Vgradnja kuhinjske nape

grunwald

Pripravnik
20. jul 2015
61
8
8
Hej, moniram napo in vidim, da cev ne bo zadoščala? Ali rabim spodnji komplet kupiti ali lahko kakšnega od teh delov spustim?


IMG_20231005_092135.jpg
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Odvisno kaj hočeš.
Če hočeš da ti smrdi iz zračnika, ko tvoja napa ne dela, lahko spustiš zračno zaporo, če hočeš da ti slabo dihta spusti objemke in adapter za priklop na napo, če pa hočeš, da ti piha v prostor/omarico pa tudi cevi ne rabiš.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Predvsem je pomembno kakšne fi imaš sedaj na napi in na luknji v steni.

V kolikor sta oba 150 ne rabiš reducirja. Povratno luputo naj bi načeloma že imela napa sama. Moj nasvet: Izogibaj se harmonika cevem, ker povzočajo ropotanje. Jaz bi vzel 2x okroglo cev + 90° koleno.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Z alu cevi naj bi ob ponovnem segrevanju tekla maščoba nazaj, v smeri nape...
Ja, predvsem zato ker alu cev znotraj ni gladka, in se tam nabira marsikaj od svinjarije. Pri PVC ceveh tega ni, saj so znotraj gladke, predvsem pa ne povzročajo tako močnega vrtinčenja zraka = nižja glasnost ter boljši vlek. Oboje pa je popolnoma brez pomena, če je cev naprej v steni zamašena :D
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Če imaš enak premer na napi in luknji v zidu lahko kupiš zgolj gibko cev in jo povežeš.
(gre za hišo ali stanovanje?)

Zračna zapora je fino da je, v kolikor je nima že sama napa (govorim za hišo:), ker tule preko ti bo skozi vleklo, kar ni najbolj ugodno pozimi. V kolikor je na to tuljavo, kjer se boš priklopil, vezana še kaka druga napa, ti zna nabijati vonjave k tebi, ko bo ta druga napa delovala (če nimaš zapore).

Reducirko rabiš v kolikor premera nista enaka.

Ker imaš prostor lahko zadevo povežeš tudi z gladkimi cevmi (pomisleki glede nabiranja svinjarije, kot je že nekdo omenil v temi). Je pa res...da če na 20 let zamenjaš gibko cev v kolikor bo močno zapacana, tudi ni nek strošek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
si bom sposodil temo, tudi jaz bom prvič montiral napo, imam ogledano eno samsungovo, v stanovanju imam luknjo za odvod fi 100mm in nekako od nape bo cev morala iti nekih 30cm do kolena potem pa se nekih 120cm do luknje. Ker tega hudiča prvič montiram, na kaj moram biti pozoren, napo sem gledal samo online in nikjer ne najdem podatka kaksen fi cevi paše na samo napo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Počakaj na napo, da vidiš premer luknje. Po vsej verjetnosti rabiš reducirko (ki jo boš dal na napo in nanjo povezal gibko cev), ter gibko cev - ker imaš luknjo fi100, bo najboljše da kupiš tudi tak premer cevi (da bo vsaj pri dimniku čim manj težav).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sem kupil in zmontiral zadevo, zdaj moram samo še povezati z luknjo v zidu. Iz nape gre 120mm, torej rabim reducirko na 100mm, potem pa ker imam en kot, domnevam da najbolje da kupim koleno 90 stopinjsko in na obeh koncih kolena z objemko stisnem cev. Kako pa v steno speljem cev, s silikonom okoli zatesnim?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Preveri se Shachermayer. Imajo tudi svega i svacega.

Bi pa pristavil skodelivo pri tej temi.

Zanima me kako je s pozicijo luknje v steni za napo. Je bolje da je pod stropom, ali je vseeno ce je nizje, recimo 60 pod stropom?

Ali ima na vlek kaksno vezo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Sem kupil in zmontiral zadevo, zdaj moram samo še povezati z luknjo v zidu. Iz nape gre 120mm, torej rabim reducirko na 100mm, potem pa ker imam en kot, domnevam da najbolje da kupim koleno 90 stopinjsko in na obeh koncih kolena z objemko stisnem cev. Kako pa v steno speljem cev, s silikonom okoli zatesnim?

Če boš kupil gibko cev ne rabiš kolena (eno koleno = 2 x dodaten spoj, ki bo slej kot prej začel puščat).

Reducirko daj na napo, gor natakni gibko cev in jo stlači v odprtino dimnika. Na mestu (stiku) napa-reducirka in reducirka.gibka cev sem sam uporabil 'power tape' za tesnenje in 'držanje'. Pri dimniški luknji uporabi silikon (malo se prej poigraj kako globoko moraš/lahko greš v zid, da ne boš zamašil vertikalne tuljave oz. da ne bo cev premalo noter in bo sekalo nazaj v kuhinjo)