Visok tlak, zdravila

B81

22. jul 2007
34.559
8.997
113
Zravem pa žlico konopljinega olja na tešče pa poročat čez 2 meseca. Zaklen'te temo.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Nevem.....pred zaznavo problema sem vedno težko zaspal.....ker sem rabil več časa da se je telo umirilo...nisem niti se obremenjeval ker sem bil navajen od zmeram

Ko sem dobil zdravila za nižanje tlaka je bila prva stvar ki sem jo opazil da sedaj pa lahko normalno zaspim

Prekleta farmacevtska mafija :p
Zakaj prekleta, če so ti zdravila znižala pritisk, pa še bolje spiš?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In zakaj potem 100+ zdravil proti znižanju pritiska, ki ne vsebujejo več kot 5 različnih učinkovin, če ne zaradi farmacevtske mafije?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
In zakaj potem 100+ zdravil proti znižanju pritiska, ki ne vsebujejo več kot 5 različnih učinkovin, če ne zaradi farmacevtske mafije?
Meni je moj kardiolog reku, da so pomembne "dodatne" sestavine. Ene ščitijo jetra, ene ledvice, ene oboje, ene želodec, ene nič, ene... Pa ti da kardiolog pač tisto, ki ti najbolj odgovarja in ima najmanjše posledice za telo. Kardiolog, ne splošni/družinski zdravnik...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.632
1.245
113
Problem pri pritisku je, da pilule predpisujejo splošnjaki.....s trial-eror metodo. Potem pa še vsak pacient sam malo eksperimentira, pa spreminja dozo....pa si reče bom šel kilco dol....pa bo bolje....in na koncu imaš štalo. Večina zdravil za tlak rabi čas da tlak URAVNA (ne niža), tako da menjava tablet prej kot v3 mesecih je bulšit (razen ce seveda pride do stranskih ucinkov - pri cemer je kaselj eden od resnejsih!). Zelo veliko pomeni tudi zadeti pravo uro za tableto. To je mozno samo ob veckratnem 24urnem merjenju tlaka. Jaz sem rabil 25 let da sem prisel na pravo formulo, med tem zamenjal 3 zdravila (in se 2 dodatni)...V mojem primeru je prava resitev tableta, katero sem jedel zadnjih 15 let...ampak casovno neprimerno. Sele veckratni pogovor z 2 kardiologi in drugo 24urno merjenje je pokazalo, da moram vzeti takoj ko vstanem (nekje med 4:30 in 5:30), NE pa zvecer...kar so mi leta vsiljevali splosnjaki. Pa sem blizu 60, najbolj debel in najbolj nezdravega sloga do sedaj!
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

jezek

Guru
24. jul 2008
2.632
1.245
113
Tako po domače pa je (za vecino pacientov, ne vse!) najboljsi Diovan (narejen v fabriki kjer nimajo kitajskih sestavin, kar v primeru Slo velja!). Dela hitro, poleg tega krepi srce, deluje deloma viagrično (oz bolj tocno- Cialično) in redko povzroca stranske ucinke. Je pa jeba, ker moras jemati redno (vec kot 1 ali 2 napaki ne odpusca!) Je pa prisel na slab glas, ker je v vecini fabrik imel kitajsko sestavino, katera naj bi v veliko primerih vodila v hudo pizdarijo....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tako po domače pa je (za vecino pacientov, ne vse!) najboljsi Diovan (narejen v fabriki kjer nimajo kitajskih sestavin, kar v primeru Slo velja!). Dela hitro, poleg tega krepi srce, deluje deloma viagrično (oz bolj tocno- Cialično) in redko povzroca stranske ucinke. Je pa jeba, ker moras jemati redno (vec kot 1 ali 2 napaki ne odpusca!) Je pa prisel na slab glas, ker je v vecini fabrik imel kitajsko sestavino, katera naj bi v veliko primerih vodila v hudo pizdarijo....
Ne delaj reklame, ker ima to zdravilo nekaj strani posebnih opozoril.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.169
304
83
Fantje, zdaj pa resno. Katera ucinkovina nima kitajskih ali indijskih korenin? Enako velja za koncno obliko zdravila ki nima vsaj A4 stran stranskih ucinkovin.
Diovan=Valsartan vse naprej je wikipedia in ostala strokovna literatura
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Je že desetletje od tega....

Pri Indijcih/Kitajcih je bil problem v QC....

Vem da smo moral določeno robo 2x čez frewite mlet če je bla od njih....pa še takrat je bil lahko problem z velikostjo delcev...posledično pa z tem koliko učinkovine si dobil v tableti (je znalo varirat)

Kar ni fajn...če se gre za zdravilo ki nekoga drži pri življenju
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.169
304
83
Problem je bil v firmi ker je nabavljala kjer dobila najceneje. Bolj kot ne stalni problem pri generikih. Pac ekonomija in dobicki.

V mletje je slo zaradi tehnologije pakiranja koncne oblike in testov katerim mora ustrezati za trg.

Za necistoce pucat se v glavnem raztaplanja v razlicnih topilih. Posledicno pada izkoristek..
Potem pa pride na vrsto kompromis ekonomije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jezek

Guru
24. jul 2008
2.632
1.245
113
Kva neki nabijate, kako mletje, kako destletje? Zadeva je izbruhnila malo pred korono, 90 posto valsartana je bilo sumljivega
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Lej....tud 201x so bli batchi Indijske robe kjer smo se moral matrat da so koncentracije v tabletah šle čez naš QC....

Vem da se je takrat govorilo (interno).....da ni nujno da so najcenejši ponudniki (Indijci/Kitajci) tudi vedno najcenejši....

Ker potem imaš sranje v verigi....določene kontejnerje robe je treba dat na odpis/uničenje.....zgublja se čas z dodatnim mletjem aktivnih substanc....potem je problem če ratajo granule manjše od dovoljenih....ker s5 nimaš konsistentne doze...

Rata znanost rata iz tega ker si hotu se it poceni zadeve....
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Vidim da nisva bla sodelavca :)

Vzami kak sanval....da se pomiriš ;)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113