Vinjeta in menjava stekla

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Seveda se lahko. Enako kot se lahko brez vinjete in brez računa voziš po AC.

Ko te dobi DARS kontrola boš pa dobil račun.
grims-1.gif
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
hmm... sicer sem vprašanje poslal tudi na DARS, vendar si odgovora ne obetam kmalu...
ker tole kar trdiš se mi zdi malo mimo, saj sem vendar upravičen do nadomestne vinjete in to lahko tudi dokažem z ustreznimi dokumenti...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Tole tvoje vprašanje je enako @stein-ovem ali se lahko 16.11. na letnih gumah in z zimskimi gumami v prtljažniku (brez verig seveda) pelje k vulkanizerju in ali ga, če ga ustavi, policaj lahko kaznuje.
rolleyes-1.gif


Zakon je jasen - vinjeta mora biti nalepljena, če ni je enako kot vožnja brez.
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Kaj pa če imaš vinjeto prilepljeno na malo steklo in to steklo nato prilepiš na vetrobransko steklo? Ali je kje definirano da tega ne smeš narediti?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Zadnjič sem gledal eno oddajo na to temo, kjer so bili skupaj z Darsovci na kontroli vinjet.

Ustavili so tuj kombi, ki ni imel vinjete, imel pa je odrezek in račun za menjavo šipe, kar je pač potrebno da dobiš novo vinjeto. Kombi so spustili naprej brez kazni. Je pa res, da so imeli kontrolo na Brdu in kamere v faco.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
KSZ, menjal sem steklo, vlogo za novo vinjeto poslal MARSovcem... a lahko z računom in kopijo vloge ter odrezkom vinjete vozim po AC?

Uradno te pomoje lahko kaznujejo zaradi tega, ker pac nimas vinejte nalepljene ... v realnosti pa bi bilo verjetno tako,d a ce se normalno razlozi zadeve, bi te verjetno spustil naprej... Ce pa zacnes takoj vpiti na kontrolorja da kaj se gre in podobno... pa bo verjetno tudi njegova reakcija lahko drugacna ... in se bo drzal predpisov in zakonov do zadnje pikice ...
smile-1.gif
... Pac taki primeri niso vsakdanji in se pomoje zato tudi obravnavajo individualno ...
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A ma kdo kakšno idejo s čim steklo namazat preden dam vinjeto gor, če jo bo slučajno treba prestavit na drug avto?

Uporabiš lahko običajno kremo za roke, čeprav je krema bele barve se na steklu ne vidi.
Vinjeto premažeš z zelo tankim slojem kreme po celi površini, nalepiš in pobrišeš višek okoli vinjete.
Tudi po letu dni gre vinjeta dol nepoškodovana.

To počnem že vsa leta izključno zaradi enostavne odstranitve vinjete in še nikoli ni bilo problemov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A ma kdo kakšno idejo s čim steklo namazat preden dam vinjeto gor, če jo bo slučajno treba prestavit na drug avto?

Uporabiš lahko običajno kremo za roke, čeprav je krema bele barve se na steklu ne vidi.
Vinjeto premažeš z zelo tankim slojem kreme po celi površini, nalepiš in pobrišeš višek okoli vinjete.
Tudi po letu dni gre vinjeta dol nepoškodovana.

To počnem že vsa leta izključno zaradi enostavne odstranitve vinjete in še nikoli ni bilo problemov.

Darsovec se ti bo enkrat stegnil v avto in počekiral, kako je nalepljena vinjeta in ti bo pribil kazen. Se je znancu to zgodilo, pa mu ni pomagalo čisto nič. Kupit je moral novo in fasal je kazen, tko da ne vem v čem je fora mazat vinjeto s kremo za roke. Saj porabim vsako leto za dve vinjeti natanko 5 minut in nekaj sekund, pa sta zamenjani brez teh ultra trikov.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Tako enostavno pa spet ne gre dol da bi samo malo podrsal po njej.

Je potrebno z žiletko ali čim podobnim privzdignit vogal in potem gre.

V čem je point tega početja pa malo uporabi domišljijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Jo uporabljam, domišljijo namreč, pa mi še vedno ni jasno, zakaj bi to počel, če ne nameravaš zadeve prelepit drugam. Z žetko oziroma strgalom gre brez posebnih težav dol tud normalno brez trikov nalepljena vinjeta. Kot sem ti povedal, enkrat se ti bo darsovec stegnil v avto in z nohtom potegnil vineto dol, pa bo kazen.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
kar si rumeno označil, torej tudi drži, če sam odstranim vinjeto, priložim odrezek in račun, bom dobil nadomestno?
Namreč vetrobransko steklo si bom sam zamenjal, torej pod točko 2) nimam računa za menjavo???
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Beri tukaj.

