Vinjete, potrdilo o nakupu, za tiste ki še ne ...

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Povračilo dela kupnine, katero mu po uredbi ne pripada saj ne izpolnjuje vseh pogojev za pridobitev povračila kupnine.
 
Nazadnje urejeno:

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
imam potrdilo o nakupu in vinjeto na avtu. Ali potrdilo o nakupu, ki ga je izdal DARS, ni za DARS zadostno dokazilo o nakupu?

In kaj bi zdaj rad? Nadomestno vinjeto ali povračilo dela kupnine?

očitno oboje
haha
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
rad bi plačal samo eno letno vinjeto za uporabo na enem avtu ki ga imam v lasti, tako kot velika večina .

LP
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
rad bi plačal samo eno letno vinjeto za uporabo na enem avtu ki ga imam v lasti, tako kot velika večina .

Očitno je tema res preveč zahtevna ali pa ne znaš opisati problema.
Nadomestno vinjeto dobiš v primeru če:
1. Menjaš vetrobransko steklo. Potrebuješ staro vinjeto, račun o menjavi stekla, izpolniš obrazec in dobiš novo vinjeto.
2. Odjaviš vozilo iz prometa. Potrebuješ potrdilo o odjavi vozila, izpolniš obrazec in to je to.

Obstajajo pa ljudje, ki bi radi mutili (ne pravim, da si to tudi ti), ki bi radi na vsak način ogoljufali sistem in se izognili plačilu. Zaradi takih ima sistem varovalke in prav je tako.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
imaš varianto na 2.

2. Odjaviš vozilo iz prometa, istočasno kupiš novo vozilo in novo vinjeto(ker se drugače ne moreš pripeljati domov) Potrebuješ potrdilo o odjavi vozila, izpolniš obrazec in to je to. + vrneš staro vinjeto+potrdilo o nakupu nove in to je to...., dobiš prst....

počasi lahko zaključimo, moj namen je bil opozorilo vsem kupcem naj shranijo račun.

LP
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
počasi lahko zaključimo, moj namen je bil opozorilo vsem kupcem naj shranijo račun.
Oni morajo imeti original račun, drugače ne gre. In ni si tega DARS izmislil, ampak je nasploh takšna zakonodaja kar se izdajanja računov tiče.
DARS, oziroma kdorkoli vrača ta denar, si mora dati to v strošek in brez original računa to pač ne gre ...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Se pravi, ce sem vinjeto dobil, mi bo nekdo zamoril, ker sam nisem iztegnil 95 evrov za vinjeto in me prepriceval, da morm se jaz placat? Tist pildek mu lahko dam, racuna pac ne...
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
A je tok težko se narediti ubogega pa stopiš do ta prve bencinske črpalke in prosiš, če ti lahko izda račun za vinjeto in potem ga naj stornira ali pa lepo takoj odšteje, da ne bo v minusu.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
A ima kdo mogoče račun ,da je menjal prednjo šipo....jaz bi rabil en račun da lahko pošljem na dars in poleg da pošljem še napačno nalimano vinjeto...ki jo je seveda moja sestra nalimala na zatemnjeni rob.
Drugače je ne moreš dobit kot pa z računom za steklo(menjano) ali pa da odjaviš avto s prometa.

A bi šlo skozi če bi odjavili avto s prometa za dva dni..ravno toliko da dobimo papir pa da avto prijavimo potem nazaj?
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
pri 2.) meni so rekli,da moram dat zraven še vinjeto. torej avto je bil odjavljen iz prometa (raztur), poleg računa in odrezka bi imeli pa radi še vinjeto...tako so mi rekli. prav ali narobe in bi lahko nadomestno vinjeto dobil tudi brez spraskane vinjete?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
A je tok težko se narediti ubogega pa stopiš do ta prve bencinske črpalke in prosiš, če ti lahko izda račun za vinjeto in potem ga naj stornira ali pa lepo takoj odšteje, da ne bo v minusu.
nebi blo lažje nardit ponovnega izpisa že izdanega računa
smile-1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Račun sicer imam spravljen ,ampak ker je printan na termalnem papirju ne vem koliko časa se bo sploh še kaj videl.
Ali naj ga fotokopiram ,da bom lahko imel dokaz ,če ga bom rabil.
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
kaj pa tisti ko so za novo leto dobili vinjeto od dedka mraza, naj mu pišejo še da jim pošlje račun
uf-1.gif
LPWWY