Folija, vinjeta in preverjanje

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
No, na tej relaciji se vozim cca. 9 let, in ko so preverjali vinjete, so čakali na torovnjakarskem počivališču od rondoja proti Vojkovi. Torej, tudi če si se pripeljal po štajerski cesti, to je od Brnčičeve do rondoja Tomačevo in nisi šel na avtocesto, ampak gor na Vojkovo, si moral imeti vinjeto, zaradi tistih par metrov rondoja.

In če je rondo Tomačevo vinjetni, kar je na začetku bil, pa do nedavnega ni bil, pa zdaj spet je, pomeni, da tudi če se pelješ naprej proti Žalam ali gor na Vojkovo in se avtoceste še dotakneš ne, te lahko na počivališču proti Vojkovi ali pa pri stadionu Stožice mirno pregledujejo za vinjeto.
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Koliko časa nazaj pa so nazadnje preverjali vinjete? Ko je že bil nov rondo? Glede na tisto tablo si predstavljam, da se po rondoju lahko peljem brez, tudi naprej po ex Titovi, proti Vojkovi in proti žalam, le na ring ne smem! Imam prav?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Odkar je rondo Tomačevo povezan z Žalami se ne vozim več v smeri Vojkove, tako da ne bi vedel.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ksz

mene pa zanima ali je to res izvedljivo in potem tudi naprej uporabno, da nekateri "strokovno" odstranijo vinjeto, ki je uporabna še naprej. A je to res izvedljivo?

Ker mi kolega zatrjuje da se to da izvesti in to ponavadi počnejo preprodajalci avtomobilov. Mogoče kdo ve iz prve roke? kako naj bi se odstranila vinjeta da se jo kao da prilepiti na drug avto (brez trikov z vazelinom ipd.)?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz

mene pa zanima ali je to res izvedljivo in potem tudi naprej uporabno, da nekateri "strokovno" odstranijo vinjeto, ki je uporabna še naprej. A je to res izvedljivo?

Ker mi kolega zatrjuje da se to da izvesti in to ponavadi počnejo preprodajalci avtomobilov. Mogoče kdo ve iz prve roke? kako naj bi se odstranila vinjeta da se jo kao da prilepiti na drug avto (brez trikov z vazelinom ipd.)?

Seveda je. Šipo segreješ z zunanje strani z fenom za vroč zrak LINK , nato pa z strgalom za steklokeramiko počasi začneš odstranjevat vinjeto. Kolega mi je to lani naredil (prestavil iz enega avta na drugega), na moji vsakodnevni relaciji so me 3x na teden preverjali darsovci in nikoli problema.

Je pa fajn, da za začetek vadiš na kakih poteklih tedenskih vinjetah, v prvo nevem če ti brezhibno uspe.
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Gre tudi z navadnim fenom za lase. Fajn segreješ z zunanje strani in odstraniš, kot je napisal Goran_82. Ta navodila so bile že kar nekaj časa nazaj tu na alterju. Se da lepo odstranit, tudi v prvo...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ok thnx za odgovor, spet neki novga izvedu.... ta navodila sem sicer že bral ja ampak nisem vedel kaj se zgodi s tisto zaščito na vinjeti zato sem bil v dvomih... sem pa ob izteku vinjete tut jst s fenom odstranjeval vinjeto pa se mi je vedno natrgala zato sem dvomil, da se da to izvest. Torej bi po neki logiki poleti ko pustiš avto cel dan na vročini, morala vinjeta z lahkoto dol s šipe?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz

mene pa zanima ali je to res izvedljivo in potem tudi naprej uporabno, da nekateri "strokovno" odstranijo vinjeto, ki je uporabna še naprej. A je to res izvedljivo?

Ker mi kolega zatrjuje da se to da izvesti in to ponavadi počnejo preprodajalci avtomobilov. Mogoče kdo ve iz prve roke? kako naj bi se odstranila vinjeta da se jo kao da prilepiti na drug avto (brez trikov z vazelinom ipd.)?

Seveda je. Šipo segreješ z zunanje strani z fenom za vroč zrak LINK , nato pa z strgalom za steklokeramiko počasi začneš odstranjevat vinjeto. Kolega mi je to lani naredil (prestavil iz enega avta na drugega), na moji vsakodnevni relaciji so me 3x na teden preverjali darsovci in nikoli problema.

Je pa fajn, da za začetek vadiš na kakih poteklih tedenskih vinjetah, v prvo nevem če ti brezhibno uspe.

Človek božji, z industrijskim fenom zrak boš naredil samo luknjo v šipo...
aplauz.gif


Poguglaj za slikce
rolleyes-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tako je, sem lani (ali že predlani?) sredi poletja brez težav spravil celo dol. Tam, kjer je narezana sem si pomagal z nožem, sicer pa brez problema.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz

mene pa zanima ali je to res izvedljivo in potem tudi naprej uporabno, da nekateri "strokovno" odstranijo vinjeto, ki je uporabna še naprej. A je to res izvedljivo?

Ker mi kolega zatrjuje da se to da izvesti in to ponavadi počnejo preprodajalci avtomobilov. Mogoče kdo ve iz prve roke? kako naj bi se odstranila vinjeta da se jo kao da prilepiti na drug avto (brez trikov z vazelinom ipd.)?

Seveda je. Šipo segreješ z zunanje strani z fenom za vroč zrak LINK , nato pa z strgalom za steklokeramiko počasi začneš odstranjevat vinjeto. Kolega mi je to lani naredil (prestavil iz enega avta na drugega), na moji vsakodnevni relaciji so me 3x na teden preverjali darsovci in nikoli problema.

Je pa fajn, da za začetek vadiš na kakih poteklih tedenskih vinjetah, v prvo nevem če ti brezhibno uspe.

Človek božji, z industrijskim fenom zrak boš naredil samo luknjo v šipo...
aplauz.gif


Poguglaj za slikce
rolleyes-1.gif

Zgleda ima VW kvalitetne šipe (donator vinjete)
evil.gif
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Zadeva gre tudi brez pihanja na vroči zrak itd. Pogoj je le, da vinjeto prej dobro pripraviš. Kakšen vazelin neki in drgnjenje po gatah. Zadevo prakticiramo že lep čas in se vinjeta ne strga, na drugem avtomobilu pa drži kot nova. Pogoj je folija pred vinjeto. Pa ne kakršnakoli
smile-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
No, sedaj so se oglasili tudi na DARS-u, kjer pravijo, da se tega ne sme početi, tudi če gre za prenos ob menjavi stekla.
Ne vem pa kako naj bi oni ugotovili, da gre za prenešeno vinjeto. Mogoče so v zadnjih variantah dodali kakšen zaščitni element, podobno kot tisti odsevniki s pomočjo katerih se vidi, če ima vinjeta nalepljeno folijo.
Naša vinnjeta bo kmalu najbolj zaščiten kos plastike, odlepiti jo je pa tudi vsakič težje.

http://www.dars.si/Novice/Zavajajoci_oglasi_glede_prenosa_vinjet_1046.aspx
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.784
1.926
113
Kar naj si ta, sebi prirejen Zakon o vinjetah, nekam vtaknejo.
Ko sem jaz doma menjal vetrobransko steklo, legalno nisem mogel dobiti nadomestne vinjete, ker nisem imel računa za MENJAVO. Račun za steklo in stara vinjeta na odrezanem kosu stekla nista bila dovolj. In spet smo na točki, ko te dobesedno prisilijo v piratstvo.
Vinjeto smo nato pač prenesli s starega na novo steklo..