Neomejena sled/track v Garmin Nuvi 2xx,7xx,1xxx

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Kaj sem mogoče na zaslišanju. Dobil sem taki občutek, kot, da si ti tisti, ki mi je poslal odgovor ali v čem je fora!?
jezen.gif
 

Bane_

Pripravnik
19. jun 2008
95
0
6
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kaj sem mogoče na zaslišanju. Dobil sem taki občutek, kot, da si ti tisti, ki mi je poslal odgovor ali v čem je fora!?
jezen.gif

Ne nisem jaz tisti ki ti je odgovarjal sam ne zdi se mi prov da kopiraš maile od nekoga brez da skopiraš tvoje vprašanje... Ker mogoče je bilo vprašanje veliko bolj butasto kot ga ti predstavljaš... Gre se za to da uporabniki tega foruma vidijo vprašanja ter odgovore... Tako kot bi poslal vprašanje kakšno vreme je v ljubljani in dobil odgovor da je slab in bi ga prilepil pod temo neke naprave in govoril da sem vprašal kakšna se vam zdi naprava...

Moje mnenje zakaj se to ni uradno objavljeno ta neomejena sled je v tem da je poreben nek neuraden program da to spremenis v datoteko ki je potem naprej uporabna... Mogoče načrtujejo nove modele z tako funkcijo ki bo to uradno omogočala...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo ta funkcija je že par let, še stari modeli pred Nuvijem so jo imeli celo omogočeno v posebnemu meniju.

Meni se bolj zdi, da razvijalec razvija eno platformo ter za določene modele funkcije odstrani.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mislim da dela, preberi si temo na tujemo forumu, za model 200 mislim da moraš uporabiti starejši FW.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pred časom mi je v tej temi Snecer odgovoril na isto vprašanje (sicer za N250) in me usmeril na neko stran (malce pobrskaj po starejših sporočilih v tej temi!), kjer sem našel najnovejši, a predelan FW in tudi navodila, kako ga instalirat, s katerim mi sedaj deluje omenjena funkcija. Pri nadgradnji je potrebno biti pozoren na tip HW v Nuviju in glede nanj DLjat in instalirat pravi FW.
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
Imam program updater ter nuvi 200. vendar mi ne zazna z usb device niti serial port. kako naj downgradem? kako v garminu pridem do preboota? nikakor mi ne uspe najti tracklog.
 

Tosho

Zelenc'
12. mar 2009
4
0
1
Citat:
Uporabnik blazpoglavc pravi:
Imam program updater ter nuvi 200. vendar mi ne zazna z usb device niti serial port. kako naj downgradem? kako v garminu pridem do preboota? nikakor mi ne uspe najti tracklog.

Tudi meni se je to zgodilo in sem naredil po tretjem postopku in sedaj že veselo snemam poti...
wink-1.gif



1. Move the power switch of your unit to ON and hold it for more than 30 seconds. You are in the pre-boot mode when you see the LOADER message. Keep holding the switch to ON and connect your USB cable. Wait for 3-5 seconds or longer for your PC to recognise your unit. After the drivers are loaded, run the updater.exe file and release the switch only when you see data being transferred from your PC to your unit. Wait for the LOADING or flashing to complete uninterrupted.

2. This applies to my unit as I get a calibration screen inviting me to press the dot when I held the power switch for 45 seconds. For such units, hold the switch for only 5 seconds then connect the USB cable, wait for 3-5 seconds or longer for your PC to recognise your unit. After the drivers are loaded, run the updater.exe and release the switch only when you see data being transferred to your unit. Wait for the LOADING or flashing to complete uninterrupted. If the calibration screen comes on before you can run the updater.exe, switch off the unit and start over.

