Vpis v zemljiško kjigo?

I

Izbrisan uporabnik #488

1.Razgovor, svetovanje
2. Prodaja preko oglasne deske
3. sestava pogodbe
4. odobritev pravnega posla
5. davčni postopek
6. vpis v zemljiško knjigo + taksa

Seveda je vse določeno v tarifi...

Zgornje zadeve mu je moral narediti, če je hotel zaključiti posel
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Moram sorodnika vprašat za račun notarja. Za gozd v vrednosti 700 evrov, naj bi notarju pustil 320 evrov. Me zanima kaj mu je notar za ta znesek naredil.
Verjetno mu je sestavil pogodbo, overovil podpise in vložil ZK predlog, če nekoliko poenostavim snecerjev seznam.
V mojem primeru je pogodba že bila, davki plačani, notarju sem plačal samo za dva vpisa v ZK.

Glede sestavljanja pogodbe doma pa: ko smo pred 20 leti kupili hišo, v kateri smo še sedaj, je posrednik na pogodbi napisal samo eno številko napačno,
namesto 6 je bilo 8.
Na prvi pogled je bilo to napako zelo težko opaziti, nato pa so se zadeve močno zapletle, tako da smo uspeli z vpisom šele po tretjem poskusu in to po dveh (!!!) letih. Bilo je iz strani posrednika sicer veliko opravičevanja, ampak na moji strani tudi precej skrhanih živcev.

Tako, kakor pravijo nekateri v temi - vse lahko narediš sam, za majhen denar in dokler je vse v redu je tudi poceni. Če pa ni pa ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lahko tudi preko odvetnika
smile-1.gif
samo je dražje, ker mora listino posredovati notarju...

Ravno obratno, odvetniška tarifa je nižja, notarske pa ne plačaš. Mene je izbris preko odvetnice prišel švoh 30€, prek notarja bi pa nekih 50.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po OT je izbris 50 EUR (do 31.12.2014).

Od 01.01.2015 pa 45,90

Skratka računala ti je manj
smile-1.gif


Vendar pa je notarju potrebno še plačati 25 EUR za pretvorbo listin v elektronsko obliko.

Pri notarju je po tarifi 37 EUR...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Zdaj gruntam, da jaz najbrž sploh nisem plačal po OT, ker mi je to kolegica odvetnica naredila na njeno firmo. Zdajle ne najdem, ampak bilo je 20€ pa drobiž.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Slovenci smo en čuden folk. Šparamo pa naj stane kolikor hoče! Ja res notar vam bo vzel € za eno mesečno plačno - v kakšni nerazviti centralno afriški državi.
Za vpis v ZK res ne bo vzel notar ene plače. Daj mu sestavit darilno, ali prodajno pogodbo za stanovanje vredno kakšnih 60 K€, pa boš videl kako ti bo gate slekel.
grims-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Druga posebnost Slovencev je navajanje iz kontesta.
wink-1.gif


Govorimo o z.k. vpisih in o vrednosti notarskega dela. Tako čez palec moje stranke plačujejo za notarski zapis pogodbe, ki jo pri nas sestavimo cca 300€ alles cuzamen, s tem, da se je treba zavedat, da je notarski zapis izvršilni naslov.

Po drugi strani pa spet: ali je na primer 500 € kak denar pri poslu vrednem 60+k€ in da imaš potem vse poštimano s pravnega vidika kot je treba?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.833
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Slovenci smo en čuden folk. Šparamo pa naj stane kolikor hoče! Ja res notar vam bo vzel € za eno mesečno plačno - v kakšni nerazviti centralno afriški državi.
Za vpis v ZK res ne bo vzel notar ene plače. Daj mu sestavit darilno, ali prodajno pogodbo za stanovanje vredno kakšnih 60 K€, pa boš videl kako ti bo gate slekel.
grims-1.gif

Pred par leti za nepremičnino ranga 200K cca 250€ ...
Sestavil, prebral pred strankami, overil.