CRT ali LCD televizor

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No pa se je zgodilo, Danes nam je crknil tv. Ne odda več od sebe nobenega znaka, tako da bo po vsej verjetnosti treba novega.
SIcer bom nesel na servis, če je slučajno kaka malenkost, samo se bojim da ni.

No in sedaj kaj naj kupim.
Tv uporabljamo predvsem za večerno gledanje petih slovenskih programov preko strešne antene, risanke in kdaj pa kdaj kakšen film preko prenosnega diska.
Razdalja do TV-ja je cca 3m, rabili pa ga bomo par let, potem pa upam da se selimo v novo hišo, kjer bo lahko kakšna večja zadeva.

Znanec, ki se "kar dobro" spozna na Tv mi je zadnjič razlagal, da je za naš signal ki res ni ne vem kako blesteč, daleč najboljša slika na CRT-jih. Ali mi lahko to kdo potrdi ali ovrže?
Če to drži kje naj dobim dober CRT, ker jih praktično ni?
Če ne drži, kakšen lcd priporočate, kaj je pomembno gledati pri teh aparatih?
In še eno vprašanje. V parih letih naj bi prišla digitalna tv, za katero boš rabil neke vmesnike, če tv ne bo ustrezal. Ali imajo to novi tv-ji že notri ali moram biti na kaj pozoren?

Kot se iz zgoraj napisanega vidi je jasno da nimam pojma o tv-jih, ker se nisem z njimi ujvarjal že 10 let, zato sem lahko že kakšno bedarijo napisal ko sem spraševal.

Zelo bom vesel kakšnega uporabnega odgovora, ker bo kar hitro treba iti v nakup.

lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Predvsem glej na to, da bo imel nov televizor že vgrajen MPEG 4-brez tega čez eno leto ne boš mogel več gledati tv preko antene(oz. boš moral dokupiti nek dodaten dekoder za 150€).

Po moje je najbolje, da kupiš lcd z 82cm ekranom in vgrajenim mpeg4 sprejemnikom-to dobiš za cca 600€.

Gorenje ima žal samo tega:http://www.gorenje.si/zabavna_elektronika/plazma_in_lcd_zasloni?c=225015

CRT je pa daleč najbolj odličen ta: https://trgovina.gorenje.si/default.asp?id=53&productid=308
Vendar boš moral v roku enega leta nujno dokupiti mpeg4 dekoder.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Kaj kupiti ti bolj težko predlagam! Če pač rabiš nekaj najcenejšega malo poglej naokoli tudi za dokaj ugodno ceno se dobijo LCD-ji samo je nekoliko bolj slaba slika in pa pozabiš lahko sprejem digitalnega signala!
Sicer v Sloveniji že obstaja digitalni signal samo trenutno oddajajo le tri slovenske nacionalne programe. Septembra naj bi testno začel oddajati tudi operater Norkring, ki ima koncesijo za multiplex B. V septembru naj bi bila dosežena najmanj 70% pokritost prebivalstva.

Za sprejem digitalnega signala pa morat TV podpirat sprejem digitalnega signala DVB-T Mpeg4
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
V kakšnem lidlu bi našel še tiste 72-centimetrske televizorje. Ni zelo fensi, ampak sliko pa ima za svojih dvesto € zelo solidno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Se strinjam, če se ne kopaš v denarju potem pojdi v lidla in kupi tistega.
Kaj in kdaj bo mpeg4 je sicer baje že določeno, samo kako bo pa po "hribih" s tem je pa ?
Sicer pa : a ni evropa na Mpeg2? Mi smo pa spet bolj papeški od papeža?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer pa : a ni evropa na Mpeg2? Mi smo pa spet bolj papeški od papeža?