3. If the above 2 methods do not work, instead of the pre-boot mode, you can also update in the diagnostic mode. Switch on normally and then touch the battery icon for 10 seconds for the unit to get into the diagnostic mode. (Incidentally, you can charge your battery with your PC using a USB cable if you plug the USB cable in when the unit is in the diagnostic mode.) Then connect the USB cable, wait for 3-5 seconds or longer for your PC to recognise your unit. After the drivers are loaded, run the updater.exe Wait for the LOADING or flashing to complete uninterrupted.

When loading of the patch firmware is complete, you can start your unit normally.

At the map screen, touch the Speed window, at the bottom left-hand corner. Now touch the speedometer window.
Touch the next button and you will see something you have never seen before
The Start Recording Button is only active when you are logged on to the satellites i.e. ready to navigate.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
veselo uporabljam tole zelo uporabno funkcijo, me pa zanima, če je kdo že ugotovil ali nadgradil zapis gps.bin tako, da bi zapisoval tudi višino (elevation)?
sem na hitro preletel gpspassion forum in nisem našel
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Na nuvijih 1xxx je drugačen postopek aktivacije te funkcije. Ni potrebno pritiskat kombinacije tipk , pojdi samo v potovalni računalnik - časi vožnje , kilometri postanki in drži prst na krog kjer ti kaže aktualno hitrost . Po nekaj sekundah se ti odpre skriti meni . Če se prav spolnem izbereš tretji meni od vrha navzdol . Naprej ti sedaj na pamet ne znam dat navodil ker nimam naprave pri sebi . Ko bom imel malo več časa bom naredil screne in jih prilepil sem .

LP Vide
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik dukimen pravi:
veselo uporabljam tole zelo uporabno funkcijo, me pa zanima, če je kdo že ugotovil ali nadgradil zapis gps.bin tako, da bi zapisoval tudi višino (elevation)?
sem na hitro preletel gpspassion forum in nisem našel
moje vprašanje (uporabnika 255W) še vedno ostaja: je kdo pri tej opciji že pogruntal, da bi v gps.bin snemal 3D (tudi elevation) in ne samo 2D?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Saj višino vendar vidiš tudi v zapisu poti iz mape GPX. Current.gpx in ostale-arhivske.
Ti to ne zadostuje?
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Saj višino vendar vidiš tudi v zapisu poti iz mape GPX. Current.gpx in ostale-arhivske.
Ti to ne zadostuje?
10.000 pik zadostuje komaj za en dan... in se začne potem prepisovati od začetka
grem za en teden ali več na pot in to predvsem hribe. rad bi, ko pridem domov naredil report, ne samo sled/track temveč tudi višino.
s seboj bom vzel samo iPada, torej moram vse shraniti na garmina. tole z neomejeno sledjo je super stvar, ampak saj veš, človek ni nikoli zadovoljen in sedaj bi rad 3D zapis v gps.bin-u (če je možno seveda)
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Si bo treba omislit kako pohodno varianto. GPX mapo daš na SD kartico, pa maš dovolj prostora.
Saj sled lahko vsak dan shraniš in se ti začne šteti od 0.
Pregled višine iz .gpx datoteke imaš pa v Mapsourcu.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Saj sled lahko vsak dan shraniš in se ti začne šteti od 0.
kako pa to narediš na 255w mi pa ni jasno .... ravno omejitev točk v sledi (10.000) je bilo vzrok za odpiranje te teme.
na garminu imam prostora dovolj, ni to problem... če bi imel prenosnika s seboj bi za vsak dan snel .gpx..... in se po potrebi tudi igral v MApsourcu
problem je v tem, ker bom snemal pot en teden in več in zaenkrat vem samo za tole varianto, da snemam pač gps.bin-e in jih bom, ko pridem domov konvertiral v .gpx-e in poljubno zlagal skupaj.
kot sem že omenil pa je problem v tem, da je v gps.bin zabeležena samo 2D pozicija (x,y), medtem ko z-ja (elevation) ne beleži.
moje vprašanje torej razširjam:
1. ima kdo idejo kako beležiti še elevation v gps.bin?
2. kako na 255w dnevno shranjevati oz. arhivirati .gpx?