VW navigacija

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Kolega ima VW Tiguan letnik 2014. Avto nima navigacije, baje pa se mora kupiti kar celotna enota. Verjemem, da je taka nova enota precej draga. Mogoče kdo pozna koga, ki tako (rabljeno) enoto prodaja in po možnosti tudi vgradi? Pa naj bi obstajali dve (večja in manjša). Če se le da tista večja. Da ne obremenjujemo ostalih, lahko tudi kar na zasebno sporočilo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je govora o Discover Media/Pro enoti, potem zadeva ni tako enostavna. Vsaka enota ima namreč "component protection" zaščito ki preprečuje, da bi se lahko enota iz enega avtomobila uporabljala v drugem. Gre za kodiranje, ki je vezano na šasijo vozila. Največji problem pa je, ker ti tega ne bodo naredili niti na pooblaščnem servisu, če jim pripelješ drugo, rabljeno enoto sploh če zanjo nimaš original računa. Kolikor spremljam tudi nekatere tuje forume, odstranitev component protection ni mačji kašelj niti za izkušene VAG koderje in le malo kdo (če sploh kdo) to obvlada pri nas.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Tako je.

Servis bo že odstranil component protection (toliko da nimaš več napisa čez in pa da navaden radio deluje), ampak navigacija še zmeraj ne bo delovala.
Poljaki oz. angleži to uredijo, ampak je strošek 600eur+ in se ne splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
A se splaca dat 210 eur za dostop do app connecta?
Kako to deluje v praksi v Slo?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Katero aplikacijo pa uporabljate za povezavo.

Nekak sem tako lesen, da mi na Amundsenu ne rata povezat telefona na radio
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
A se splaca dat 210 eur za dostop do app connecta?
Kako to deluje v praksi v Slo?

Tole je akcijska cena, redna je cca. 270 eur z delom. Imel na prejšnjem avtu, v sredo pa grem aktivirat na novem...Android auto (Google maps) mi je dosti boljši kot VW navigacija, musko pa poslušam večino preko Google Play Music...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sicer nisem prebral celotne teme, ampak ali je možno nastavit glasovno vodenje na SLO jezik (VW Passat B8, Discover Pro)? Zemljevide sem posodobil kak mesec nazaj iz nemške strani, ker so kao novejši...
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Mogoče kdo ve kako vzpostaviti nazaj hotspot po posodobitvi na android 9? Na passatu piše, da je povezan za omrežje ampak dela pa ne. Vw ju se nekako ne sanja kaj narediti.mogoče posodobitev opreme na discover media? Z androidom 8 je delalo normalno. Sicer pa v naslednjih dnem dobim sim stick, in bom pač vedno imel vklopljen internet. Sam da bo delalo.

Car net aplikacija več ne obstaja, google store mi je posodobil v we connect aplikacijo. Začuda se ne morem vpisati z prejšnjim geslom. Skoz neki...narobe.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Za hotspot ne vem, ker imam stick (modem), pa mi zadeva deluje b.p., posodobitve za discover media pa ni - vsaj za mojega 2015.
WE connect - pa tudi meni ni delovala prijava, potem sem v njej kliknil Pozabil sem geslo, ga na novo zgeneriral (uporabil starega), pa mi zadeva zopet deluje (krneki :))
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Discovery media... A kdo ve: Ko tipkam ulico mi jo ponudi preden dokončam tipkanje. Jo izberem pa ne morem dodati hišne številke. Mi takoj ulico vrže kot cilj...
Kako dodati hišno številko?
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Ok. Sem tudi jaz prejel sim stick iz kitajske 3g, samo še na pošto ga moram it iskat. Ker imam eno simko viška z 200mb mesečno zakupljeniki podatki ,bo ravno prav prišla. Ali mora biti wifi zaklenjen, drugače ga discover media ne sprejme? Kako dam pod wifi pod geslo če pa na sticku nič ne moreš nastavljat?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Ok. Sem tudi jaz prejel sim stick iz kitajske 3g, samo še na pošto ga moram it iskat. Ker imam eno simko viška z 200mb mesečno zakupljeniki podatki ,bo ravno prav prišla. Ali mora biti wifi zaklenjen, drugače ga discover media ne sprejme? Kako dam pod wifi pod geslo če pa na sticku nič ne moreš nastavljat?

Če nimaš original vw usb stick a ti nebo delalo.