Visok tlak, zdravila

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
No, če delaš v farmaciji in ti je jasno da je ogromno surovin iz Indije in Kitajske, veš tudi da gredo vse te surovine na analize in so "čiste". Se pravi zadeva štima, veš da se nič ne "meša" zraven na pamet oz. na zaupanje.
Jih je res ogromno, vendar tam smejo proizvajati le certificirani proizvajalci, jasno, pa , ko surovine pridejo v EU, jih prvo spet testirajo .........
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Če delaš v farmaciji, bi mi verjetno lahko odgovoril na sledeče vprašanje. Za večina zelišč, ki jih nabiramo v naravi, se potem svetuje, da jih posušimo, in da iz njh potem pripravimo čaj. Ker se mi ne da preveč kuhati teh čajev, me zanima, kakšna je razlika v tem, če namesto čaja, vse to zmeljem v prah, in potem to v majhni količini zaužijem?
Vprasanje ce bos brez kuhanja iz zelišč potegnil tisto kar zelis. Precej odvisno tudi od zelišča.
Katera zelisca imas v mislih
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

B81

22. jul 2007
34.623
9.046
113
O pitju kakšne konoplje govoriš?
Čisto navadn jediln olej iz trgovine :)

Ne to ni uspešno gašenje požara, kot pravi dr.Jabe, to je pač zato, ker s prehrano kot zgleda ne dobivaš dovolj zdravih maščob. V jedilnik bi se dodalo tudi olivno olje npr... to je nekaj home remedies, ki nič ne stanejo in škodit ne morejo, razen če imaš po naravi nizek tlak recimo 110/70. Takrat pa se hemp olje jemlje redkeje - iz prve roke. Pač to delaš, dokler čakaš na zdravnika pa to.
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Če delaš v farmaciji, bi mi verjetno lahko odgovoril na sledeče vprašanje. Za večina zelišč, ki jih nabiramo v naravi, se potem svetuje, da jih posušimo, in da iz njh potem pripravimo čaj. Ker se mi ne da preveč kuhati teh čajev, me zanima, kakšna je razlika v tem, če namesto čaja, vse to zmeljem v prah, in potem to v majhni količini zaužijem?
V veliki večini primerov ne bo kakšnega pametnega efekta. Glavni razlog pa je, da s mlačno vodo kaj malo ven potegneš iz listov (ekstrahiraš).
Za lasten občutek, daj v dva lončka isto količino čaja, enega prelij s mlačno vodo (telesna temperatura), drugega pa s vročo vodo (klasičen čaj) in boš videl razliko.

PS: seveda se vse spremi, če si klen Slovenec in je želodčna vsebina vedno taka, da itak boš vedno izvajal hladno maceracijo s etanolom.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in bizi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Ne to ni uspešno gašenje požara, kot pravi dr.Jabe,

Dr. Jabe je napisala "bolj ali manj uspešno"... ne ponesreci izbrana besedna zveza. Ker ni vazno, kaj jaz osebno mislim o teh cudeznih trendih, ki se periodicno reciklirajo in se ne mislim haklat okoli tega.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Vprasanje ce bos brez kuhanja iz zelišč potegnil tisto kar zelis. Precej odvisno tudi od zelišča.
Katera zelisca imas v mislih

matofill, Hanzi, johan_blond:​

Vsem hvala za odgovore. V mislih imam glog. Že en mesec ga za izbolšanje krvnega tlaka jemljem v prahu, cca 0,2 cm3. Že prvo noč sem zapazil, da bolje spim. Napravil sem si tudi tinkturo. Omejil sem sol na minimum. Gornji pritisk se mi je v kakem mesecu iz 140-155 zmanjšal na 120-135. Prenesse pa že kak mesec, po težavah z grlom in kašljanjem, ne jemljem več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
tole je levji delež rezultata.
Ja, se popolnoma strinjam. Naredil sem si majhen poskus. Pojedel sem samo en filet slane ribice. Pritisk iz 130 je narasel na 147. Ne razumem, zakaj, ko greš k zdravniku, in ti izmeri nekoliko zvišan pritisk, takoj da recept za tablete, ne opozori te pa na spremembo hrane, naprimer omejitev soli.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Ne razumem, zakaj, ko greš k zdravniku, in ti izmeri nekoliko zvišan pritisk, takoj da recept za tablete, ne opozori te pa na spremembo hrane, naprimer omejitev soli.