Ne sekiraj se. Končno smo v nečem boljši in pred Evropo. Tako in tako bodo tudi ostali prisiljeni v prehod na mpeg4.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kupi na bolhi par let star CRT za 50-100 EUR. Pa bos cez par let kupil 50-60 LCD/plazmo/OLED TV.
smile-1.gif
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
+ 1 za CRT na bolhi. Pod 150 evrov dobiš 70+ cm 100 Hz raven CRT. Naj te ne bo sram - res se splača, izbira je velika, ker ljudje masovno mečejo ven dobre CRT televizorje.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik Dzexon pravi:
+ 1 za CRT na bolhi. Pod 150 evrov dobiš 70+ cm 100 Hz raven CRT. Naj te ne bo sram - res se splača, izbira je velika, ker ljudje masovno mečejo ven dobre CRT televizorje.
Še eden za to.
Sam sem dal 100 EUR in potem še pol tega zneska za popravilo in imam 70+cm 100HZ z vsemi živimi funkcijami nabit CRT TV. Na Siol IPTV-ju. Poleg tega se še stilsko ujema z ostalo opremo. Več kot zadovoljen
cheer.gif

Ko bo ta riknil (če bo) ali pa, ko bodo jasni standardi in bo cena še malo padla LCD-jem, pa bom morda razmišljal o LCD/OLED/plazma TV-ju.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Najlepša hvala vsem za odgovore.
Na servisu mi je rekel, da bo pogledal in če bo manj kot 20 eur ga mi popravi.
Sem se pa zmenil s sodelavcem, da mi bo posodil enega starega za kakšnih 14 dni in bom v miru brez naglice malo pregledal.
Se pa res nagibam k dobremu rabljenemu CRT-ju oziroma tudi novemu CRT. Od Gorenja imajo na njihovi strani enega ki ga lahko dobim za 120-130 eur novega z diagonalo 55, ker je isto kot smo imeli sedaj in je čisto ustrezalo, gleda na to, da je razdalja do televizorja zelo majhna, cena pa se mi zdi res nizka.
Bom šel malo okrog pa poročam, kaj sem nabavil.

Hvala še enkrat in lep vikend
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem dal pred pol leta za popravilo Sony CRT 100€ (trafo) in mi ni žal. Stara starša imata pa LCD in je podn od slike. Aja, obe TV sta na enaki sobni anteni.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Za 60 eur dobiš Satelit kroznik z digitalnim sprejemnikom in brezplačno moznostjo sprejema vsaj 500 programov.

Zakaj si nebi privoscil to v kombinaciji z dobrim LCDjem?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ja itak, 500 programov. Kot prvič, free programov je sicer ogrooomno, samo gledljivega je pa bolj malo. Poleg tega moraš imet vsaj 6 različne satelite (28.5, 23.5, 13, 19.2, 16E ter 1W), da zajameš vse zanimive FTA (free) programe. Tu je nujen motor ali pa antena z več lnbji.
Se pa najdejo eni ja, ko kupijo anteno, jo ruknejo na astro (19.2), pol pa vidjo da ni kej za gledat in pozabjo na sat. No, lahko da znajo nemško,v tem primeru je astra kul izbira.
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Pri nas je isto. Starši imajo lcd tv in je slika čisti podn, tako da me ravno zato to odbija.
Moram se še pozanimat kakšna je slika iz digitalne antene in če bomo tudi mi priošli na vrsto naslednje leto, ker ne živim ravno v velemestu
grin1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Za 60 eur dobiš Satelit kroznik z digitalnim sprejemnikom in brezplačno moznostjo sprejema vsaj 500 programov.

A pa je med temi 500 programi tudi slo1/2, pop, A in tv3. Ker enostavno drugega ne rabim. Smo imeli doma satelitsko in sem gledal samo Eurosport, drugega praktično nič, vse ostalo je bilo eno samo šaltanje po programih
smile-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ni ne, poptv, kanal a, tv3, sportklub slo lahko gledaš v paketu total tv, ki se nahaja na satelitu eutelsat w2 na 16E. Paket je seveda plačljiv.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
ja itak, 500 programov. Kot prvič, free programov je sicer ogrooomno, samo gledljivega je pa bolj malo. Poleg tega moraš imet vsaj 6 različne satelite (28.5, 23.5, 13, 19.2, 16E ter 1W), da zajameš vse zanimive FTA (free) programe. Tu je nujen motor ali pa antena z več lnbji.
Se pa najdejo eni ja, ko kupijo anteno, jo ruknejo na astro (19.2), pol pa vidjo da ni kej za gledat in pozabjo na sat. No, lahko da znajo nemško,v tem primeru je astra kul izbira.

dve glavi sta dovolj, da lovis hotbird in astro, in med 900 programi ki jih nalovis si naredis favorite listo z 50-100 gledljivimi.