VW navigacija

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Meni Discovery care nikakor ne posodobi map.
Sem jih pa enostavno odzipal in skopiral na formatirano kartico in deluje...
Me pa Google maps na telefonu lepše vodi...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Vw tiguan 2018 ima vmesnik (tudi navigacijo) v slo jeziku, a nikjer ne najdem nastavitve za jezik vodenja, ki je trenutno angleski. Kje se da tole nastaviti? Sam nekako nisem nasel ne v menijih ne na spletu.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A se pri VW navigaciji da vklopit da kaze zastoje? tako nekako kot na google maps. Seveda ce imas navogacijo povezano na internet.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Jaz jo imam na naslednji (beden :))način:
1. pri VW sem kupil originalni usb modem za Sim kartico (cca. 150 €), sem preizkušal nekaj drugih pa nobeden ni delal (sucks)
2. napolnil A1 sim kartico za 5 EUR
3. mi delajo on-line podatki
4. tudi v navigaciji mi kaže in non-stop osvežuje podatke, takoj ko naši dajo podatke o dogodku ven, jih ima moja navigacija v sebi (preko net-a)
5. obenem ta modem uporabljam še za skupno rabo in imam wifi točko v avtu (vw)
6. pa še neke aplikacije na radiu sem omogočil in mi kaže vreme, novice in ostale podatke, ki so omogočeni (je pa brezplačno) - aplikacija je Car-Net
7. z aplikacijo Media-Control mi pa mularija lahko preko telefona upravlja z radijskimi postajami, ali pa cd/usb muziko - s tem da sedijo na zadnjih sedežih :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Se na kaksnem “pasniku” ze dobijo mape v15 za east europe (rns510)?

Partis in torrentleech sem ze preveril pa ni.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kako to mislis?

Sedaj imam v13, deluje super.

Probal bi novejso samo zato, ker me zanima, ce mi bo potem ponovno delovalo branje prometnih znakov.

V avtu so bile originalno samo mape west europe in je delovalo, sedaj pa ne deluje vec po updatu na eastern v13.

Samo bolj vazno mi je, da navi deluje super, cudno pa je da ni niti v mapah prikaza omejitev...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Aja, če ti je tisto v redu, potem le poskusi.
Ker meni je pa ta navigacija daleč od kakšne uporabnosti. Je pač silno zastarelo, počasno, neprijazno, nerodno ...
Ampak to je moje mnenje. Nič osebnega sicer :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Ma kaj vem, meni je vredu, pripelje točno, lepo kaže pa še telefona ni treba vedno polniti.

Drugače imam tudi HERE maps na telefonu pa se tudi odlično obnese, predvsem to je super, ker kar napišeš direktno kam bi šel brez naslova in samo najde.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
v15 za East še ne obstaja. Še vedno je zadnja verzija v13. Kar pa se tiče prikaza znakov in razvrstilnih pasov - to deluje samo na zahodni regiji. Lahko samo upaš, da bo ta funkcija podprta v novi east verziji, če bo sploh izšla.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Janch, imaš prav. Jaz sem tale RNS510 postavil na stran, pa sem pozabil, da sem pravzaprav uporabil: "BMW 2018 Professional WEST & EAST converted for RNS 510". Ampak, ko sem poskusil malo voziti med Kamnikom in Ljubljano, sem v pol ure videl kupe napak in ... hitro ugasnil :)
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
mi je potem ratalo..pozabil sem avto registrirat na app connect :(

sicer ne vme katera verzija je nalaozena, pa mi je vseeno, ker skoraj vedno uporabljam gmaos... se mi zdi da je bolj ažuren pri prometu. Edino na zaslon bi ga moral spravit :)
 
Nazadnje urejeno:

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18

Teh kart je za cca. 30gb??? A je slucajno kaka omejitev kolk veliko kartico bere navigacija?Sam si bi naredil update pa me malo skrbi in bom na original kartici kar pustil stare karte ce kaj zajebem... :)

A obstaja tud kaki update za Discover Pro (gen. 2) al se updejtajo samo karte? Sicer ne vem zakaj ampak moj nima moznosti DAB-a...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Hvala CLIO15... :)

Kako hudica ni DAB-a... Ko sem gledal youtube posnetke Discover Proja so vsi kazal da ma moznost FM AM DAB... Konc me ne bo ce ga ni, ampak od viska ne boli... :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Ja ima dab če si ga kupil ko si avto naročil cca 250 eur doplačila.

Tako je to pri Nemcih
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl