Vlečna vrv

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
So dobre, če je avto v grabnu znamke burago.

Tovrstne vrvi se lahko strgajo tudi pri vleki vozila na ravni cesti, če nisi previden pri speljevanju. Za *graben* varijanto jaz na štrik niti pomislil ne bi. Kar imam izkušenj, smo v teh primerih uporabili pletenico ali verigo. Verjetno obstajajo tudi ustrezno ojačane vrvi, ampak jaz jih ne poznam... zagotovo pa to niso tiste za 10€. In v vsakem primeru so primerne bolj za vleko, kot "izvleko".
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Nekateri offroadarji uporabljajo vlečne gurtne, s tem, da je dobro, če je vsaj 5-tonska. Seveda rabiš na vsaki strani še ustrezen škopec.

Sem enkrat vlekel iz blatne luže z BauBau "elastično" vlečno vrvjo ... 2 potega (zelo počasi) in se je natrgala, da je bila samo še za v kanto.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
vlečna vrv je za...za v avto..za policaje. na HR so svoj čas imel zakon, ki jo je zahteval, a vleka dovoljena samo z drogom.

veriga, pletenica.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Rešitev je tudi, če ima avto doplačano asistenco.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Zajlo. Vse ostalo je tako tako. 8mm bo dovolj za tvoj traktor.
Pa ustrezne karabine na koncih.
 
Nazadnje urejeno:

volvo5er

Pripravnik
5. maj 2008
138
0
16
Ljubljana
S tem da je z zajlo zoprno delati. Jaz uporabljam navtično vrv fi 12 ali 14 cm. Tiste namenske elastične so pa totalno zanič.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
no, jest mislim, da je tista vlečna gurtna čist ok za povprečnega uporabnika. Fajn je met tiste škobce na koncih, da nahitro našraufaš.

Da se tudi s tisto elastično iz petrola, sam je treba zelo z občutkom. seveda kar se tiče povprečnega običajnega reševanja.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Po mojih izkušnjah (avto, traktor, kamion) se obnese samo veriga ali pač drog v primeru kamionov. Petrolovo vrv sem nekoč na relaciji 2km 4x strgal, dobro, da sem imel svojo zajlo v avtomobilu. Je pa dobro kupiti neko ornk varianto (lesce ipd.), ker baumax in top shop variante so zato, da zadostijo zakonu in roki pravice.
Če imate premalo denarja vseeno vrv kupite na petrolu, vam vsaj glave ne obglavi kot strgana zajla iz bauhausa.
smile-1.gif
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz pri offroadu za vlečenje in podaljševanje vitle uporabljam namenske vlečne trakove. 6metrska gurtna stane cca 25e, kupiš jo pri mamutu. Nam do sedaj ni ratalo strgati še nobene pa so obremenitve kar velike, še posebno pri cukanju.. Naj vam bo v vedenje, da mora biti vlečna vrv oz gurtna najšibkejši člen.. Boljše je če se strga gurtna kakor pa da utrgate vlečno točno na avtomobilu.

Naj opozorim še, da je pri vlečenju avta ven z zajlo precej pametno na pletenico obesiti utež s katerim preprečiš, da v primeru da se pletenica strga in se spremeni v projektil.


http://www.mamut4x4.com/?kategorija=52&jezik=sl