Vpis v Zemljiško knjigo preko portala eSodstvo

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Lastninsko pravico, seveda ... sem razbral, da je samo to mogoče direkt na ZK. Torej notar pokasira tudi sodno takso in se ni treba več s tem ubadati kasneje, ko "papirji prispejo na ZK"? Kako pa izgleda plačilo sodne takse, če sam neseš papirje na ZK? Hvala.

odg. na 1. vprašanje : Ja.
odg. na 2. vprašanje: Referent ZK te ob izdelavi zapisnika napoti na blagajno sodišča, kjer plačaš sodno takso in potrdilo neseš nazaj k njemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Še eno vprašanje, če lahko. Od odločbe da je lastninska pravica odobrena je minilo že 10 dni, ampak zadeva še vedno ni vidna v ZK (še vedno je zgolj plomba). Rok za pritožbe je 8 dni. Kdaj je načeloma stvar vidna v ZK? Notarka mi je rekla, da takoj ko stvar postane pravnomočna, mi pošljejo tudi originalno pogodbo po pošti. Mislil sem, da če v osmih dneh po odločbi ni pritožbe, stvar postane pravnomočna, pa očitno ni tako? Hvala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najprej morajo vsi prejet/dvignit pošto, od zadnjega se šteje rok, pol pa se počaka kak dan za ziher in preveri če je brez pritožb in potem se potrdi pravnomočnost.
Bo trajalo ziher 10+ dni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je prodajalec tudi pooblastil notarja? Istega?

Glede na preteklo prakso vpisov, ko smo čakali po pol leta+, boš ti s svetlobno hitrostjo vpisan. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Še eno vprašanje, če lahko. Od odločbe da je lastninska pravica odobrena je minilo že 10 dni, ampak zadeva še vedno ni vidna v ZK (še vedno je zgolj plomba). Rok za pritožbe je 8 dni. Kdaj je načeloma stvar vidna v ZK? Notarka mi je rekla, da takoj ko stvar postane pravnomočna, mi pošljejo tudi originalno pogodbo po pošti. Mislil sem, da če v osmih dneh po odločbi ni pritožbe, stvar postane pravnomočna, pa očitno ni tako? Hvala.

Ali se je prodajalcu in kupcu vročalo po elektronski poti?
Če je odgovor DA in je minilo 8 dni od vročitve, lahko pokličeš v uradnih urah v ZK, da ti potrdi pravnomočnost z enim klikom (poveš jim DN številko) in naslednji dan bo vpis viden v ZK.

V kolikor se je prodajalcu vročalo po pošti, bo potrebno počakati, da se vrne povratnica v sistem in da od vročitve poteče 8 dni.
Še vedno pa lahko pokličeš v ZK in vprašaš ali so že izpolnjeni pogoji za potrditev pravnomočnosti.

Lp
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Najlepša hvala za pomoč, zadeva je urejena. Je pa praktično točno tako, kot ste napisali. Prodajalec je zadevo prejel po klasični pošti. Po cca 12 dneh, odkar je prodajalec prevzel pošto, zadeva še ni bila vpisana, zato sem poklical na Zemljiško knjigo (na sodišču kjer je bilo odločeno), kjer so preverili in ugotovili pravnomočnost. Naslednji dan je bilo vpisano v ZK. :)

Fascinira me predvsem dejstvo, da ti teh zadev (ki so precej enostavne, sedaj ko poznam postopek) ne razložijo pri notarju, čeprav znajo fino zaračunati svoje storitve ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Karakala
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Najlepša hvala za pomoč, zadeva je urejena. Je pa praktično točno tako, kot ste napisali. Prodajalec je zadevo prejel po klasični pošti. Po cca 12 dneh, odkar je prodajalec prevzel pošto, zadeva še ni bila vpisana, zato sem poklical na Zemljiško knjigo (na sodišču kjer je bilo odločeno), kjer so preverili in ugotovili pravnomočnost. Naslednji dan je bilo vpisano v ZK. :)

Fascinira me predvsem dejstvo, da ti teh zadev (ki so precej enostavne, sedaj ko poznam postopek) ne razložijo pri notarju, čeprav znajo fino zaračunati svoje storitve ...
kaj bi ti naj notar razlagal
plačaš in naredi prepis...
a na servisih ti razlagajo, s koliko Nm so vijake zategnili

eni ste ultra težaki pri povsem bizarnih zadevah
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
kaj bi ti naj notar razlagal
plačaš in naredi prepis...
a na servisih ti razlagajo, s koliko Nm so vijake zategnili

eni ste ultra težaki pri povsem bizarnih zadevah

Super primer si dal, ni še teden dni minilo, ko sem točno to eni stranki razložil (na njegovo željo). Ne moreš verjet, brez vsakršnega problema, pa niti krona mi ni potem padla z glave. Pa v tem primeru ta podatek ni popolnoma nič vplival na njegove nadaljnje korake. Dam pa ti lahko še 100 drugih primerov, ko stranki nekaj razložim (samoiniciativno ali na pobudbo), ker se mi to zdi popolnoma normalno.

Da ti opišem, ker zgleda je to neka hiba v stroki - v tem primeru bi (po koncu postopka) to zgledalo takole: "... postopek je s tem končan. Vam (kupec) bomo sklep sodišča poslali po elektronski pošti, vi (prodajalec) pa boste sklep sodišča dobili po navadni pošti. Rok za pritožbo je 8 dni in začne teči po tem, ko zadnja stranka v postopku prevzame sklep." Jaz nič od tega nisem izvedel, na vprašanje po mailu kdaj bo zadeva vpisana sem pa dobil samo špartanski "ko bo pravnomočna" (kar mi je itak jasno, hkrati pa to niti ni res, ker je bila vpisana kasneje). :rolleyes:

S tem sem po tvoje "ultra težak". Ti si pacient.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Super primer si dal, ni še teden dni minilo, ko sem točno to eni stranki razložil (na njegovo željo). Ne moreš verjet, brez vsakršnega problema, pa niti krona mi ni potem padla z glave. Pa v tem primeru ta podatek ni popolnoma nič vplival na njegove nadaljnje korake. Dam pa ti lahko še 100 drugih primerov, ko stranki nekaj razložim (samoiniciativno ali na pobudbo), ker se mi to zdi popolnoma normalno.

Da ti opišem, ker zgleda je to neka hiba v stroki - v tem primeru bi (po koncu postopka) to zgledalo takole: "... postopek je s tem končan. Vam (kupec) bomo sklep sodišča poslali po elektronski pošti, vi (prodajalec) pa boste sklep sodišča dobili po navadni pošti. Rok za pritožbo je 8 dni in začne teči po tem, ko zadnja stranka v postopku prevzame sklep." Jaz nič od tega nisem izvedel, na vprašanje po mailu kdaj bo zadeva vpisana sem pa dobil samo špartanski "ko bo pravnomočna" (kar mi je itak jasno, hkrati pa to niti ni res, ker je bila vpisana kasneje). :rolleyes:

S tem sem po tvoje "ultra težak". Ti si pacient.
zanič nasvet
rok za pritožbo teče pri vsakem posebej, 8 dni od vročitve
ni youtube za vse
še kar ne razumeš....

super nasvete talaš, pravi dr prava si...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No super, res sem narobe zapisal (pravilno: do pravnomočnosti pride 8 dni po tem, ko zadnja stranka prevzame sklep, če se seveda nihče ne pritoži). Pa sploh ni poanta v tem, kot običajno si ustrelil popolnoma mimo. Nikjer nisem napisal, da sem strokovnjak za pravo. Nisem, laik sem.

še kar ne razumeš....

Super si se opisal.