Google Event: Android 4.4 in Nexus 5

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nimam rootanega (in tudi ne mislim), tak da to ne pride v poštev. Bom jutri na novo vzpostavil eduroam in bom videl če bo to že vedno vidno.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
ksz...

Ostali kaj uporabljate novi ART runtime? Ne vem ali se samo meni zdi, ali aplikacije rabijo dlje da se odprejo (čeprav je namen ART-a ravno obratno). Recimo če odprem google maps mi rabi 4s da se prikaže vsebina (pred tem je blank screen). Govorim seveda za prvi zagon, kasnejši so instantni ker je pač zadeva že odprta. S force stop lahko ponovno prideš v stanje prvega zagona.

Zdaj se mi ravno ne da preklapljati nazaj na Dalvik, ker je prehod nazaj na ART precej dolg (~10min). Ampak zdi se mi, da to prej ni trajalo tako dolgo
rolleyes-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Jaz sem se na Nexusu 5 odločil ostati kar na Dalviku. En razlog je, da ima kakšen program še težave, drugi pa je, da Google zaenkrat to namenja predvsem razvijalcem in nekako še odsvetuje običajno uporabo. Pa tudi telefon je povsem dovolj hiter
cheer.gif
Sem pa na starem SGSju mulcu nastavil ART in dobro deluje (beri: hitreje), pa tudi sodelavec na Nexusu 4 ga uporablja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sem prešaltal nazaj na Dalvik in Mapsi se zdaj odprejo v ~2 sekundah. Bo treba še počakat par verzij da izboljšajo ART
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Že precej enostaven programček je težko brez bugov, kaj šele celoten operacijski sistem
rolleyes-1.gif

Ni pa mi jasno zakaj so v roku par dni izdali 4.4.1 in 4.4.2. Bi lahko počakali in izdali vse skupaj v prvem paketu.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Ne. SLO ima KRT16M verzijo, `takojšni` update pa dobi samo KOT49E...

Je pa hecno. N4 kupljen preko google play-a v nemčiji ima KOT49E, moj nexus 7, kupljen v USA preko G play-a ima pa isto KRT16M... WTF
smile-1.gif
 

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Ne. SLO ima KRT16M verzijo, `takojšni` update pa dobi samo KOT49E...

Je pa hecno. N4 kupljen preko google play-a v nemčiji ima KOT49E, moj nexus 7, kupljen v USA preko G play-a ima pa isto KRT16M... WTF
smile-1.gif

To ne drži. Android 4.4 za Nexus 5 je KRT16M, 4.4.1 je KOT49E in 4.4.2 je KOT49H. Čista loterija je kdo je takoj dobil posodobitev na 4.4.1, kasneje pa so 4.4.1 zamenjali s 4.4.2. V nekah dneh bi morali vsi Nexusi 5 dobiti OTA za 4.4.2, kdor pa želi takoj, pa lahko manualno posodbi v par minutah.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Aha, to je potem to ? Ql
smile-1.gif


No, meni se N7 2013 in N5 ravnokar posodabljata. Kdor še zdej ni dobil updata, naj Force Stop-a google frame (al ka je že) service (ni potrebno iti v Flight mode), pa stisne update, pa mu bo takoj zaznalo..
No, N7 mi je sam ponudil update, na n5 sem pa tko prisilil...
smile-1.gif
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Ste že vsi dobili posodobitev? Jaz sem na N5, kupljen pri Telekomu, že predvčerajšnjim dobil posodobitev na 4.4.2, je pa KOT49H, kot ste že ugotovili.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Meni se je N4 updejtal včeraj zvečer. Po restartu sem takoj opazil prozoren status bar na lock screenu in takoj pomislil na nov launcher - potem pa razočaranje
redface-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
In fotoaparat dejansko deluje hitreje
smile-1.gif

Edino v temi z vklopljeno bliskavico še vedno potrebuje malo dlje časa, kot konkurenca. Res pa je, da tudi v bolj slabših pogojih ne vklopi fleša
cheer.gif
.
Upam, da so popravil tud zvočnik; pol bo pa top zadeva
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pravkar naletel na en serious bug. Ga lahko še kdo potrdi, preden ga reportam? Vsaj na mojem N4 z Android 4.4.2 se to dogaja.

S spodnjimi koraki dosežeš, da se ti zadnja slika v galeriji enostavno izbriše, brez kakršnega koli opozorila. Korake lahko ponavljaš v nedogled, verjetno dokler ne izbrišeš vseh slik
rolleyes-1.gif


Citat:
1. Odpri kamero
2. Naredi sliko (to je opcijski korak)
3. Swipe levo da prideš do galerije
4. Klikni na zadnjo sliko (to je tudi opcijski korak)
5. Stisni t.i. "Up button" zgoraj levo v "Action bar" - takšna veternica je s puščico v levo.

V bistvu bi ga že reportal, ampak "Project Hosting is currently READ-ONLY for network maintenance. "
grin1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sem za foro naredil še restart telefona in bug je še vedno tam. Se pa meni to čisto vedno zgodi.
Je pa čudno da se to pri tebi ne zgodi, glede na to da sta naprava in verzija OSa ista.

Lahko še kdo drug proba?