Vpis v zemljiško knjigo po elektronski poti?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Na različnih spletnih straneh sem našel zapise v smislu:

1. "...da predlog vložite sami prek portala eSodstvo; predlog morate varno elektronsko podpisati (potrebujete digitalno potrdilo) in imeti morate odprt varni elektronski predal za vročanje pisanj v postopku, "

2. Izjemoma lahko predlog vložite sami, in sicer v primeru da gre za vpis lastninske pravice (če se želite vpisati kot lastnik). V tem primeru se zglasite na sodišču v času uradnih ur ter podate predlog za vpis lastninske pravice v zemljiško knjigo. Druga opcija za vas pa je, da vpis opravite po elektronski poti, za kar potrebujete digitalno potrdilo in varen elektronski predal.

Ampak jaz tega nikjer ne najdem:) Ima kdo informacije, če e-vpis v zemljiško knjigo dejansko sploh obstaja in deluje?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Rabim vpisat garažo, ki sem jo kupil prejšnji mesec, imam original overjeno pogodbo. Sem se pustil lepo nategnit agentu prodajalke: "ne bo notar vložil za zemljiško knjigo, ker je predrago in itak ni problema, veste, vi greste potem samo na zemljiško knjigo s to pogodbo in date vlogo, pa plačate tistih nekaj eur".

Torej, sedaj sem v situaciji, ko imam pogodbo, garaža je v moji posesti in se moram vpisati v zemljiško knjigo kot lastnik. Moram to v teh korona časih urejat preko notarja ali gre tudi kako drugače?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rabim vpisat garažo, ki sem jo kupil prejšnji mesec, imam original overjeno pogodbo. Sem se pustil lepo nategnit agentu prodajalke: "ne bo notar vložil za zemljiško knjigo, ker je predrago in itak ni problema, veste, vi greste potem samo na zemljiško knjigo s to pogodbo in date vlogo, pa plačate tistih nekaj eur".

Torej, sedaj sem v situaciji, ko imam pogodbo, garaža je v moji posesti in se moram vpisati v zemljiško knjigo kot lastnik. Moram to v teh korona časih urejat preko notarja ali gre tudi kako drugače?
Kot so ti rekli, ko se odpre zemljiška knjiga greš tja in se vpišeš za par €. V čem je problem?