications pri nekaterih aplikacijah.
 

mpm

Pripravnik
18. avg 2007
122
6
18
@philips sej lahko uporabiš adb sideload metodo. pa namesto celotnega SDK-ja si potegni samo Minimal ADB and Fastboot "program".
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Potem rajši clearam podatke kot pa se grem sideloadanja... Bo že en dan, upam da še letos
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.682
1.600
113
cisto za brezveze ste celi penasti od neucakanosti, ker razlike na N7 so skoraj neopazne
 

mpm

Pripravnik
18. avg 2007
122
6
18
ja sem mislu, da je point tvojega čakanja to da ne boš izgubil podatkov... v tem primeru je sideload isto kot čakanje na update.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Settings > Apps > All > Google Search > Disable

Končno imam oba Nexus 7 na 4.4. Včeraj se je posodobil 7 2013, ravnokar pa še stari 7.

Tole gre samo v 4.4? Ker na mojem optimus g nimam opcije disable. Je pa android 4.1.2
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Evo pravkar dobil updejt po "naravni" poti. Edino kar mi je čudno je nek warning glede "Network may be monitored by 3rd party" in ko kliknem več detailov me vrže v certifikat manager, kjer imam shranjen Eduroam certifikat. In tega obvestila se nikakor ne morem znebiti.

Mogoče bo treba Eduroam na novo nastaviti, certifikat pa na drugačen način namestiti? Zdaj je kar pod user certificates, pri wifi pa je še posebej neka opcija za namestitev certifikatov.