VW navigacija

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Kako pa je z tipko TRAFFIC na Discover PRO - ju... Moje vozilo je nemško in se mi vsake toliko pokažejo neke nemške prometne informacije?!?!? Kako se (če se da) spremeniti? Na tej funkciji nimam nobenih možnosti nastavitev...

Imam tudi prostor za SIM kartico... Ali se lahko ''naloži'' na sistem google prometne informacije?
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
ja pri meni je isto, imam letnik 2015.
Ker nimam možnosti SIM kartice sem kupil modem (podprt iz strani VW:mad:), vstavil SIM kartico in imam lepo Slovenska obvestila o stanju na cestah pri nas. Ker imam predplačniški paket, pa ko vidimo zopet samo avstrijska obvestila - kupim kartico za 5 EUR in imam dva meseca mir :)
Sistem mi deluje čisto v redu, pa še WIFI Access point sem si uredil v avtu, tako da lahko sopotnik srfa po netu, da ne gleda kako ''trapasto'' vozim :)

lp
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Ja TMDC dobivaš samo iz sosednjih držav preko radia, pri nas imamo pa druge frekvence za TMC, posledično ti naših podatkov ne pokaže.
Saj SIM kartica se v bistvu povezuje na VW strežnike od kjer potem kaže naše Slo. podatke.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Lahko tudi Hotspot iz telefona uporabiš.
Govorimo za discover media gen 2 naprej
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
ja pri meni je isto, imam letnik 2015.
Ker nimam možnosti SIM kartice sem kupil modem (podprt iz strani VW:mad:), vstavil SIM kartico in imam lepo Slovenska obvestila o stanju na cestah pri nas. Ker imam predplačniški paket, pa ko vidimo zopet samo avstrijska obvestila - kupim kartico za 5 EUR in imam dva meseca mir :)
Sistem mi deluje čisto v redu, pa še WIFI Access point sem si uredil v avtu, tako da lahko sopotnik srfa po netu, da ne gleda kako ''trapasto'' vozim :)

lp
Kateri modem pa je podprt? Lahko model, prosim?
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Ja TMDC dobivaš samo iz sosednjih držav preko radia, pri nas imamo pa druge frekvence za TMC, posledično ti naših podatkov ne pokaže.
Saj SIM kartica se v bistvu povezuje na VW strežnike od kjer potem kaže naše Slo. podatke.

Se pravi če naredim ''hotspot'' s telefonom bi moral imeti slo traffic info?
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Zdravo,

Oznake točno ne vem, če greš v LJ na uraden servis in poveš da ga potrebuješ - cena pa mislim da je bila 150 EUR +-, lahko ga pa popoldne
poslikam in dam sliko gor,
sem pa preizkusil cca. 15 različnih USB stick modemov pa nihče ni delal, torej delajo samo original VW..
potem pa moraš še aktivirati (brezplačno) preko interneta CAR-NET (vpišeš VIN številko), pa dopišeš svoje podatke, po aktivaciji na spletni strani in po vpisu
kode v radio, se ti aktivira ta dodatna funkcionalnost (lahko gledaš vreme, bereš novice - v ang jeziku), doda ti pa tudi določene POI točke, katere so pa vedno
dosegljive samo preko net-a, pa še kaj..
aja na gsm si potem lahko naložiš aplikacijo, preko katere lahko pošlješ v avto navigacijske podatke, če potrebuješ, pa Media Control tudi dela - torej lahko
upravljaš z radiem v avtu preko telefona..
lp
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Se pravi če naredim ''hotspot'' s telefonom bi moral imeti slo traffic info?

Preberi moj zgornji odgovor - CAR-NET moraš prej aktivirati preko internet-a..
potem pa na GSM-u narediš hotspot, v avtu pa aktiviraš povezavo na net preko WIFI-ja, ampak meni je boljše kar imeti v avtu USB modem povezan na USB vhod v konzoli - naslon za roke..
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Preberi moj zgornji odgovor - CAR-NET moraš prej aktivirati preko internet-a..
potem pa na GSM-u narediš hotspot, v avtu pa aktiviraš povezavo na net preko WIFI-ja, ampak meni je boljše kar imeti v avtu USB modem povezan na USB vhod v konzoli - naslon za roke..

CAR-NET na mojem vozilu (prejšnjega lastnika) je potekel... Še vedno pa prejemam obvestila iz Nemčije... :) :) :)

Včeraj sem probal s hotspotom pa ne naredi ničesar... Najprej se moram registrirati in obnoviti pogodbo - letna naročnina na Info & Guide je 79 EUR...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Evo opet mene, budale...:evil:
Potegnil "zazipane" nove VW mape direkt na PC - datoteka 7Z - 12,7 Gb - trajalo eni 2 uri:
DMM.JPG

OK, gremo to razpakirati s predlaganim programom 7-zip:
DC1.JPG

Potrdim default predlagane nastavitve:
DM2.JPG

Seveda :evil: spet javi napako:
DM3.JPG

Ko kliknem na lastnosti kreirane mape "DiscoverMedia2_EU1..." najde 5.000+ elementov in skupno velikost 0b (nič) :valjamse::evil::bonk::jok::cheer:
Sem res tak bedak, da še tega ne znam... ...pommmmmmoooććććć:evil:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Jaz sem vedno dal extract to discover media......
Pa naredi novo mapo in zmece vse not.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Preizkusil tudi to.. ...nekaj melje... ...spet javi tisto listo napak "Nepodprta metoda stiskanja..."(??)... ...rezultat pa:
dm4.JPG

Datotek: 5.887/map: 862 ... ...velikost 0 B:jok::jok:
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
No zdaj mi je končno uspelo estrahirat podatke in jih mapo "maps" ročno kopirati na VW SD kartico - upam, da bo zadeva delala tudi v avtu :evil:
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Torej, mape si snel, jih odzipal in posnel na original VW kartico?
Si posnel s slovenske ali nemške spletne strani?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Sem potegnil za tiguana 2018 karte iz slo in de strani. Iz slo strani so bile v večini nazadnje spremenjene datoteke januarja 2018, iz de strani pa julija 2018. Tako da so očitno novejše karte na de strani