Neomejena sled Garmin Nuvi

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

O tem sem že pisal in vsem je znano, da večina Gamrinov shranjuje prevoženo sled, vendar jo po 10.000 točkah povozi in začne znova.
Le nekateri modeli imajo možnost avtomatskega arhiviranja (1.gpx, 2.gpx itd.)...

No danes pa sem bil nemalo presenečen, ko mi je kolega prinesel nazaj mojega Nuvija 205 in sem ugotovil da je shranjeval celotno sled ter da mu je sled arhiviral...

Razlog je v tem, da sem jaz v podmapi \gpx\ naredil podmapo \archive\
smile-1.gif


To pa je dalo napravi signal da arhivira sled...

Poskusite še na svojih drugih modelih.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Garmin 205W vem, da mi je zadevo arhiviral sam.

Bi bilo pa enkratno, če bi vse shranjeval skupaj in ne bi odstranjeval ničesar.

Prav na živce mi gre, ko enostavno "briše" stare poti in jih daje po delih v arhiv.

Zagotovo bi se dokaj enostavno dalo narediti, da vse sledi shranjuje skupaj in jih nič ne briše, niti ne daje v arhiv(razen po želji, po želji bi bila tudi možnost arhiviraj in zbriši ali pa samo brisanja).

Ampak s takimi malenkostmi, ki gredo človeku na živce se Garminu očitno ne da ukvarjati.

In, če potem slučajno hočeš kdaj vse poti uvoziti in združiti v Mapsourcu spet ne gre-moraš vsako pot ročno prenašati...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Potem odpreš 2 Mapsourca in copy paset, na koncu pa join selected tracks.

Saj nič ne pobriše, samo aktivno sled sprazni v arhiv, tako da nobena točka ni izgubljena.

Če pa te to moti pa je še drug način shranjevanja sledi iz log datoteke...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Vem, da se da preko dveh Mapsourcev ampak gre počasneje, kot, če bi se dalo enostavno delat v enem-ne razume te omejitve.

Naprava shranjuje v arhiv ampak, če hočeš vse te arhive potem združit na en Mapsource je cel kup brezveznega dela.

Vsaj sto tisoč točk bi pustili, če že niso sposobni tega drugače urediti.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Interesantno, jaz imam na 765T to mapo Arhive ze narejeno. Polna je datotek *.gpx. ko sem jih uvozil, imam shranjene vse poti, tudi cez Bosno, do Ulcinja. Je pa res, da ni vse v eni, ampak, ko se napolni doloceno stevilo toc, arhivira in zacne snemati drugo. Super.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Ja, vse lepo in prav.
Samo meni je Nüvi 1200 lepega dne začel vse basat v eno datoteko (se mi zdi, da to sovpada s posodabljanjem firmwarea in omogočanjem LA in JCV). Pred tem je lepo delal 1-3MB velike GPX datoteke.
Tako imam zdaj eno datoteko veliko 38MB, ki je neveljavna/neuporabna.
Bom poskusil pobrisat vsebino Archive direktorija, pa bomo videli kaj bo potem...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Mene pa zanima kaj se naredi, če pustiš na Garminu samo 50mb prostora nato pa se teh arhivov s časom nabere čez 50mb.

Se potem začnejo arhivi sami od sebe brisat ali začne Garmin nagajat?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Garmin shrani do 20 datotek v arhiv po 1Mb, potem pa pobriše.

20 datotek je 200.000 točk, to pa je ogromno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Koliko je maksimalno število datotek še nisem ugotovil.

Vsekakor pa sem že dobil v arhivu datoteko tudi večjo od 5MB-torej je očitno pametno pustiti vsaj 100MB praznega prostora.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Odvisno od naprave, mislim da novi imajo že več kot 20 datotek na voljo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V bistvu me samo zanima kaj se naredi, ko zmanjka prostega pomnilnika-začne brisati star arhiv ali začne kaj nagajat, se ugašat, resetirat?
 

Podobne teme

Odgovori
1
Ogledi
1.805
Garmin
Izbrisan uporabnik #488
I
I
6 7 8
Odgovori
149
Ogledi
30.984