Bluetooth audio

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Imam avtoradio s podporo prostoročnega telefoniranja. Telefon se poveže takoj preko BT. Zdaj pa bi rad kupil še tablico, ki bi jo uporabljal za navigacijo (ker mi je ekran na radiu premajhen). Tablica nebi imela SIM kartice, ampak bi preko hot spota bila povezana s telefonom. Rad pa bi, da se zvok vodenja navigacije prav tako predvaja na avtozvočnikih (preko BT).
Bi to delovalo, da sta na radio povezani 2 BT napravi istočasno in da ko se uporablja navigacija, se v avtozvočnikih sliši njen zvok, ko pa recimo nekdo pokliče, zvok preklopi na telefonski pogovor?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Imam avtoradio s podporo prostoročnega telefoniranja. Telefon se poveže takoj preko BT. Zdaj pa bi rad kupil še tablico, ki bi jo uporabljal za navigacijo (ker mi je ekran na radiu premajhen). Tablica nebi imela SIM kartice, ampak bi preko hot spota bila povezana s telefonom. Rad pa bi, da se zvok vodenja navigacije prav tako predvaja na avtozvočnikih (preko BT).
Bi to delovalo, da sta na radio povezani 2 BT napravi istočasno in da ko se uporablja navigacija, se v avtozvočnikih sliši njen zvok, ko pa recimo nekdo pokliče, zvok preklopi na telefonski pogovor?

Poskusi priklopit 2 telefona na radio, boš videl, če podpira hkratni priklop sploh. Če podpira, potem na enem tefonu predvajaj muziko ali youtube na drugem pa pokliči nekoga in boš videl ali ti radio sam preklopi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Na hitro sem sprobal... oba telefona sem brez težav povezal preko BT (Galaxy S22 in S7), a radio žal ne omogoča hkratno uporabo obeh. Enemu je treba dati prednost, drugi je ta čas diskonektan. Če ju hočeš zamenjati, je treba to preklopiti ročno na ekranu radia. :(
Edina preostala varianta je še priključitev tablice na AUX na armaturi. Tablica ima namreč 3,5 mm stereo izhod za slušalke... lahko to povežem z AUX vhodom na radio?
 

hadghah

Zelenc'
21. feb 2021
27
7
3
Pa še na en problem bi te opozoril. Preveri ali ima tablica sploh vgrajen gps sprejemnik, sicer bo bolj boga z navigacijo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
V teoriji bi to lahko šlo, vsaj pri mojem Fordu je lahko en telefon povezan za telefonsko povezavo in drugi telefon/tablica za glasbeno povezavo preko katere potem predvaja youtube in podobne stvari. Navigacija na tablici bi šla enako po tej opciji čez na avto zvočnike.
Preveri v avtoradiu kako ima to naštimano. Zakaj pa ne bi telefona uporabljal za navigacijo in bi imel posebej tablico?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Štekam radio. Sprašujem zakaj NE telefon kot navigacija? Če človek ni ravno slep, kar ni ker vozi avto, potem so današnji telefoni čisto dovolj veliki za navigacijo v avtu. Pa še dveh naprav ne rabi...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Štekam radio. Sprašujem zakaj NE telefon kot navigacija? Če človek ni ravno slep, kar ni ker vozi avto, potem so današnji telefoni čisto dovolj veliki za navigacijo v avtu. Pa še dveh naprav ne rabi...

Telefon ima 6'1, tablica pa 10,1 inčno diagonalo. Če odlično vidiš, je telefon seveda dovolj, ampak pri mojih letih me že malo zafrkava vid na bližino (branje).
Sem ravno preizkusil... en telefon na AUX za navigacijo, drugi za klice preko BT. Super deluje, torej bo tudi tablica delovala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in ribicija

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
V tvojem primeru radio sprejeme sam en aparat. Na tablico pa lahko doma prek wifija naložiš pot in jo uporabljaš. Ne rabiš prenosa. Druga varianta je, da daš v tablico eno simko s zakupljenimi podatki. Tretja možnost menjat telefon, ćetrta pa da si telefon daš nekam bližje očem.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
V tvojem primeru radio sprejeme sam en aparat. Na tablico pa lahko doma prek wifija naložiš pot in jo uporabljaš. Ne rabiš prenosa. Druga varianta je, da daš v tablico eno simko s zakupljenimi podatki. Tretja možnost menjat telefon, ćetrta pa da si telefon daš nekam bližje očem.

Na telefonu imam neomejen prenos podatkov (v SLO), tako da hot spot za tablico ni problem. Ja, telefon sem že imel zataknjen v režah za ventilacijo, a je premajhen zame. Da bi ga pa menjal, pa tudi ne pride še v poštev. Prej sem dolga leta imel Galaxy S7, ki še vedno deluje OK , zdaj imam S22.