Vpis v Zemljiško knjigo preko portala eSodstvo

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.341
41
48
Republika Prlekija
Lastninsko pravico, seveda ... sem razbral, da je samo to mogoče direkt na ZK. Torej notar pokasira tudi sodno takso in se ni treba več s tem ubadati kasneje, ko "papirji prispejo na ZK"? Kako pa izgleda plačilo sodne takse, če sam neseš papirje na ZK? Hvala.

odg. na 1. vprašanje : Ja.
odg. na 2. vprašanje: Referent ZK te ob izdelavi zapisnika napoti na blagajno sodišča, kjer plačaš sodno takso in potrdilo neseš nazaj k njemu.

• Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.499
270
83
Goriška
www.avtopro.si
Še eno vprašanje, če lahko. Od odločbe da je lastninska pravica odobrena je minilo že 10 dni, ampak zadeva še vedno ni vidna v ZK (še vedno je zgolj plomba). Rok za pritožbe je 8 dni. Kdaj je načeloma stvar vidna v ZK? Notarka mi je rekla, da takoj ko stvar postane pravnomočna, mi pošljejo tudi originalno pogodbo po pošti. Mislil sem, da če v osmih dneh po odločbi ni pritožbe, stvar postane pravnomočna, pa očitno ni tako? Hvala.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.239
4.180
113
Najprej morajo vsi prejet/dvignit pošto, od zadnjega se šteje rok, pol pa se počaka kak dan za ziher in preveri če je brez pritožb in potem se potrdi pravnomočnost.
Bo trajalo ziher 10+ dni.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.239
4.180
113
A je prodajalec tudi pooblastil notarja? Istega?

Glede na preteklo prakso vpisov, ko smo čakali po pol leta+, boš ti s svetlobno hitrostjo vpisan. ;)

• Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.341
41
48
Republika Prlekija
Še eno vprašanje, če lahko. Od odločbe da je lastninska pravica odobrena je minilo že 10 dni, ampak zadeva še vedno ni vidna v ZK (še vedno je zgolj plomba). Rok za pritožbe je 8 dni. Kdaj je načeloma stvar vidna v ZK? Notarka mi je rekla, da takoj ko stvar postane pravnomočna, mi pošljejo tudi originalno pogodbo po pošti. Mislil sem, da če v osmih dneh po odločbi ni pritožbe, stvar postane pravnomočna, pa očitno ni tako? Hvala.

Ali se je prodajalcu in kupcu vročalo po elektronski poti?
Če je odgovor DA in je minilo 8 dni od vročitve, lahko pokličeš v uradnih urah v ZK, da ti potrdi pravnomočnost z enim klikom (poveš jim DN številko) in naslednji dan bo vpis viden v ZK.

V kolikor se je prodajalcu vročalo po pošti, bo potrebno počakati, da se vrne povratnica v sistem in da od vročitve poteče 8 dni.
Še vedno pa lahko pokličeš v ZK in vprašaš ali so že izpolnjeni pogoji za potrditev pravnomočnosti.

Lp