Folija, vinjeta in preverjanje

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Na avto sem sesul šipo. In pri menjavi se mi ni dalo pošiljati na dars zahtevka, ker je bilo samo še 14 dni do decembra in novih vinjet. Vinjeto smo lepo odstanili in sem jo nalepil na prozorno filijo, obrezal in ponovno na novo steklo. Ma zadeve ne opaziš, razen, če bi pogledal iz notranje strani in preveril debelino.

In seveda se peljem v ljubljano teden dni nazaj in na avtocesti kontrola vinjet. Na 50 metrov mi je pomahal in me dal na stran. Brez da bi pogledal vinjeto od blizu (stal je kakšen meter vstran od voznikovih vrat, niti od spredaj ni pogledal) mi reče: vinjeto imate nepravilno nalepljeno, spodaj imate folijo. Jst prvi trenutek seveda malce em kako? folijo? em o če vi to in ker sem pač videl, da ne bo šlo razložim situacijo, začnem z računom in vse, da lahko pokažem. Vendar ni kompliciral in je samo rekel, da naj čez en teden kupim novo in uredim. Korektno. Zelo!

Me pa sedaj zanima, kako za vraga je vedel? Ker če greš gledat ma ni variante da opaziš. Sploh, ker je bila šipa umazana, pa še deževalo je. A Imajo kakšne detektorje? vidijo kakšen odsev? karkoli, da na daleč vidi, da nekaj ne štima?

Hvala
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Glej cele dneve vinjete, pa boš verjetno tudi sam opazil.
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
To je verjetno isto, kot če greš h kleparju, pa ti bo rekel točno za vse dele, kje je bil avto razbit, ti boš pa ne boš videl 1 same napake in se boš čudil havbi, ki se sija

Morda pa se od daleč vidi folija oz nepravilni odsev, od blizu pa nič. Reči nekomu, da naj se zapelje od daleč proti tebi, pa boš videl morda kako nepravilnost.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ja in namesto, da se sveti samo krogec, se sveti cela vinjeta...
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
kja pa tista originalna folija ko je na vinjeti, se jo da spucat dol z acetonom baje ,da jo pol samo spodaj stran vrežeš in jo z labelo gor prilimaš ? je to vredu?
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.706
113
Kaže da s temi daljnogledi vidijo veliko podrobnosti (zato te je že dal na stran). Pričakoval sem, da bom takrat, ko sem uporabljal mesečno vinjeto izločen pri vsaki kontroli, ki so na moji relaciji zelo pogoste. Pa nič od tega. Očitno na daleč vidi, kdaj je luknjana.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
po mojem ni, da tolko boljše vidi z daljnogledom, pač pa da ma daljnogled noter neki čitalec, ki prpoznava anomalije ...
sicer pa dosti boljša rešitev je, odlepit s folje, pripopat parkrat na pulover, tepihe v avtu, prašno armaturko itd. in je vinjeta prenosljiva :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
ampak potem lahko seže v avto in poskuša odlimat...če se odlima dokaj hitro, te ima.

vsaj tako delajo v AT
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ampak potem lahko seže v avto in poskuša odlimat...če se odlima dokaj hitro, te ima.

vsaj tako delajo v AT

A pa lahko kar tako poseže v avto? To še policija kolkr vem ne sme,... zato pa zmeraj težijo za prvo pomoč, da vidjo kaj imaš notri :p
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
nima kaj. prvič v avto NE SME, drugič pa je vinjeta nalimana, to je pa vse kar mora bit ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Ja seveda, s policijo se bom šel handlat, da jih še dobim.

Če je utemeljen sum, lahko seže tudi v notranjost vozila.

Če pa je vse, kar mora biti to,da je nalimana, potem pa res ne vem, kaj so meni jodlari poskušali odstraniti nalepko, oz so preverjali kaki trdno je prilimana.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
čaki malo, kaka policija. vinjete preverja darsovec in nima kaj v avto lazit. sicer jaz jo imam lepo nalepljeno, tudi s pomočjo praha, da jo lažje dol dobim in niti slučajno ne mislim vstavit, če bi že kaj blo narobe ...
v jodlariji pa tisto petkrat ko grem v avstrijo, kupim desetdnevno in jo nalimam, tudi s pomočjo praha, da gre pol lažje dol ...
[cenzura] serejo s temi nalepkami, ko da mam čas skoz čohat šajbo ...
na madžarskem je sistem top. na pumpi plačaš vinjeto, poveš registrsko, video sistem pa pol sam zaznava ali je številka v bazi ali ne ...
nobenih idiotov z daljnogledi ni ob cesti ...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja seveda, s policijo se bom šel handlat, da jih še dobim.

Če je utemeljen sum, lahko seže tudi v notranjost vozila.

Če pa je vse, kar mora biti to,da je nalimana, potem pa res ne vem, kaj so meni jodlari poskušali odstraniti nalepko, oz so preverjali kaki trdno je prilimana.
Če je utemeljen sum moraš stopiti iz avtomobila pa pride sodni nalog za preverko.
rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
....
na madžarskem je sistem top. na pumpi plačaš vinjeto, poveš registrsko, video sistem pa pol sam zaznava ali je številka v bazi ali ne ...
nobenih idiotov z daljnogledi ni ob cesti ...

zmaga.gif

Pa še preko neta pred potovanjem lahko plačaš - nobenega ustavljanja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja seveda, s policijo se bom šel handlat, da jih še dobim.

Če je utemeljen sum, lahko seže tudi v notranjost vozila.

Če pa je vse, kar mora biti to,da je nalimana, potem pa res ne vem, kaj so meni jodlari poskušali odstraniti nalepko, oz so preverjali kaki trdno je prilimana.
Če je utemeljen sum moraš stopiti iz avtomobila pa pride sodni nalog za preverko.
rolleyes-1.gif

a tko si ti delal
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pa kako policijo, saj darsovec ni policija ...
pooblastil ni ...
te pa naj me lovi z onim 4x4 kombijem ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Srečo imaš... Če bi imel tip slab dan bi te lahko cepil sto na uro
tongue-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.706
113
V Avstriji sem pri kontroli vinjet spustil šipo, da vidim, kaj deklina hoče, lepo me je pozdravila in čez stotinko sekunde je že pošlatala vinjeto in še prijazen "wiedersehen". Torej bi, če bi rekla, da je vinjeta lažna, lahko dosegel, da je dokaz dobila na nezakonit način. In hodil po Avstriji po sodiščih in dobil mastno odškodnini... Pri nas že mogoče, zgoraj pa močno dvomim...