Whey - kje?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Vse mora biti v sorazmerju. Dalec od tega, da bi bil le trenong dalec najpomembnejsi. Treniraj in jej kot pujs, pa potem spet treniraj in jej, kot se spodobi.

Tudi za rekreativca je whey kul. Predvsem ker pomeni hiter nadomestek beljakovin. Ni mi vedno za kuhat in cmarit nekaj. Ko ni casa je hitri whey, in pest oresckov kot nalasc.
Rukniš dve surovi jajci, hitreje in ceneje kot whey. Že dve leti sem praktično vsak dan dve uri v fitnessu, pa nisem nikoli čutil kakega pomanjkanja beljakovin. Malo več jajc in na hitro piščančji ali puranji zrezek, pa je beljakovin čez glavo. Razne wheye, kreatinine pa kaj vem kaj še vse, ti pa seveda priporočajo tisti, ki s tem služijo. Med temi je žal tudi večina vaditeljev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Glej ok, tebi ustrezajo surova jajca. Vsakemu pa ne.

In da vneses isto stevilo beljakovin, kot v eni merici wheya, moras pogoltnik kar 4 L jajca in ne 2.

Vsakemu svoje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Ja vsakemu svoje. Že to da se rekreativec ukvarja s tem koliko in kako velika jajca naj poje pomeni, da je nekje vmes že mal zablodil. Še bolj pa ko iz štetja jajc preide na praške in svojim prostočasnim aktivnostim reče trening. Ampak to je samo moje mnenje (mesečno naredim ca. 35-40 ur aktivnosti).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Glej ok, tebi ustrezajo surova jajca. Vsakemu pa ne.

In da vneses isto stevilo beljakovin, kot v eni merici wheya, moras pogoltnik kar 4 L jajca in ne 2.

Vsakemu svoje.
Surova jajca sem dal samo za primer. Jaz jih ne uživam, ker ne čutim nobene potrebe po dodatnih beljakovinah. V dveh letih fitnesa se mi je pa moč nekako potrojila in počutim se odlično. To pa je vse, kar pričakujem od rekreacijskega treninga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in PHOBiA

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Saj ni. Prehrana je. In potem počitek.
Potem tudi ti nimaš pojma. Kvaliteten trening je nad vsem. Potem rabiš tudi vse ostalo da se sestavi. Rekreativci rabite predvsem trening. Vsi mislite da zelo trenirate, realnost je pa čisto nekje drugje. V realnosti niti 1% rekreativcev ne zna trenirati, niti ne ve kaj dela.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.106
6.480
113
Potem je tudi vsa športna oprema brezveze, vse ure, telefoni, etc.

Dovolj je kramp, lopara in en kup šodra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Kaj si užaljen darjan? Če se komu jebe in je važno da samo uživa, potem je Whey brez veze. V bistvu če ni nikakršnega načrtnega dela, je brez veze.
Če slučajno ne veš, sem apliciral jellu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Potem je tudi vsa športna oprema brezveze, vse ure, telefoni, etc.

Dovolj je kramp, lopara in en kup šodra.

Daj še enkrat preberi kaj si napisal. Na kaj misliš da laufajo praktično vse rekreativne lige v vseh skupinskih ali posamičnih športih (fitnesa ne štejem za šport)? Na whey že ne, čeprav se najdejo vmes tudi čudaki. Laufajo pa na veselje pri športu in/ali na pir po njem. Ne, žoga, lopar ali smuči niso enako kot lopata.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.106
6.480
113
bruno, sploh nisem :)

samo pač pravim, tudi fancy športna oprema je brezveze.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Fancy športna oprema je pa res brez veze. No ni, če je komu všeč zaradi mode in to nosi (jaz bi nosil staro majico in kratke hlače, nič lepega, je brez veze in škoda majic). Je pa popolnoma brez veze glede učinka na vadbo. Za profesionalce je pa drugo, če mu par gramov lažji čevlji omogočajo boljši performans itd...