Na zemljiški knjigi "uničijo" original pogodbe

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Aja? Ker pri notarju sem bil slab mesec nazaj pa še zdaj zadeva ni up-to-date če odprem izpisek stanovanja, ki sem ga kupil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če odpreš izpisek za stanovanje, ti zgoraj piše PLOMBA in ura kdaj je notar predlagal vpis lastninske pravice ter DN številka.

Plomba pomeni = neizvršen vpis, v pogovornem jeziku laikov pa je to nekaj slabega, praviloma hipoteka, izvršba

A plomba ni samo to = to so vsi neizvršeni vpisi, tudi najbolj simlp = sprememba imena, naslova (poočitev)

Kdaj pa bodo dejansko izvršili plombo in prepis pa je odvisno od referenta.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Aja? Ker pri notarju sem bil slab mesec nazaj pa še zdaj zadeva ni up-to-date če odprem izpisek stanovanja, ki sem ga kupil.

domov si dobil sklep iz zk sodišča. desno v zgornjem kotu imaš DN številko. Pokličeš referenta, ki je zadevo reševal(spodaj podpisani) in ga prosiš, da ti potrdi pravnomočnost (če so pogoji izpolnjeni).
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Aja? Ker pri notarju sem bil slab mesec nazaj pa še zdaj zadeva ni up-to-date če odprem izpisek stanovanja, ki sem ga kupil.

domov si dobil sklep iz zk sodišča. desno v zgornjem kotu imaš DN številko. Pokličeš referenta, ki je zadevo reševal(spodaj podpisani) in ga prosiš, da ti potrdi pravnomočnost (če so pogoji izpolnjeni).

Hvala za info.
Menda bo pa referent to sam po sebi naredil v nekem doglednem času. Ali jim je potrebno težiti?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Avtomatsko se plomba izbriše, ko je pravnomočen sklep, vse to računalnik uredi, le pravnomočnost klikne referent, ko ugotovi, da je iztekel rok za ugovor, pritožbo.