Boš imel kar "veselje" dobiti nadomestno vinjeto, če boš šipo menjal sam. Z veliko sreče bodo mogoče popustili, če bo račun za šipo evidentno za tvoje vozilo.

Tako, da bi jaz na tvojem mestu začel iskati "račun za zamenjavo".
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ja, ravno to sem prebral in ne vem, zakaj ne bi tole veljalo:
"odstranjeno vinjeto (v kolikor na odstranjeni vinjeti ni razvidna cela serijska številka, je potrebno priložiti tudi pripadajoči kupon). Pri odstranjeni polletni, mesečni ali tedenski vinjeti mora biti razviden rok njene veljavnosti, v nasprotnem primeru je treba priložiti še račun o njenem nakupu, "
vse to imam
ali sem jo dal dol iz čistega dolgčasa ali pa zaradi počenega stekla, jih nič ne briga, ali?

oziroma, zaradi drugega sestavka "v primeru zamenjave vetrobranskega stekla / dela motornega..." me zanima, kdaj potem se prvi način (zgornji) sploh uporablja?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
ja, ravno to sem prebral in ne vem, zakaj ne bi tole veljalo:
"odstranjeno vinjeto (v kolikor na odstranjeni vinjeti ni razvidna cela serijska številka, je potrebno priložiti tudi pripadajoči kupon). Pri odstranjeni polletni, mesečni ali tedenski vinjeti mora biti razviden rok njene veljavnosti, v nasprotnem primeru je treba priložiti še račun o njenem nakupu, "
vse to imam
ali sem jo dal dol iz čistega dolgčasa ali pa zaradi počenega stekla, jih nič ne briga, ali?

oziroma, zaradi drugega sestavka "v primeru zamenjave vetrobranskega stekla / dela motornega..." me zanima, kdaj potem se prvi način (zgornji) sploh uporablja?

Jih briga... ker vinjeta naceloma NI prenosljiva... V tvojem primeru pa bi jo teoreticno lahko vsak teden prestavljal iz enega avta na drugega
smile-1.gif
...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
torej, v katerem primeru velja prvi odstavek?
ne razumem, za kak primer se ga lahko uporabi...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
torej, v katerem primeru velja prvi odstavek?
ne razumem, za kak primer se ga lahko uporabi...

Nevem kateri prvi odstavek mislis... Tole >> "odstranjeno vinjeto (v kolikor na odstranjeni vinjeti ni razvidna cela serijska številka, je potrebno priložiti tudi pripadajoči kupon). Pri odstranjeni polletni, mesečni ali tedenski vinjeti mora biti razviden rok njene veljavnosti, v nasprotnem primeru je treba priložiti še račun o njenem nakupu, " ?

Treba je brati celotno besedilo... na zacetku pise tole:


Nadomestno vinjeto se izda v primerih, določenih v 15. členu Uredbe o cestninskih cestah in cestnini (Ur.l. 109/09 in 71/11).

Če je cestninski zavezanec:
- zaradi uničenja zamenjal vetrobransko steklo ali del motornega kolesa, na katerega je bila nameščena vinjeta,
- v garancijski dobi zamenjal vozilo, vetrobransko steklo ali del motornega kolesa,
- oddal vozilo v razgradnjo,


http://www.dars.si/Dokumenti/Izdaja_nadomestne_vinjete_260.aspx


Tudi na obrazcu (http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Vloga%20za%20izdajo%20nadomestne%20vinjete_3A_SL.pdf) lahko oznacis samo te primere:

skitched-20150402-153632.jpg
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Hihi - ti si pa si dal delo.
grin1.gif


Da nisem jaz, med pisanjem mojega posta razmišljal, ali mu naj sploh odpišem ali ne, bi bil moj post objavljen pred tvojim.
grin1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A ma kdo kakšno idejo s čim steklo namazat preden dam vinjeto gor, če jo bo slučajno treba prestavit na drug avto?

Uporabiš lahko običajno kremo za roke, čeprav je krema bele barve se na steklu ne vidi.
Vinjeto premažeš z zelo tankim slojem kreme po celi površini, nalepiš in pobrišeš višek okoli vinjete.
Tudi po letu dni gre vinjeta dol nepoškodovana.

To počnem že vsa leta izključno zaradi enostavne odstranitve vinjete in še nikoli ni bilo problemov.

Darsovec se ti bo enkrat stegnil v avto in počekiral, kako je nalepljena vinjeta in ti bo pribil kazen. Se je znancu to zgodilo, pa mu ni pomagalo čisto nič. Kupit je moral novo in fasal je kazen, tko da ne vem v čem je fora mazat vinjeto s kremo za roke. Saj porabim vsako leto za dve vinjeti natanko 5 minut in nekaj sekund, pa sta zamenjani brez teh ultra trikov.
Zakon dovoljuje DARS-ovcem segati skozi okno v avto?. Vem da naši cariniki tega niso počeli.