Vinjeta in menjava stekla

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Danes sem ravno odstranjeval lansko vinjeto in opazil, da je bilo na mestu vinjete steklo kar precej počeno (~2cm krog). Tega dosedaj niti nisem opazil niti ne vem kdaj je steklo počilo. Steklo bom seveda menjal, zanima pa me kako naj naredim glede nove vinjete - nove še namreč zaenkrat nisem nalepil.

Gledam na DARS, da obstajata dve možnosti za moj scenarij: (1) izdaja nadomestne in (2) povračilo vrednosti nakupa nadomestne.

Je omenjen postopek lahko problematičen? S tem mislim, ali obstaja možnost, da me iz kakršnega koli razloga zavrnejo oz. da mi ne povrnejo celotnega stroška nove vinjete. Ker v tem primeru ne bi nalepil omenjene še nenalepljene vinjete in bi se kak teden ali dva vozil po stari cesti (časovno je tam-tam, razdalja pa je celo nekoliko manjša).

Vprašanje se torej glasi: naj novo vinjeto nalepim in po menjavi stekla zahtevam nadomestno, oz. je postopek zakompliciran/tvegan in naj raje počakam z lepljenjem dokler mi ne menjajo stekla.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.364
6.548
113
Meni so na carglass menjavi steklo, vinjeto sem imel že gor. Odlepili so vinjeto in jo spet nalepili na novo steklo, brez problema
wink-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Sam sem avto peljal na odpad.
Razbil šipo in pobral vinjeto, kar je pač ostalo od nje. Ostanke + račun od nove sm poslal na dars. Po kakšnih 14 dneh so mi poslali odločbo in na trr nakazali znesek nove vinjete.
priden.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.364
6.548
113
Meni so rekli, da so prelepili staro, bilo pa je to...ene 3 leta nazaj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Kolikor vem jo odlepijo in pripopajo nazaj.

(od zunaj s plinskim brenarčkom segreje nalepko..pa gre stran ko prdec s hlač).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V Ljubljana - Brdo je DARS, tam ti zamenjajo vinjeto. V torbici s tehničnimi dokumenti imaš pa itak spravljen preostanek od nalepljene vinjete, ki jo pravkar menjuješ.

Zelo enostavno. (pa dolgocajtno, če nisi ravno ljubljančan.)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
men so jo tudi pri steklo mojstru prelepli. sem bil zelo skeptičen glede tega, ampak se ni nikjer videlo in celo leto je zdržala.
če bi dobil drugo, kot je nekdo rekel, bi potreboval tudi račun in "odrezek"
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne, rabiš pa račun za menjavo stekla. Brez tega ne gre. Pa na računu mora pisati točno to: "menjava stekla". Pri meni je zmanjkalo prostora in je pisalo "menjava stekl" in niso priznali, sem moral dati popravit račun. Lahko da so je.bali samo mene, a tam sem preživel dve burni uri (vinjeto sem rabil isti dan, ke rsmo šli na eno daljšo pot). Na koncu sem jo plačal sam in potem dobil nadomestilo (ko sem poslal popravljen račun).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
A ma kdo kakšno idejo s čim steklo namazat preden dam vinjeto gor, če jo bo slučajno treba prestavit na drug avto?
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Nismo nič kaj mazali. Smo menjali avto in takrat vinjeto od zunaj fajn segreli s fenom, od znotraj pa je nekdo pazljivo odlepil staro dol in nato hop na drug avto. Se ni nič poznalo.
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Hm, ko sem jaz odstranjeval staro sem tudi grel s fenom, da bi šla lažje dol, pa je šla v milijon koščkih. Res pa da je bilo okoli 0 st. pa se nisem upal preveč gret, da mi ne bi še šipa slučajno počila
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Menda delajo tako: nalepi jo na prozorno folijo, ki je za živila...ono strech. Nato pa samo pritisne nacsteklo...se folija dovolj prime. Ko rabi nacdrugem avtu odstrani in premesti.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
ksz

Meni so na Carglassu dali novo vinjeto v roke, ker sem tako zahteval - avto sem nato zamenjal.