( VODIC ) POI TOCKE v sliki in informaciji

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tega se nisem zasledil na forumu, zato sem spisal tale vodic, ki vaso zanimivo POI tocko naredi se bolj zanimivo, sploh ce jo komu priporocate in mu jo posljete kot .GPX format. Ker se bo zacela sezona dopustov, ima skoraj vsak zraven digitalca ali telefon, s katerim slika, zato lahko naredi tudi zanimivo sliko, ki opisuje doloceno lokacijo, shrane koordinate te lokacije in se doma loti dela
pozdrav.gif


Prikazan je primer za kamp ADRIA ANKARAN, ker sem jo ravno delal;

1 - prikljuci GARMIN konzolo na PC

2 - zazeni MapSource

3 - iz naprave uvozi tocke poti, za katere zelis narediti slikovni in informacijski prikaz ( primer: ADRIA ANKARAN )

4 - na tocko klikni z desnim miskinim gumbom

5 - pojdi na LASTNOSTI TOCKE POTI in klikni z levim miskinim gumbom

6 - odpre se vam podatkovno okno, kjer vpisete zeljeno ime (1) in dodate ustrezen simbol (2)

7 - pod KOMENTAR (3) vpisite majhne lastnosti tocke ( info, tel.stevilka, naslov...)

8 - dodajanje slike (4); klikni PREBRSKAJ in priklici sliko, ki opisuje tocko
POMEMBNO - slika naj ne bo vecja od 640 x 480, mora biti .jpeg format in imenovati se mora natancno tako, kot se bo imenovala .GPX datoteka !!

9 - klikni OK

10 - pojdi na DATOTEKA - SHRANI KOT - izberi format .GPX
ne pozabi; .GPX datoteka se mora imenovati isto, kot se imenuje slika ( korak 8 ) in shranjena mora biti v isti mapi !

11 - shranjeno tocko nalozite s POI LOADER programom na vaso garmin konzolo,kjer jo najdete pod MOJE LOKACIJE / UPORABNISKE POI


Upam, da sem komu pomagal pri ustvarjanju zanimivih POI tock, ki jih bo shranjeval na dopustu
nahrung002.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ok, sem naredil en primer, ki si ga lahko nalozite na Garmin konzolo in preverite, ce vam te stvari delajo. Admin pa lahko vse prestavi v moj prvi post in se bo uporabljalo za primer. Destinacijo sem dobil preko Garmin photo connect-a in jo ustrezno uredil, izbral sem Blejski otok;

1) prenesi si datoteko na racunalnik; http://www.flyupload.com/?fid=7509344
2) odzipaj
3) prikljuci Garmin napravo na PC
4) nalozi vsebino mape na napravo s pomocjo programa Poi loader
5) po potrebi izkljuci napravo iz PC-ja
6) poglej v meni Uporabniske poi, kjer se nahaja prenesena destinacija
7) prikaze se ti naslednja slika;
65.png


Uzivajte od delanju svojih kreacij.
pozdrav.gif
 

SimpleFix

Zelenc'
17. jun 2008
11
0
1
Zakaj pa meni ne prikaže poi točk ko priključim na računalnik? Samo karto prikaže. Na navigaciji pa jih prikazuje.
 

inaj

Pripravnik
10. jun 2008
84
0
6
prekmurje
Mene pa zanima kako napravit poi da ti prikazuje prometne znake za hitrost.
Ko sem se peljal po avtocesti mi je v levem delu nuvija 760 prikazovalo znake omejitev hitrosti ( 130 ,110 itd)
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
A si videl kaj sem ti napisal eno objavo pred tvojo, ko sem tebi odgovarjal
"To kaže tam kjer so narejene točke za omejitve. Skratka ne moreš narediti da bi ti stalno kazalo. "

Naloži si POI iz našega foruma, ki jih ureja Snecer in ti bo večkrat pokazalo takšen znak.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Leni mislim, da se tukaj motiš.
Če naložiš te naše POI točke, ti naprava javlja drugače kot to kar je na sliki.

Ti podatki so po mojem že v sami karti, vse je samo odvisno od firmwarea na napravi, ali ti jih prikazuje.
Vem, da sem tudi sam pred časom že to videl na eni 760, pa mislim, da je imela malo starejši firmware, na tistih z novejšim pa tega nisem več opazil, tako, da bo po mojem kaj na tem.
 

inaj

Pripravnik
10. jun 2008
84
0
6
prekmurje
Se strinjam z Yanik-om, to nima veze z točkami naloženimi z tega foruma me pa zanima če se da takšen prikaz napravit.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Hm, tale zadeva na nuvi 200w ne dela, oz dela le pogojno. Na tistem zaslonu, ko piše POJDI, ni slike, sliko najdem če dam na tem zaslonu VEČ, ter nato na naslednjem zaslonu SLIKA!. Šele tu mi pokaže sliko. Delam kaj narobe, ali pač nuvi 200W ne prebavi tega?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
A je komu uspelo narediti tale postopek z zadnjim mapsource programom ? 2 uri ze poiskusam, delam isto, kot sem pri prejsnji verziji, pa ni varijante, da pokaze sliko.