Whey - kje?

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pozdravljeni!

Zanima me, kje nabavljate klasične Whey oz. sirotkine proteine. Sam sem do sedaj vedno nabavljal v The Nutrition, in sicer Amino Whey, ki se mi je zdel dober.

Če pa obstaja kakšen ponudnik, ki nudi kvalitetne proteine, brez da bi rabil iti tam in da bi samo potegnil kartico, se priporočam. :)
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Priporočam Bulkpowders.co.uk , odlična izkušnja, super kvaliteta, hitra dostava. Zanimajo me tudi vaša mnenja in izkušnje glede strani z raznimi prehranskimi dodatki.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A je še kakšen poseben razlog za žretje tega, razen za pridobivanje odvečne, da ne rečem nepotrebne teže?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Ce imate koga kje v Nemciji recimo, da narocite tja z myprotein, on pa vam prinese, je super. Nas myprotein ima slabse cene. Pa ne tako dobrih akcij.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
A je še kakšen poseben razlog za žretje tega, razen za pridobivanje odvečne, da ne rečem nepotrebne teže?

Je.

Predvsem boljša regeneracija, lahek, hitro pripravljen obrok, ogromno hranilnih snovi, vitaminov, mineralov, cena (ena merica Wheya vsebuje gledano na količino in ceno x-krat boljši potencial, kot pa da bi izgubljeno nadomeščal z npr. skuto in zelenjavo) itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Poglej vzemi za dobronamerno tole. Dodatne beljakovine te bodo napihnile, ne mislim zelodca ampak v obliki dodatnega speha. Brez skrbi. Ce nisi sposoben 20 sklec in 10 pullupov na enkrat zacni trenirati na bazi. Ko bos delal po 50 sklec in 20 pullupov se pa odloci kaj bi rad. Zaspehan narod z malo vec kot obicajno misicami, ki sicer dvigne na benchu 100% svoje teze ne zmore pa si zavezati vezalk ali bos delal na definiciji. Za slednje je pa v 80% odvisna hrana. Ostalih 20% prekletno tezak trening z ne prec kardia.
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Mislim, da so beljakovine super. Kmalu bi rad začel eksperimentirat z "Whey" proteinskim prahov. Dobra stvar. Torej sirotkine beljakovine, če sem pravilno prevedel.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Predvsem ne pretiravat z vnosom beljakovin (tukaj ne mislim samo na proteinske praške ampak tudi na meso) - preveč proteinov škodi jetrom. Pa tudi ledvice so ob tem bolj obremenjene, zato je zaželeno piti precej več tekočine kot sicer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Hvala za nasvet. Najbolj pametno bi bilo uporabljati spletno stran "Chronometer" in slediti svoji hrani, vnosu beljakovin, vitaminov ipd.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Spiješ ga po treningu, čez kakšni dve uri pa pravi obrok. Nisem še slišal za fitneserja, ki bi odklanjal Whey.

Imam pa doma neke konopljine proteine, po katerih me je tako bolel želodec, da sem se dan, dva zvijal od bolečin po postelji. :confused:

Kolega zgoraj je postavil normo: 20 push-upov in 10 pull-upov. :)
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c in navlixx

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vsi ti dodatki so za rekreativnega fitneserja brez veze. Kak šnicel več, pa je proteinov dovolj.
se strinjam. Dodatki so samo pika na i, kateri pa noben rekreativec ne bo dosegel. Je pa res da je to odnašanje riti za rekreativce.
Daleč najpomembnejši je trening. Če nič ne delaš, nič ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Vse mora biti v sorazmerju. Dalec od tega, da bi bil le trenong dalec najpomembnejsi. Treniraj in jej kot pujs, pa potem spet treniraj in jej, kot se spodobi.

Tudi za rekreativca je whey kul. Predvsem ker pomeni hiter nadomestek beljakovin. Ni mi vedno za kuhat in cmarit nekaj. Ko ni casa je hitri whey, in pest oresckov kot nalasc.