VW navigacija

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mirkop pravi:
Kako lahko v letu 2018 naredijo navigacijo oz. skin, ki ne kaze trenutne dejanske hitrosti avtomobila!?!? Sploh glede na dejstvo, da stevec avtomobila laze glede dejanske hitrosti!!!
Hm, hm. A bi probal 2x razmislit, zakaj NE dajo gor tega podatka?
Ker bi se potem našlo kup sralcev, ki bi pisali, kako je ta in ta avto zanič, ker števec hitrosti narobe kaže. Ker števec hitrosti ZAKONSKO mora kazati več oz. ne sme kazati manj (sem že malo pozabil), zato proizvajalci pač raje malo ''navijejo'' hitrost. Sicer pa ne bi potrebovali nobenih GPS-ov, ker avto precej dobro ve, kakšno hitrost ima, le prikaz na števec ustrezno ''korigirajo''.

PS: Trenutno se ne spomnim enega avtomobila, ki bi ta podatek kazal. Lahko pa uporabljaš Google Maps preko Android Auta, tam bi to moral imeti (ampak nisem 100%), če ti je ta podatek tako življensko pomemben.
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Živjo,

težave imam z nameščanjem updatov na original SD kartico iz v6 na aktualno verzijo.
Namestil sem si VW DiscoverCare 1.0.4 in mi izpljune "Error during extraction of archive file"

Morda kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Imaš dovolj prostora na računalniku? Potegni še enkrat datoteko dol.
PS: PRED KOPIRANJEM NOVE VERZIJE NA KARTICO SI NAREDI BACKUP VSEBINE NA KARTICI NA RAČUNALNIK
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Mogoče brcam v temo, potegnil sem dol še enkrat zip file in ga odzipal z 7zip, v prvo sem ga z Winrarom. Mogoče bo pomagalo.
Diska je dovolj, SD card sem si dodatno zbackupiral na HDD...
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Isti error: An error occurred during reading or saving the file into the specified folder.

Bi moral formatirat SD kartico prej? Write lock sem odstranil...
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Postopka sem se lotil z VW DiscoverCare kjer sam program sam potegne cca 6.7 GB update in ga namesti, potem pa izpljune error.
Če potegnem karte dol s spletne strani (cca 13GB) pa 7up javi error pri ekstrahiranju - Nepodprta metoda stiskanja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Torej je verjetno nekaj narobe z datoteko.
Sam nisem še naletel na to težavo. Probaj morda še na drugem računalniku.

PS: Nisem 100%, ampak kolikor vem, NE smeš formatirat kartice, ker izgubi licence, ki so gor zapisane. Sam nisem nikoli formatiral in dela.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko formatira, ker zaščita je v CID-u kartice (kot pri ostalih znamkah), torej v samem registru..ravno zato pa lahko dandanes zelo poceni kupiš preko e-baya kartice z že naloženo kartografijo. To je predvsem interesantno lastnikom Discover Media, ki po navadi ne dobijo kartice ob nakupu (rabljenega) vozila. Prodajalci rabljenih vozil jih radi sami pospravijo v svoje predale, ali pa to storijo že v izvoznih državah. Pri Discover Pro pa se lahko (kolikor vem) za posodobitev uporabi čisto navadna SD kartica.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Hvala za pojasnilo, torej ni panike, če se sformatira.
Ja, Discover Pro ne potrebuje licence, ker jo ima očitno enota sama noter.
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Živjo, FYI - uredil sem update, potegnil sem drugo datoteko, jo enostavno prekopiral čez stare mape in deluje.
DiscoveryCare program ima očitno neke težave in vedno javlja zgornjo napako.

Hvala za pomoč!

Lp
Rok
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Me ne preseneča, da ima uradni program za posodobitev zemljevidov težave.

Pri Mazdi so imeli skoraj 4 mesece težave, ko je bila posodobitev na voljo je vedno nekje pri 95% naredil error. Poslati sem moral vsaj 5 e-mailov v Nemčijo, da so dojeli, da je nekaj narobe (oziroma, da so mi začeli verjeti) kljub temu, da sem jim poslal slike in opise.

Tako da ja, se dogaja to.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
VW DiscoverMedia.
Med nastavitvami ni (ali pa jaz ne najdem) opcije "izogibanje makadamu" - je cel kup drugih opcij izogibanja, samo te pa ni?!?!'
.
Zadnjič se potepamo po Pohorju in me hoče z Kop peljati v Ribnico na Pohorju dejansko po peš "planinskih" poteh!! Wtf?!?!
Dolžina poti ca. 20 km - čas vožnje 90 minut - mi je bilo takoj jasno, da to pa ne bo OK.
Mislim, taka navigacija je "malo neresna"...
...ali pač jaz česa ne znam nastaviti?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ja, res je - ima tri poti: najkrajša, najhitrejša in še ena
Samo iz Kop na Ribnico na Pohorju so vse vodile po pešpoteh - je bilo očitno vseeno še vedno hitreje, kot po "normalni" cesti okrog.
Samo kako si te "planinske poti" na VW zemljevidih kategorizirane, kot cesta za motorni promet, mi ni jasno.
Sem se čudil, kaj so to za ene "nove" ceste na Pohorju.... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: vide

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
mam enako težavo isto z discovery media.
nikakor me noče pelat po glavnih cestah ampak zmeraj nekje po stranskih. od doma do AC imam dve možni poti, ena je glavna za savinsjko, druga pa stranska preko drugega mesta. ampak zmeraj mi vzame to stransko.

recimo zadnjič nastavim velenje- šmartinsko jezero, me je na vsak način (pisalo naj obrnem) peljati čez hramše (namesto čez vojnik) do šmartinskega jezera, pa ni važno kero opcijo od treh sem izbral.

mal je z logiko skregana ta navigacija