Vlečna vrv

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
zmaga.gif
tocno to sem hotel tudi povedati. Že veriga, kaj šele zajla, se lahko spremeni v projektil razreda, ki seka ude. Kakšne gurtne uporabljate offroad-erji? Ali lahko link? Ker doslej sem še pri vsaki prav čutil kako pokajo šivi čeprav sem kuril svojo sklopko pri speljevanju.

Pardon sem videl link in so cene kar konkretne. To pride prav voznikom s fičotom in manjkom prostora, ostali za pol manj denarja raje vozimo ketno
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
Jaz pri offroadu za vlečenje in podaljševanje vitle uporabljam namenske vlečne trakove. 6metrska gurtna stane cca 25e, kupiš jo pri mamutu. Nam do sedaj ni ratalo strgati še nobene pa so obremenitve kar velike, še posebno pri cukanju.. Naj vam bo v vedenje, da mora biti vlečna vrv oz gurtna najšibkejši člen.. Boljše je če se strga gurtna kakor pa da utrgate vlečno točno na avtomobilu.

Naj opozorim še, da je pri vlečenju avta ven z zajlo precej pametno na pletenico obesiti utež s katerim preprečiš, da v primeru da se pletenica strga in se spremeni v projektil.


http://www.mamut4x4.com/?kategorija=52&jezik=sl

tele vlečlen trakove se da mogoče ceneje dobiti v TRC žabnica.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik Sonny_Chiba pravi:
Kolko debela zajle pa uporabljate, da vam jih trga?

Pri pletenicah je problem v najšibkejši točki. Povezava s kavljem oz. karabinom. Tam odpovejo tiste kitajske za 20 eur v lokalnih hardwear shopih in veleblagovnicah. Ponavadi imajo kmetijske zadruge v odročnih vaseh boljše zadeve.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz uporabljam 6 tonske vlečne trakove. Zadeva ni draga, rajši dam nekaj več za boljšo in preverjeno zadevo kakor pa neke krš gurtne iz bauhausa.. Žal je ponavadi tako, da se gurtna strga tam kjer na voljo nimaš druge. (beri v gozdu sredi harda)

Uporabljajo se pletenice premera 9mm, katera se zna tudi strgati.. naj potrkam, trenutno še nisem bil priča, ko se je to komu zgodilo, in niti ne želim biti zraven. Dobra vendar draga zadeva je sintetična vrv..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
9mm zajlo ( neposkodovano) odtrgas s kaksnim vozilom iz kaksnega grabna? Nekaj izkusenj imam z vlacenjem hlodov iz gozda pa mi je se ni uspelo strgat... Je pa ze marsikdo prevrnil traktor, ker ni pravi cas odnehal.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zajle se ponavadi ne trga, se je pa tudi že zgodilo.. bolj so problem vlečne točke na katero se zajla zapne..

ravno pišem dedku mrazu za sinetično špago, da lahko zajlo vržem v kanto
smile-1.gif
:p