Google Event: Android 4.4 in Nexus 5

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Po neuradnih informacijah bo Google predstavil Android 4.4 KitKat in Nexus 5 14. oktobra 2013.

Citat:
These may not be the only new features that will be part of Android 4.4 KitKat and some of them may not even make it to final release:
- Firmware availability to older phones;
- Fragmentation changes (screen resizing);
- Miracast updates;
- New Gallery Visualisation;
- New APIs regarding animations;
- Change android default blue to other preset palette colours;
- New notification widgets.

Citat:
Additionally, the specs for the Nexus 5 appear to be a 4.96-inch display, with a Snapdragon 800 processor which is quad-core and clocked at 2.26GHz. We’re also thinking we’ll see 2GB of RAM along with 2300mAh battery. I’d like to see a bigger battery, especially if the display does get bumped up to a 1080p display. On the other hand, we might see some battery optimizations in Android 4.4. But that’s also something we’ve been hoping for, for quite a while.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Najnovejša fotka Nexus 5
nexus-51_large_verge_medium_landscape.jpg

http://www.theverge.com/2013/9/30/4788774/this-could-be-the-clearest-image-yet-of-the-nexus-5
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Kolikšna je bila cena nexusa 4 ko je prišel ven (na googlu seveda) in kakšna je pričakovana cena 5-ke?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
349$ za 16GB model.. Po moje še vedno najboljši aparat za svoj denar..

Če pogledamo kako so naredili s cenami z Nexus 7, predvidevam da bo Nexus 5 kakšnih 30$ dražji od predhodnika (če pa bo cena enaka pa še toliko bolje)
smile-1.gif


Govori se da bo na voljo 31.10., torej bi moral biti event prej?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Bomo videli, vsekakor bo zanimiv mesec
wink-1.gif


Meni je stock 4.3 na Nexus 4 postal povsem zadosti, ko bo 4.4 pa mislim da sploh nebi smelo biti pretirane želje po N5.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Sedaj sem pa v hudi dilemi. Ali počakati in vzeti N5 pri ceni 350€ + poštni stroški in otala krama iz anglije in bo hitro na 400€ ali če se še da kje dobiti iz anglije N4 za 290€ (poštnina in ostala krama vključena)
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Lg sploh ni slab. Nexus 4 je bil super narejen, edino kar me je motilo je bilo to, da je imel slab zvočnik v primerjavi z s3,bolj plehek zvok.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Se strinjam, zvočnik upam da bo res boljši (na najnovejših slikah sem videl da sta celo 2 in to čisto na dnu naprave).

Drugače pa pred Nexus 4, ni šanse da bi kupil katerga LG-ja. Ta pa je res narejen kot se zagre.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
kdo ga dela sploh nima veze, ker jim itak google diktira v nulo kaj in kako naredit. Sam tudi lgja nebi kupil niti v sanjah, lg nexusa pa takoj.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@nUUb: jaz bi počakal na N5..

@steve: google že naroči komponente in design (samo google nima izkušenj pri izdelavi, in tukaj ima LG preveč proste roke.., glede na to kako porazne telefone so delali v preteklosti me kar malo skrbi kako jim google lahko zaupa..). Tako kakor je bila lansko leto baza Optimus G je letos G2 in hvala bogu da tiste tipke na zadnji strani ne bo (google je rekel ne, ali pa je bil LG tečen da to želijo zase.. kakor koli dobro da se je tako izteklo. Večji problem pa je ta, da zna biti v N5 slabša kamera, manj vgrajenega spomina..).

Pred iOS 7 sem bil bolj na tisti strani, Apple sem toleriral dokler se črna petica ni začela lupit. Vmes sem sem pa tja probal kakega androida in so bili zame do N4 4.3 neuporabni. Zmeraj me je nekaj motilo.

Za ta denar je glede na ponujeno N4 daleč najboljši telefon. Na 4.2.x se mi je aparat parkrat "samodejno resetiral", kar je malo problem, če zadeva služi tudi kot budilka. Potem sem pač izklopil pin in zadeva je bila zame rešena. Če se je telefon resetiral sploh vedel nisem.

Baterija bi lahko bila boljša. Sam sem zadevo malo rešil s Taskerjem (ko je ekran ugasnjen, se mi izklopijo tudi podatki). Tako dobim vsaj +40% več, sploh v stanju pripravljenosti. Dobra zadeva se mi zdijo tudi brezžični polnilci,..

Za N5 pa kot že zgoraj napisano, boljši zvočniki in mogoče baterija (ekran in hitrost bosta samo smetana na torti). Za kamero mi je vseeno (predvidevam da ne bo tako dobra kakor v LG G2).
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kdo ga dela sploh nima veze, ker jim itak google diktira v nulo kaj in kako naredit. Sam tudi lgja nebi kupil niti v sanjah, lg nexusa pa takoj.

Sigurno ja, potem je Google Asusu naročil naj naredi N7 tako, da ekran stran štrli, touch ne deluje, etc...?
hysterical-1.gif


undefined, če bo ista kamera kot v G2 potem se ni za bati, da bi bila slaba kamera, G2 trenutno dela mogoče celo najboljše slike.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
ja ker te probleme ni imela samo zacetna serjija, ampak vse do konca, ne?
salabajzerske napake se lahko vsakemu zgodijo
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Koliko sovržnosti proti LG-ju. MOj bogu LG Optimus one je preživel že marsikaj in še vedno dela
smile-1.gif