Xiaomi Mi Mix

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Res res:)
Mam ze 5ko samo so jo updatei povozili in je ze kar pocasna. Ios mi je fajn, ceprav kaksna stvar mi je bila bolj vsec na androidu.
Zdej smo pa ze kar offtopic
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Fingerprint je itak zadaj.

Ko si senzorje omenil. Kako imajo pa rešen proximity senzor, da izklopi ekran, ko se pogovarjaš? Spodaj ta ne more biti.
Zgoraj na linku od GSMArene mislim da ti piše: proximity senzor je vgrajen pod steklom in je druga tehnologija kot obstoječa, ki je mislim da IR (al obratno, pozabil), tako da zadimi ekran ko je blizu obraza... tole je napisano po spominu, preberi tist link za detajle.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Na istem linku (GSMarena): zvočnika (speakerja) sta spodaj, tistega za na uho nima, ampak je neki piezoelectric - ko daš uho na steklo telefona steklo vibrira in to se prenaša na uho in posledično slišiš kot da bi bil zvočnik... spet prosto po zgornjem linku.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Na istem linku (GSMarena): zvočnika (speakerja) sta spodaj, tistega za na uho nima, ampak je neki piezoelectric - ko daš uho na steklo telefona steklo vibrira in to se prenaša na uho in posledično slišiš kot da bi bil zvočnik... spet prosto po zgornjem linku.

Uho nima veze razen tega da posluša.
grin1.gif

Pač steklo je lahko hkrati tudi zvočnik, če ga zavibriraš...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
452
83
Zgleda zelo kul, upam da ostali kmalu skopirajo
smile-1.gif
, ceprav itak vsako leto napovedujejo brez bezela telefona, pa se ocitno ni se nihce opogumil razen xiaomija.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Ko primerjam svojega S7 edge se mi zdi, da v mojem primeru gre za nekaj let star telefon, kaj šele ko bi primerjal kakšen iphone 7 z njim
uf-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Skoda ker razen nacina delovanja zvocnika ne pove, kako je zadovoljen s kvaliteto zvoka. Domnevamo lahko da je v redu.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
In kako se "premium" Xiaomi telefoni kosajo s premium telefoni drugih znamk (Samsung, Huawei, HTC,...)? Predvsem glede kvalitete in servisne mreže v Sloveniji? Se sploh da zadnji model Xiaomija normalno kupit, uporabljat in servisirat pri nas?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Skoda ker razen nacina delovanja zvocnika ne pove, kako je zadovoljen s kvaliteto zvoka. Domnevamo lahko da je v redu.
MKBHD bo sigurno v kratkem objavil konkreten review kjer bo povedal vse prednosti in slabosti.
Bi rekel, da je on najbolj nepristranski tester, kar jih je...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
In kako se "premium" Xiaomi telefoni kosajo s premium telefoni drugih znamk (Samsung, Huawei, HTC,...)? Predvsem glede kvalitete in servisne mreže v Sloveniji? Se sploh da zadnji model Xiaomija normalno kupit, uporabljat in servisirat pri nas?
Jaz imam par njihovih stvari (2 različna powerbanka in slušalke). Vse je res top kar se tiče kvalitete izdelave in uporabnosti.

Telefone se bo dalo uporabljati, če bodo podpirali naše frekvence.

Pri nas imamo LTE Band 3,8,20. Mi Note 2 podpira vse naštete.

Mi Mix pa podpira samo Band 3(1800) in 8(900). Tako, da LTE ne bo povsod deloval, ker večina TK in Simobil baznih postaj ima ravno LTE Band 20.

Podpira pa Mi Mix seveda tudi "tastare" frekvence, tako da pogovarjati se bo dalo povsod. Pa surfati tudi, samo malo počasneje kot na LTE...

GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz (Pri nas je v uporabi 900 in 1800)
UMTS: 850, 900, 1900, 2100 MHz (Pri nas je v uporabi 900 in 2100)

https://www.alter.si/tabla/sho...e=0&fpart=1
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Sicer so ugotovili, da lahko dvignjejo cene in Mate 9 bo že okoli 700 eur, 9 Pro pa norih 1200 eur.

Trenutno se fokusiram na navadnega Mate 9, čeprav tale Xiaomi Mi Mix je res zanimiv, ampak nekako dvomim v uporabnost ekrana, ki je popolnoma do roba (že ko držiš telefon, verjetno kaj ponesreči pritisneš), hkrati me muči vprašljiva kvaliteta in predvsem uporabnost softwera + servis. je pa res, da sem dolgoletni uporabnik Samsung Note linije in sem z njim bil vedno zelo zadovoljen, obstal sem pa na Note 2, pa hudič še vedno dela, ampak je sedaj že res čas za menjavo.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kakšna bo sploh proizvodnja Mix-a? Na predstavitvi so povdarjali, da gre za konceptni telefon. Neke vrste javni beta test, da se vidi kako se piezo zvočnik in ultrazvočni proximity senzor obneseta v praksi.