Visok tlak, zdravila

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Pred nekaj dnevi sem pričel s tem zgoraj omenjenim načinom prehrane, zaenkrat z rahlim odstopanjem od te predpisane diete..
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Larifari. Cudezne ucinkovine ni. Se vidi ze pri zdravilih. Marsikaj pa seveda lahko pripomore.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Larifari. Cudezne ucinkovine ni. Se vidi ze pri zdravilih. Marsikaj pa seveda lahko pripomore.
Ja in če ti toliko pripomore, da v kombinaciji pravilne prehrane in zelišča, naprimer gloga in še kaj drugega zmanjša pritisk na normalo, si zmagal brez tablet in brez njihovih stranskih učinkov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Vsaka sestavina, ki ima nek res pomemben učinek na telo (denimo znižanje pritiska), ima stranske učinke na telo. Z glogom se komu uspe tudi zastrupiti.
Jaz sem zadnjič v eni družbi slišal, da skoraj vsi jemljejo cejlonski cimet. Neka ful zdrava reč. Holesterol, sladkorna bolezen ...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Vsaka sestavina, ki ima nek res pomemben učinek na telo (denimo znižanje pritiska), ima stranske učinke na telo. Z glogom se komu uspe tudi zastrupiti.
Jaz sem zadnjič v eni družbi slišal, da skoraj vsi jemljejo cejlonski cimet. Neka ful zdrava reč. Holesterol, sladkorna bolezen ...
Normalno, vsako zdravilo v večjih količinah je strup.
Prenesso sem jemal malo manj kot dva meseca. Meritve pritiska so pokazale precejšnja nihanja. Zjutraj po zaužitju mi je pritisk pretirano upadel. Zvečer je bil pa previsok. Ker nisem bil pozoren na stranske učinke, ne vem, kdaj se je pojavilo žgečkanje v grlu in nadležno kašlanje. Sprva sem mislil, da je vzrok temu, ker spim pri delno odprtem oknu. Pojavili so se tudi izpuščaji na koži. Drugi dan po prenehanju jemanja prenese sta žgečkanje in kašelj izginila. Pričel sem s kombinacijo pravilne prehrane in zelišča. Prvi rezultati so kar vspodbudni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Mene pa bolj skrbi holesterol, visokega pritiska ravno nimam, če ne pijem ali če pretirano ne pizdim. Sem pa bil že sedaj dve leti zapored v tej referenčni ambulati ali kako se že reče in dejansko imam povišan holesterol, nič kritičnega, je pa. Nekako se otepam tablet. Sem pa tudi bil lani preventivno na ultrazvoku vratnih žil in je že tam na enem mestu videl da je ena malo odebeljena. Sicer nek mlajši doktor, je pa suvereno povedal da niti sekunde ne bi razmišljal o tabletah za holesterol v mojem primeru. Pač vsi ti govori in odstotki o možnosti za srčnožilne zadeve itd... Skratka tam smo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Fantje, zdaj pa resno. Katera ucinkovina nima kitajskih ali indijskih korenin? Enako velja za koncno obliko zdravila ki nima vsaj A4 stran stranskih ucinkovin.
Diovan=Valsartan vse naprej je wikipedia in ostala strokovna literatura
Delam v farmaciji pred vsem v surovinah za to industrijo in ja smešno, vprašanje mislite, da Novartis , pa drugi veliki EU proizvajalci ne uporabjajo indijskih in kitajskih surovin ? Strašno se motite, če mislite, da ne, je pa res, da je tam ta industrija povsod dobro regulirana, žal pa je tudi veliko ponaredkov, kjer pa nadzora ni.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Delam v farmaciji pred vsem v surovinah za to industrijo in ja smešno, vprašanje mislite, da Novartis , pa drugi veliki EU proizvajalci ne uporabjajo indijskih in kitajskih surovin ? Strašno se motite, če mislite, da ne, je pa res, da je tam ta industrija povsod dobro regulirana, žal pa je tudi veliko ponaredkov, kjer pa nadzora ni.
Če delaš v farmaciji, bi mi verjetno lahko odgovoril na sledeče vprašanje. Za večina zelišč, ki jih nabiramo v naravi, se potem svetuje, da jih posušimo, in da iz njh potem pripravimo čaj. Ker se mi ne da preveč kuhati teh čajev, me zanima, kakšna je razlika v tem, če namesto čaja, vse to zmeljem v prah, in potem to v majhni količini zaužijem?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Delam v farmaciji pred vsem v surovinah za to industrijo in ja smešno, vprašanje mislite, da Novartis , pa drugi veliki EU proizvajalci ne uporabjajo indijskih in kitajskih surovin ? Strašno se motite, če mislite, da ne, je pa res, da je tam ta industrija povsod dobro regulirana, žal pa je tudi veliko ponaredkov, kjer pa nadzora ni.

No, če delaš v farmaciji in ti je jasno da je ogromno surovin iz Indije in Kitajske, veš tudi da gredo vse te surovine na analize in so "čiste". Se pravi zadeva štima, veš da se nič ne "meša" zraven na pamet oz. na zaupanje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Mene pa bolj skrbi holesterol, visokega pritiska ravno nimam, če ne pijem ali če pretirano ne pizdim. Sem pa bil že sedaj dve leti zapored v tej referenčni ambulati ali kako se že reče in dejansko imam povišan holesterol, nič kritičnega, je pa. Nekako se otepam tablet. Sem pa tudi bil lani preventivno na ultrazvoku vratnih žil in je že tam na enem mestu videl da je ena malo odebeljena. Sicer nek mlajši doktor, je pa suvereno povedal da niti sekunde ne bi razmišljal o tabletah za holesterol v mojem primeru. Pač vsi ti govori in odstotki o možnosti za srčnožilne zadeve itd... Skratka tam smo.
Vrednost holesterola sama po sebi je bolj malo relevantna. Razmerja med LDL, HDL in komplet trigliceridi štejejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

B81

22. jul 2007
34.627
9.048
113
Ljudje s tezavami imajo HDL premalo, LDL prevec in skupnega prevec, 3gliceridov pa tudi.
Dokler caka na zdravnika, naj pije konopljo vsako jutro. Bo dobro tudi za pritisk, pa ni kaznivo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.459
5.470
113
najbrž kake CBD kapljice/olje ipd ali kaj podobnega...

kakorkoli, to je vse bolj ali manj uspešno gašenje požara. torej, kaj narediti, da bi bilo treba čimmanj naredit in speminjati način življenja. ampak žal in prejoj, kombinacija kake čudne "diete" in manjko telesne aktivnosti je vzrok, da se vse to dogaja ali dogaja prekmalu in preintenzivno. tukaj premike narediti, pa se kmalu vse samo na mesto postavi. vsaj ublaži in za nekaj časa. vse ostalo je pa... ko se tega ne bi šli ali pa šele, ko tudi to ni dovolj. tu mora biti pa vsak zase do sebe dovolj pošten. ponavadi iz ambulante vsi nahajpani, da sigurno bo treba drugače živeti, ampak ko se človek vrne v vsakdan, v reali okoli tega ni veliko narejenega. se pravi, se ni naredilo nič do pretežno nič in takrat biti nad tem, da bi tablete jedel, je tudi medvedja usluga do samega sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Če delaš v farmaciji, bi mi verjetno lahko odgovoril na sledeče vprašanje. Za večina zelišč, ki jih nabiramo v naravi, se potem svetuje, da jih posušimo, in da iz njh potem pripravimo čaj. Ker se mi ne da preveč kuhati teh čajev, me zanima, kakšna je razlika v tem, če namesto čaja, vse to zmeljem v prah, in potem to v majhni količini zaužijem?
Prvič, ne gre tako enostavno, nivoji učinkovin nihajo, skratka niso enaki, kot v zdravilih, torej zavisi, kakor kaj, morda kaj deluje, kaj pa lahko sploh nič v kaki obliki.