Visok tlak, zdravila

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Tudi ti ne uideš letom. Razen če boš prej na britof šel. Je pa res, da so nekateri bolj pri zdravju(gensko) , nekateri pa bolj za njega skrbijo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Mene bolj fascinira da to prakticirate z osebnim zdravnikom namesto kardiologom.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.665
818
113
Corsol
Temu ti praviš visok pritisk?
Jaz se se od srednje šole spominjam cifre 140/90 pa sem imel takrat kar normalno težo pa tudi bolj gibljiv sem bil kot danes.
Danes si ga doma nameri. v povprečje nekje 150/100 pri zdravniku pa sem ga imel na službenem pregledu letos celo nekih 165/117 al nekaj takega. Tudi pred 5 leti podobna zgodba. Zato sem sedaj sklenil da bo treba nekaj okoli tega naredit.
Ali je sindrom bele halje ali pa zdravnikov omron meri drugače kot moj Lidl.
, kar je več kot 130, je že sumljivo....zadnja leta pa mejo še znižujejo na 120...verjetno tudi farmacevtski lobi malo pripomore k temu, saj tako hitro dobijo ogromno novih, stalnih odjemalcev.

Glede aparatov za merjenje je najbolje da vzameš svojega na pregled,, da se rezultat primerja s tistim v bolnici.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Ko ugotovite katere tablete vam ustrezajo predlagam, da se začene ukvarjati s športom tako, da odpravite čez določen čas tablete!
Vse se da samo če je volja.
Tablete so najbolj enostavna pot katero večina ljudi (dohtarjev) izbere, gibanje je pa bolj trnava pot ampak na dolgi rok se bolj izplača.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
, kar je več kot 130, je že sumljivo....zadnja leta pa mejo še znižujejo na 120...verjetno tudi farmacevtski lobi malo pripomore k temu, saj tako hitro dobijo ogromno novih, stalnih odjemalcev.

Glede aparatov za merjenje je najbolje da vzameš svojega na pregled,, da se rezultat primerja s tistim v bolnici.
To je vse farmacevtski lobi. Krvni tlak in holesterol sta za farmacevte zlata jama, ker se običajno filaš s tabletami doživljenjsko. Kar poglej poste v tej temi, tudi da nimata enakih tablet. :evil: Sicer je pa prenizek tlak glede kvalitete življenja večja jeba kot visok, ker zanj ni zdravila, imaš pa lahko hude težave.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
, kar je več kot 130, je že sumljivo....zadnja leta pa mejo še znižujejo na 120...verjetno tudi farmacevtski lobi malo pripomore k temu, saj tako hitro dobijo ogromno novih, stalnih odjemalcev.

Glede aparatov za merjenje je najbolje da vzameš svojega na pregled,, da se rezultat primerja s tistim v bolnici.
Jaz vedno znova spravim v zadrego dohtarje na sistematskem.
Ko me dajo na vago, je "mal" preveč, pri pritisku pa nobenmu nič jasno. 120/80
Res pa, da se kar dosti gibljem, sam mam "močne kosti" :p
Pa tud emšo še ni za abrahama, kaj šele kaj več.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Običajno imam na desni roki nižji tlak kot na levi.
Običajno imam v leže nižji tlak kot v sede.
Rekord je bil 20+ razlike med leže in sede na postelji. Kako je to izmeril, nimam pojma. Sem se že ustrašil da je kaj narobe ko je pokazal nekih 11x/7x
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.898
4.955
113
Ko ugotovite katere tablete vam ustrezajo predlagam, da se začene ukvarjati s športom tako, da odpravite čez določen čas tablete!
Vse se da samo če je volja.
Tablete so najbolj enostavna pot katero večina ljudi (dohtarjev) izbere, gibanje je pa bolj trnava pot ampak na dolgi rok se bolj izplača.
To je do neke mere res. Potem imaš se hipertenzike, ki jim maratoni ne pomagajo. Potem pridejo leta, ko se enostavno več me moreš toliko gibat da bi dovolj pomagalo. Sam imam povorečje 142/92. Gibat sem se začel več kot prej, a se pozna bolj malo. Za začetek sem začel z naravnimi zdravili, a tudi te zmanjšajo za samo 5. Dokler bo šlo tako, bo ok, potem bo pa treba počasi h kradiologu.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.665
818
113
Sem ze 1x v preteklosti to omenil......kolega , aktiven športnik, na tabletah od 16ga leta.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
daco, pa ti dohtar pravi, da je to prevelik pritisk? se slabše počutiš, glavoboli ipd? spodnji sicder ni tako slab ali pač? ali je že "splošno" dejstvo, da moramo imeti "vsi" 120/70??? lahko definiraš gibanje? vsak dan na triglav, vsak dan šmarna, vsak dan golovec ali vsak dan par kilometrov ravnine?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Sedaj po enem mesecu sem dobil toluro. Prenessa v enem mesecu ni uspela pritiska v povprecju najbrž niti za 10.
Ima kdo toluro?
Naročen sem na uz trebuha zaradi jeter katere ne delajo optimalno, sedaj pa berem o kupu stranskih učinkov na jetra.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sedaj po enem mesecu sem dobil toluro. Prenessa v enem mesecu ni uspela pritiska v povprecju najbrž niti za 10.
Ima kdo toluro?
Naročen sem na uz trebuha zaradi jeter katere ne delajo optimalno, sedaj pa berem o kupu stranskih učinkov na jetra.

Vsako zdravilo, ki je na recept, ima "ohoho" stranskih učinkov. Predvsem na jetra...
Tako pač je - jemlješ zdravilo, pa še eno zdravilo za jetra, pa še eno za želodec, pa...
Na koncu si, v"v rokah" farmacevtov...