malokateri tega ne reče, je pa tudi res da gre onemu nasproti to na eni strani notri, na drugi ven. kot da ne bi nič rekel. uravnotežena prehrana in redna telesna aktivnost je že povsod, ni to neka novica in skrivnost, ki jo sliđiš samo pri dohtarju, če ti jo blagovoli razkriti. eni vkomponirajo to v vsakdan, drugi bodo večno imuni. večina jih je nekje vmes, ampak če se vsaj malo bolj nagnejo v pravo smer (pa čeprav s samo določenimi stvarmi, ker so jim blizu in ne zahtevajo nobenega odrekanja zanj osebno, ampak jih bo počel, ker zdaj ve, da so dobre zanj), je to za splošno zdravje naroda tektonski premik.

pol so pa še taki, ki pač iščejo čudežne pripravke in zdravila, ker pač ne želijo oziroma ne zmorejo volje in motivacije spremeniti načina življenja. en malo zaseden in zašpehan bo iskal rešitve v tabletih, ne dieti in telesni aktivnosti. da je treba čimmanj spreminjati. dobro ve, kaj bi bilo treba in išče načine, da ne bi bilo treba. Tako smo ljudje narejeni... na komot, to je tudi gnalo civilizacijo naprej. iskanje načinov, da nečesa ne bi bilo treba z naporom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Nekaj mora biti vsaj pri določenih tudi dedno al kje iskati vzroke?
Sorodnica nikoli debela, nikoli kadila in pila, nikoli jedi dosoljevala, praktično nikdar ne je cipsa, arasidov in podobnih slanih prigrizkov, ne pije gaziranih pijac pa ima povisan tlak. Sicer ne veliko, ampak ocitno dovolj za tablete.
Meni je dohrarca omenila omejitev soli.
Sicer praktično nobene jedi ne dosoljujem, je pa res da kal cips, arasid in podobno mi pa zapase.
Pa susenega in dimljenenega mesa pojem prevec....
Ja, Jabe se najdem v tvoji objavi ;)
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.825
507
113
Ljudje s tezavami imajo HDL premalo, LDL prevec in skupnega prevec, 3gliceridov pa tudi.
Dokler caka na zdravnika, naj pije konopljo vsako jutro. Bo dobro tudi za pritisk, pa ni kaznivo.
 

B81

22. jul 2007
34.623
9.046
113
verjetno te je zmotilo tole?
• izdelek Konopljino olje (Cannabis oil), predstavljen z navedbami, da »ozdravi prostatitis v 28 dneh«,
 

B81

22. jul 2007
34.623
9.046
113
Jap... inšpektorica mi je na kontroli razlagala, da je npr. polžje mzilo totalna laž, da so testirali in ne vsebuje ničesar, kar bi pripomoglo itd... in da je zadaj italijanska mafija, plačajo pač tisto kazen, katero jim odmerijo enkrat letno in to je to. Enako z glukozaminom, ki se je na veliko propagiral. Narod pač kupi vse, kar herta reče.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Zdravila so zdravila, in kot taka strogo kontrolirana. Ostalo so bolj ali manj prehranska dopolnila, ki so pa popolnoma neregulirana. Tistega pa raje ne kupovat, ker večinoma ne presegajo efekta placeba. Kakšna so lahko celo škodljiva, ker se sem in tja notri znajde učinkovina na prepovedanem seznamu. Potem imajo pa športniki težave, ko padejo na doping kotroli.
 

B81

22. jul 2007
34.623
9.046
113
Zdravila so zdravila, in kot taka strogo kontrolirana. Ostalo so bolj ali manj prehranska dopolnila, ki so pa popolnoma neregulirana. Tistega pa raje ne kupovat, ker večinoma ne presegajo efekta placeba. Kakšna so lahko celo škodljiva, ker se sem in tja notri znajde učinkovina na prepovedanem seznamu. Potem imajo pa športniki težave, ko padejo na doping kotroli.
česa, o čem se menimo?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Omenjal si mazila, glukozamin in Herto. Kar ni registrirano kot zdravilo, je v večini primerov zapravljanje denarja. Ker je vsebina nepreverjena.