VW navigacija

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Ja to je itaq odvisno od izbire menija. Če boš prestavili na nemški vmesnik bo pač Maribor postal Marburg.
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Katero mapo ste pa sedaj izbrali, ker vidim da so nove ... bivša ECE 1 je pokrivala več kot sedaj posamezne ECE izbereš pa lahko samo 1?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Sem potegnil za tiguana 2018 karte iz slo in de strani. Iz slo strani so bile v večini nazadnje spremenjene datoteke januarja 2018, iz de strani pa julija 2018. Tako da so očitno novejše karte na de strani
Karte, ki sem jih potegnil z zgoraj navedene "slovenske" strani se "generirajo" v mapi "DiscoverMedia2_EU1_2718_1030" - sklepam, da tole pomeni KT27/2018.

Je pa novih zemljevidov skupaj nekaj manj (12,5 GB), kot prejšnjih (12,9 GB) - avto dobavljen pred pol leta.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Dela. Zaenkrat vidim, da je izboljšava. Na Dunaj me sedaj pelje iz Novega mesta čez Ljubljano. Prej me je čez Celje.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Kaj je mozno tole zadevo od VWja dati tudi na Skodino navigacijo Amundsen? Ker Skoda je na zalost razdelila karte na razlicna obmocja in mi nikakor ne gre skupaj ce zelim imeti Bosno in Srbijo ne morem imeti Nemcije. Discover se mi zdi da je prakticno isti kot Amundsen.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Škodin sistem Amundsen+ uporablja isti tip kartografije kot VW RNS315. V obeh primerih je Evropa razdeljena na East/West, obe hkrati ne moreta biti nameščeni na notranji disk.

Pokritost ZAHODNE Evrope - trenutno najnovejša verzija je 2019 (v11):
Andorra, Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Hungary, Ireland, Iceland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Sweden, Switzerland, Slovakia, Slovenia*, Spain, Vatican City, United Kingdom
Delno: Slovenia


Pokritost VZHODNE Evrope - trenutno najnovejša je še vedno 2016 (v8):
Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Germany, Greece, Hungary, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Moldova, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia, Switzerland, Turkey, Ukraine
Delno: Albania, Bosnia and Herzegovina, Macedonia, Montenegro, Serbia


Škoda Amundsen = VW RNS310 (navigacija deluje iz SD kartice)

amundsen.png


Škoda Amundsen+ = VW RNS315 (navigacija deluje iz notranjega diska ali iz SD)

tech-info-r03-navigation-system-amundsen-fabia-roomster-octavia-yeti-superb-01.jpg
 
Nazadnje urejeno:

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Moj Amundsen (Octavia letnik 2019) zgleda takole:
amund1.jpg
Na update strani od Skode (obvezen vnos VIN)pa mi ponudi tole:
update_skoda.JPG

In samo ena od teh opcije deluje na kartici, kot si tudi ti ze napisal.
Definitivno pa dela samo iz SD kartice in se to samo iz Skodine. Razen ce se da kako drugace ;) to porihtat. Drugace ostane samo opcija nabave orig. Skoda SK kartice za 50€ in na eno dat ECE 5 karto , na drugo pa ECE 7.
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
JAz sem formatiral kartico in na novo skopiral na kartico. V avtu mi je normalno delalo. Samo ne smeš imeti kartice na lock.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Ne razumem te VW navigacije. Z Bleda v Kranj (savski otok), me že v Naklem pelje dol z avtoceste. + Most na Stari cesti je zaprt, pa ne upošteva. Znak za delo na cesti je pa pokazal...
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
V avtu sem imel do sedaj infotainment VW Discover Media2, povezan preko hotspota mojega Mate 10 proja. Po nadgradnji na Android 9 Pie, se Discover media normalno povže, vendar pa vedno javi napako no data connection available. Če se povežem preko hišnega wifija ali drugega telefona, pa dela normalno :rolleyes:
Kakšna ideja, kje je fora?
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Probaš še 1x spariti zadevo skupaj.
Nekaj podobnega pri BT po nadgradnji na android 9. Ni avtoradio videl več telefona. Sem ga izbrisal na naovo zagnal tleefon in povezal. Spet dela BP.