Visok tlak, zdravila

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Meni se ta Prenessa pred leti tudi ni obnesla, ker mi je pritisk kar nihal po njih, tako da sem zdaj že par let na Amlessa tabletah in moram potrkat je s prtiskom zdaj tolikor kolikor v redu.
Tudi jaz ti čestitam, da si toliko časa zdržal brez njih in pri sebi tiho upam, da ko bom enkrat v penziji da se tega probam znebiti - upanje umre zadnje:rolleyes:
Tudi jaz delam na tem, da se tega znebim.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Kaj se pa da narediti in da v resnici učinkuje? Verjetno je prvi ukrep, da drastično zmanjšaš porabo kuhinjske soli?
Sam sicer težav (še) nimam, ampak to se lahko hitro menja. Družinska anamneza ni spodbudna ...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ali je kdo od vas ze uspel z resitvijo stanja, da ne potrebuje vec zdravil?

Jaz sem jemal zdravilo (ne spomnim se katero) kaksnih 10 let nazaj. Nato prenehal in zopet zacel cez nekaj let. Zdaj imam pa zopet nekaj let mir. Je pa res, da dlje kot merim, manj pogosto merim.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj se pa da narediti in da v resnici učinkuje? Verjetno je prvi ukrep, da drastično zmanjšaš porabo kuhinjske soli?
Sam sicer težav (še) nimam, ampak to se lahko hitro menja. Družinska anamneza ni spodbudna ...
Za začetek je najbolje, da se znebiš nekaj kil. Če si pa suh, pa brez zdravil ni prave rešitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.252
113
Ali je kdo od vas ze uspel z resitvijo stanja, da ne potrebuje vec zdravil?

Jaz sem jemal zdravilo (ne spomnim se katero) kaksnih 10 let nazaj. Nato prenehal in zopet zacel cez nekaj let. Zdaj imam pa zopet nekaj let mir. Je pa res, da dlje kot merim, manj pogosto merim.
Jaz sem ukinil vecerne… delam na tem da se jutranje…je p pri meni se rezerva s kilami
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Koliko ste pa kaj stari ti kateri imate visok tlak ?
Zivite koliko roliko zdravo ? Alkohol je ?
Prašam ker me zanima, saj za sedaj imam zelo nizk tlak.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Jaszt imam dedovanega.....trenutno nekje srednje zdravo življenje (lahko bi se spravil nazaj trenirat oz več gibat)...poleti niti ni panike (hribi/kolo)...

Alkohol.....zakaj pa ne?

Leta.....še kar nekaj do abrahama....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Ja nevem.....a sedaj ko/če imaš povišan pritisk pa samo še vodo piješ?

Jaz bi raje kak kozarec rdečega......brez da se lih nalivam....

Ti?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Alkohol je pac tudi faktor. In ja, eni zaradi tega tudi prenehajo s pitjem.

Jaz nisem pil ne prej ne potem.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Stres, alkohol, hrana,..
- zmanjšati telesno težo
- veliko intenzivne telesne aktivnosti
- alkohol na 0
- sprememba prehrane
- čimmanj stresa

To je meni pomagalo, do zdravega in stabilnega življenja.
Tablet za holesterol in pritisk ne jemljem več, ker mi s tableti pritisk pade po 110, vse izvide imam BP.
Čakam na pregled v teh dneh, da z dohtarjem rešiva kaj sedaj s temi tableti.

Kar se mene tiče najbolje da jih ukinemo :)
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
- zmanjšati telesno težo
- veliko intenzivne telesne aktivnosti
- alkohol na 0
- sprememba prehrane
- čimmanj stresa

To je meni pomagalo, do zdravega in stabilnega življenja.
Tablet za holesterol in pritisk ne jemljem več, ker mi s tableti pritisk pade po 110, vse izvide imam BP.
Čakam na pregled v teh dneh, da z dohtarjem rešiva kaj sedaj s temi tableti.

Kar se mene tiče najbolje da jih ukinemo :)
Zdravnik bo malo žalosten...
Ker tebi je uspelo narediti tisto, kar njemu s tableti ni...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Saj tableti so služili svojemu namenu, samo jaz sem ugotovil da je najbolje odpraviti vse vzroke za tablete in potem videti kakšno je realno stanje.
Zaenkrat je vse spodbudno za naprej, samo bo treba doživljensko delat za zdravje.
S tableti reševati napačen življenski slog pomeni predčasen odhod v večna lovišča. V večini primerov, da se razumemo

Če je pa človek normalne teže, ne pije, se pravilno prehranjuje, je telesno aktiven in ima kljub temu težave, potem pa verjetno ni druge kot tableti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Sigurno nižji tlak pripomore k temu, da je manj možnosti, da se v šibkem ožilju zgodi kak problem.
Gotovo bi bilo bolje, če bi znali žile še kako drugače zdraviti kot jih trenutno znamo. Nižji tlak v povprečju gotovo veliko ljudem podaljša življenje, vprašati pa se moramo, če to pomeni tudi višjo kvaliteto življenja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
In to nižanje priporočenih vrednosti krvnega tlaka, seveda nima nobene zveze s farmacevtsko industrijo, za katero je izdelava zdravil pri zvišanemu krvnemu tlaku, ena od najbolj dobičkonosnih dejavnosti.
Nižanje priporočenih vrednosti je podkrepljeno s študijami. Tudi nosečniško sladkorno vedno znova zaostrujejo iz enakih razlogov. Manj je boljše ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
In to nižanje priporočenih vrednosti krvnega tlaka, seveda nima nobene zveze s farmacevtsko industrijo, za katero je izdelava zdravil pri zvišanemu krvnemu tlaku, ena od najbolj dobičkonosnih dejavnosti.
Nevem.....pred zaznavo problema sem vedno težko zaspal.....ker sem rabil več časa da se je telo umirilo...nisem niti se obremenjeval ker sem bil navajen od zmeram

Ko sem dobil zdravila za nižanje tlaka je bila prva stvar ki sem jo opazil da sedaj pa lahko normalno zaspim

Prekleta farmacevtska mafija :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony