Neomejena sled/track v Garmin Nuvi 2xx,7xx,1xxx

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Saj nuvi sam dela arhivske kopije, ko je ena sled polna. Po daljši uporabi, imaš v mapi GPX en kup zaporedno poimenovanih datotek. Pa vse imajo tudi višino zabeleženo, vsaj pri 1xxx in novejših je tako. Po povratku s potovanja jih samo daš na PC.
Nekaj drugega me bolj zanima: A maš šerpo s sabo, da ti nosi akumulator?
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Saj nuvi sam dela arhivske kopije, ko je ena sled polna. Po daljši uporabi, imaš v mapi GPX en kup zaporedno poimenovanih datotek. Pa vse imajo tudi višino zabeleženo, vsaj pri 1xxx in novejših je tako. Po povratku s potovanja jih samo daš na PC.
mogoče se ne slišiva dobro
smile-1.gif

(vsaj zaenkrat vem) da 255W ne posname več kot 10.000 točk in potem začne brisat in na novo pisati od začetka
jaz imam v mapi GPX samo current.gpx datoteko, mapa Arhiv pa je prazna (in tudi nimam ideje kako arhivirati posamezne gpx-e v to mapo)
ja, v .gpx se zapisuje več podatkov, med njimi tudi elevation
žal se v gps.bin (ki se tvori na osnovi postopka, ki je opisan v tej temi) ne vpiše elevation

Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Nekaj drugega me bolj zanima: A maš šerpo s sabo, da ti nosi akumulator?
hysterical-1.gif
z avtom planiram ruto po francoskih in švicarskih Alpah
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
OK, omenjal si planine in turo, pa sem bil ziher, da greš na peš raziskovanje.
Lej, pri novejših napravah se v Arhiv zapisujejo starejše poti - kar se pa tiče starejših naprav si pa poglej od kdaj sem član in sem začel z 1400 modelom. Jih enostavno ne poznam. Bo treba Popotnika povprašat ker ve vse o napravah in še več.
Za take primere kot je tvoj, pa ima kolega GPSMAP62s in si z njim precej pomagam- je pač za to namenjen.

Lp in srečno pot
nahrung002.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Žal sem pri tem tudi sam rahlo zgubljen,nikoli se nisem ukvarjal z tem.
Mislim pa da je Snecer doma na tem področju,na njegovi 765 vem,da mu daje v mapo Arhiv.

@dukimen

V mapi GPX imaš mapo poimenovano Arhiv ali Archive?
Če hočeš,da ti shranjuje v to mapo mora biti poimenovana Archive
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik dukimen pravi:
(vsaj zaenkrat vem) da 255W ne posname več kot 10.000 točk in potem začne brisat in na novo pisati od začetka
jaz imam v mapi GPX samo current.gpx datoteko, mapa Arhiv pa je prazna (in tudi nimam ideje kako arhivirati posamezne gpx-e v to mapo)
ja, v .gpx se zapisuje več podatkov, med njimi tudi elevation

preimenuj mapo v "Archive", vsaj serija 7x5 deluje tako

na koncu potovanja vse .GPX datoteke vržeš v mapsource in združiš v eno
grin1.gif
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
V mapi GPX imaš mapo poimenovano Arhiv ali Archive?
Če hočeš,da ti shranjuje v to mapo mora biti poimenovana Archive

Citat:
Uporabnik Matko pravi:
preimenuj mapo v "Archive", vsaj serija 7x5 deluje tako
na koncu potovanja vse .GPX datoteke vržeš v mapsource in združiš v eno
grin1.gif
v moji GPX mapi je mapa Archive (sem narobe napisal prej), ki pa je prazna
mi je malo upanja vlil @krimec z idejo, da vsak dan shranim .gpx (samo mi ni povedal kako)

upajmo, da bo @snecer videl tole (on je tudi tole temo začel iz znanih razlogov nezmožnosti zapisovanja več kot 10.000 točk)
morda se je kaj naredilo na firmware-ju v teh letih in sedaj deluje zapis .gpx v mapo Archive (če vklopiš)

255-ko imam predvsem za beleženje poti (in kot rezervni GPS, notri imam vse POIje)
na poti pa uporabljam iPada, gor imam Navigon in Sygic

hvala vsem za pomoč in za lepe želje
cool-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Sled lahko shranjuješ na pohodnih napravah, drugače pa vzemi s sabo še majhen prenosnik, pa dnevno shranjuj .gpx z nuvija na računalnik. Druge ideje nimam, razen če si nekje sposodiš en GPS ki to omogoča (1xxx in novejši ?) za čas potovanja.
LP
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Imaš 255 ali 255W in kateri FW je na njem?
imam 255w, gor je @popotnik-ov 2x5W SG za prikaz Lane Assist

garmin pravi da je gor SW ver 3.10 nuvi 255W S2 P1 V6 2GB
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na modelu Nuvi 205 in 765 se prekomerna sled shranjuje v mapo Archive, ki jo moraš narediti na roko

\gpx\archive\ <-- na napravi

Po 10.000 točkah se sled shrani v arhiv od 1-20.gpx

Domnevam, da na napravi Nuvi 255W deluje shranjevanje sledi enako kot na omenjenih.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
to je pa nekaj novega... to pomeni, da ne potrebujem več gps.bin-e snemat in jih potem konvertirat v .gpx-e

na napravi imam \gpx\archive\ mapo, trenutno sicer prazna
sedaj moram navozit >10.000 točk, da preverim, če deluje

hvala zaenkrat, bom poročal
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tisto je za stare naprave, ko se sled lahko potegne iz log fajla (bin), satelita.
Vsaka naprava beleži oz. sprejema na 1s podatke iz satelita. Novejši nuviji samo prekonvertirajo v gpx in porežejo nepotrebne podatke, starejši pa ne in tisti trik je za stare Nuvije, npr. model 200, 250.