VW navigacija

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Vseeno.

Za lastnike škode in seata tudi delajo, ker pri škodi so za kupiti.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kolikor jaz vem so tudi za Škodo brezplačni. Vpišeš samo VIN in te preusmeri na stran za prenos. Seveda je pogoj (enako kot pri VW), da imaš originalno SD kartico, ki v registru (CID) ustreza zahtevam VAG specifikaciji. Sicer pa gre tako ali tako za identično bazo podatkov in ista kartica, ki deluje v VW Discover Media (MIB) deluje isto v Škodi MIB Columbus/Amundsen sistemu. Preverjeno.

Za Seata pa je druga zgodba (kljub temu, da je spet identična kartografija). Plačljivo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
No jaz sem na škodi od nečaka to probal pa je napisalo da ni updata za njegov avto pa so bile gori karte 2014 avto pa iz Francije.

Pol sem pa potegnil dol file iz vw strani za stari discover media in naložil in je delalo iz prve.

Za seat pa ne vem zakaj ne bi šlo isto?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za Seata ne gre, očitno imajo drugačno avtentikacijo, ki poleg CID-a preverja še kaj drugega. Smo delali na tem, brez uspeha, ne vem v čem je fora. Seveda pa ni problema če že imaš obstoječo originalno kartico, ki je fabriško integrirana v avtu.
Tudi na ebayu "klon" kartic za Seata ni.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Pomeni če je original kartica potem gre gor na njo naložit nove karte?

Saj mi je to bitno , ker hočejo doplačilo za update kart, medtem ko je pri vw ju zastonj.
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Kaj pa pa to sedaj ene nove mape na update strani? Je malo drugačno razdeljeno po državah?
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
V VW Passatu (2015) imam Dicscover PRO (gen.2) s starimi kartami... Kupil sem novo kartico - Samsung EVO (32GB) - enaka kot je trenutno v avtu in s pomočjo DiscoverCare aplikacije naložil karte na novo kartico - novo kartico sem kupil, da ne bi kaj zajebal pri brisanju iz stare kartice; bolje stare karte kot nobene :) :) :)

DiscoverCare mi je oblikoval mapi na kartici Mib_1 in Mib_2 ter še dodatni dve datoteki... Če sedaj zamenjam kartici... Ali je potreben še kak ''update'' v avtu ali DiscoverPro bere karte direktno iz kartice. Raje vprašam vnaprej, da ne bom jutri izgubljal živcev ko bom poizkusil...

Kot sem malo (površno) bral se včasih pojavi problem ker sistem ne bere drugih kartic kot originalnih od VW - kako je s tem? Sam imam v avtu trenutno enako kartico - Samsung EVO (32GB)... Ali so te kartice na kak način ''kodirane'' iz strani VW ali sistem normalno bere tudi druge kartice? Ali je potrebno original kartico odstraniti ter vstaviti novo ali lahko (prostor imam za dve SD kartici) novo samo dodam?

Se opravičujem za ''neumna'' vprašanja ampak se prvič ukvarjam s tem pa bi rad pridobil čim več informacij, da se malo pripravim na bentenje jutri... :)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kartica, ki jo imaš je ok. Samo kopiraj podatke in rešeno. "Podpisane" kartice morajo biti samo za Discover Media, kjer navigacija deluje iz SD kartice. Pri Discover Pro pa je vseeno katera kartica je, le da je dovolj velika.

amacar - ne, slo vodenja še ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: amacar

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Hvala Janch...

Bral sem da mora avto ''laufat'' ko se dela update in to traja precej časa... Ali se karte lahko apdejtajo tudi med vožnjo? Kakor sem zasledil se update prekine ko ugasneš avto in nadaljuje ko ga ponovno zaženeš... Potem lahko update naredim v nekaj vožnjah do Ljubljane?
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Kako pa to, da so na slovenski strani starejše karte? Ali je vseeno glede jezika zemljevidov?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Sem se danes spravil tole updejtati (DiscoverMedia - 2018) :evil::
Zajeta slika1s.jpg

Vtaknem "odklenjeno" originalno VW SD kartico – jo prepozna, vse OK:
Zajeta slika2s.jpg

Potrdim "Continue"...
Zajeta slika3s.jpg

jaaaaaaaa.... ...sorazmerno hitro naredi backup, potem pa DL-ja kakšno uro…
Zajeta slika4s.jpg

…in, ko pride backup do 99% - BINGO – "Checksum error"... ...WTF??
Zajeta slikas.jpg

Kliknem "Retry" in sem spet na točki 1 – in zdaj že 2x - ZNORUUU:evil::jok::jok:

Zna kdo pomagat?
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Meni enako javlja. Če kopiram na novo kartico, mi pa avto javi, da ni vsebine. Original kartico se pa ne upam "povozit"...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Discover Media seveda javi, da ni vsebine, če pa kopiraš na navadno SD. Kartica mora biti "registrirana" (ustrezen CID), torej original, sicer je sistem ne avtenticira kot originalno zato na njej posledično išče le audio datoteke. Če pa boš podatke kopiral na originalno kartico (prej si naredi backup vsebine na PC), potem bo delovalo.

Da še enkrat povzamem:
1. Discover Media (navigacija deluje samo z vstavljeno kartico) = ORIGINAL SD
2.Discover Pro (navigacija deluje iz notranjega diska) = KATERA KOLI SD
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera