Na zemljiški knjigi "uničijo" original pogodbe

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
Napisala sva darilno pogodbo in jo overila pri notarju. Notar jo preluknja, zveže z vrvico in jo prelepi s svojo nalepko, katero še poštemplja.
Sledi sprehod na zemljiško knjigo zaradi vpisa vendar...........
Sosed je pred kratkim bil na zemljiški knjigi zaradi vpisa nepremičnine. Na ZK je dal original pogodbe (tako zahtevajo) tudi tako zvezano z notarsko vrvico. Po vpisu je pogodbo dobil nazaj brez vrvice in nalepke.
bonk.gif

Pogodba brez vrvice in notarske nalepke je neveljavna. Pravi da na ZK odrežejo vrvico zaradi postopka kopiranja
confused-1.gif

Res mi ni jasen način dela v ZK. Dal sem 40 000€ za stanovanje, sedaj pa mi overjeno pogodbo naredijo neveljavno zaradi kopiranja.
Na koncu lahko rečejo da stanovanje ni moje, ker nimam več originala za dokaz.
13.gif


4a3-ZK.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pogodba brez vrvice in notarske nalepke NI NEVELJAVNA!

Overitev se nanaša samo na zemljiškoknjižno dovolilo, ne pa tudi na vsebino pogodbe, ki je notar ni sestavljal.

Zagotovo imaš še druge izvode te pogodbe = druge originale, ki pa seveda nimajo overjene klavzule, ket se overja samo na enem izvodu.

Sicer pa, ko si vpisal na z.k. knjigi lastništvo, pogodbe več "ne rabiš", saj dokazješ lastništvo z izpiskom iz zemljiške knjige.

Skratka original ni samo overjen, ampak vsi ostali izvodi...

Potrebuješ samo z.k. izpisek in nič drugega.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
V redu, samo poglejmo primer "odrezane vrvice" ko nepridiprav lahko vmes dopiše poljubne stavke nakupne pogodbe. Kako je v tem primeru z dokazovanjem pravnosti pogodbe
confused-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Zakaj pa bi dokazoval veljavnost?
Zaradi lastništva? Nepotrebno, ker vse piše v ZK.
Kakšne druge zahteve iz pogodbe? Saj imaš še druge kopije pogodbe.
Sicer pa na ZK so "uničili" vojo kopijo pogodbe.
Če hoče kak "nepridiprav" karkoli dodajati/brisati, itak nima dostopa do te tvoje podogbe.
Ima svojo kopijo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
V redu, samo poglejmo primer "odrezane vrvice" ko nepridiprav lahko vmes dopiše poljubne stavke nakupne pogodbe. Kako je v tem primeru z dokazovanjem pravnosti pogodbe
confused-1.gif


Dokažeš z "izvodom" ki je skeniran in fotokopiran v z.k...
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Prežijo jastrebi pred sodišče in kradejo darilne pogodbe ter spreminjajo podatke
smile-1.gif


Je pa zanimivo, gori piše da je darilna pogodba, potem pa navaja da je dal 40.000 za stanovanje.

Mutno
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Ja nekaj še je sosed bil zraven.. verjetno sta bila na terasi tega 40k vrednega stanovanja.
Pa ne verjamem, da je dobil pogodbo nazaj brez vrvice, ker se pogodba plus ostala dokazila ponovno zvežejo in poštemljajo...

Eh, terasa,sonce pa pivo , potem pa na alter jokat, da ni vrvice na pogodbi in da je neveljavna, potem, ko je že pravnomočnost potrjena.
smile-1.gif
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
k notarju bi šel, da skenira in predlaga vpis, pa bi še vrvico imel...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Ja nekaj še je sosed bil zraven.. verjetno sta bila na terasi tega 40k vrednega stanovanja.
Pa ne verjamem, da je dobil pogodbo nazaj brez vrvice, ker se pogodba plus ostala dokazila ponovno zvežejo in poštemljajo...

Eh, terasa,sonce pa pivo , potem pa na alter jokat, da ni vrvice na pogodbi in da je neveljavna, potem, ko je že pravnomočnost potrjena.
smile-1.gif
Ma 40K je ocenjena vrednost po GURS-u. ki jo moraš napisati v pogodbi zaradi odmere taks in DURS-a. To vam je menda jasno. Na ZK še nisem bil in je to štorija (stara en mesec) mojega soseda ki me je na to opozoril. Šel je nazaj notarju pokazat pogodbo brez vrvice in tudi notarju ni bilo jasno.
Še enkrat...Na pogodbo o nakupu je notar sparil zemljišnoknjižno dovolilo. Zvezal skup in zalepil štempl.
Darilno pogodbo je tudi zvezal, ker je na dveh listih. Če bi vedel o težavi bi stisnil gumb v wordu "skrči da ustreza" in bi bilo vse na enem listu in vrvica nebi bila potrebna
evil.gif

Zakaj potem celotna j3ba z notarskimi štemplji in vrvicami, če jo odvržejo ker ne gre v kopirni stroj. Naj potem slikajo s telefonom če nimajo ustrezne tehnologije..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pišeš, da si dal 40.000 za stanovanje
smile-1.gif
tvoje navedbe... če so ti starši podarili ni davka, taksa pa je samo na sodišču za vpis...

Ne sekiraj se, če si vknjižen v z.k... pogodbo pa sicer še imaš kakšen izvod neoverjen.

In zaradi tega ni nič MANJ veljavna...

To je bistvo.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Ma 40K je ocenjena vrednost po GURS-u. ki jo moraš napisati v pogodbi zaradi odmere taks in DURS-a. To vam je menda jasno.
NE rabiš. Tebi ni jasno. Če je darilna pogodba med starši in otroki je smiselno, da se zaradi takse vpisa v zk vpiše cifra pod 20.000 EUR, da je potem taksa samo 7 EUR. Na davčni si itak oproščen davka, neglede na vrednost nepremičnine. To ti je menda jasno?
grin1.gif


Citat:
Še enkrat...Na pogodbo o nakupu je notar sparil zemljišnoknjižno dovolilo. Zvezal skup in zalepil štempl. Darilno pogodbo je tudi zvezal, ker je na dveh listih. Če bi vedel o težavi bi stisnil gumb v wordu "skrči da ustreza" in bi bilo vse na enem listu in vrvica nebi bila potrebna
evil.gif
Še enkrat..... pogodba, če se vzame na zapisnik se razveže, tista tebi zlata vredna vrvica, se skenira, da se spremeni v elektronsko obliko, potem se ponovno zveže in uradno poštemplja.

To kaj ti je sosed govovoril je malo tak..... če praviš, da še sam nisi bil na zemljiški knjigi.
pozdrav.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
V celem bloku so enaka stanovanja z vrednostjo 41K plus minus drobiž. Nenavadno bi bilo, če bi jaz napisal 20K.
confused-1.gif

V vseh osnutkih darilnih pogodb na netu je rubrika "ocenjena vrednost nepremičnine".
Če bi notar sam sestavljal darilno, bi zadeva z vrednosto bila drugačna, ker sem pisal sam pa ni toliko pomembno.
Tvoj nasvet bom upošteval pri naslednjih nepremičninah
zmaga.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
Kaj več ne velja "za zemljiškoknjižno izvedbo te pogodbe se pogodbene stranke medsebojno pooblaščajo"
confused-1.gif

Danes sem bil na ZK in pravijo da mora priti obdarjenec osebno, jaz pa ne morem dati predloga za vpis. Tako sem naredil nič
d055.gif
.
Aja, zraven je GURS in je tam še vedno vrsta...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
Kakorkoli... vedno bolj dvomim v našo državo in njen aparat. Ko smo kupili parcelo, smo dobili zraven tega tudi služnostno pravico dostopa po cesti ki poteka po sosednji parceli, zapisano v pogodbo in označeno na ZK. Sosednja parcela se je nato razparcelirala, nastale so nove parcelne številke, služnost pa je nenadoma izginila. Sledijo poti, dopisi, dokazovanja. Nekemu organu ki velja za temelj lastništva in pravice, se kaj takega nit pod razno ne sme zgodit.
 
Nazadnje urejeno: