Uvoz avtomobila

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Veliko je firm in tudi sumljivih prodajalcev, ki se ukvarjajo z uvozom avtomobilov (iz Nemčije).
So kakšne, ki so preverjene, mogoče celo nudijo garancijo/jamstvo, itd.? Šlo bi za uvoz po naročilu iz Nemčije. Na kaj biti pozoren pri teh zadevah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: TMJ

jezek

Guru
24. jul 2008
2.620
1.241
113
Jaz bi naslednjic uvazal sam. Prihranis ene 2 jurja, ce pa je vozilo se v (podaljsani) garanciji švabi itak v vecini primerov ne prodajo uvozniku ampak direkt tebi. Vzames si 3 ure, prebrskas mobile.de, poklices gor, se malo zdilas in gres gor z vlakom/busom/te pelje zemo.... V 3 urah vse uredis in picis nazaj.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
940
113
Emona / Carnium
Super je, če od prodajalca dobiš podrobno poročilo oz. t.i. Fahrzeug zustandsbericht.
Glede hiš pa ne vem. Za primer, en mlajši kolega se je s prodajalcem (privat avto hiša iz Avstrije) vse zmenil po mailu in potem naročil prevoz iz Slovenije. V njegovem primeru je bilo vse ok in kot opisano in razvidno iz slik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Jaz bi naslednjic uvazal sam. Prihranis ene 2 jurja, ce pa je vozilo se v (podaljsani) garanciji švabi itak v vecini primerov ne prodajo uvozniku ampak direkt tebi. Vzames si 3 ure, prebrskas mobile.de, poklices gor, se malo zdilas in gres gor z vlakom/busom/te pelje zemo.... V 3 urah vse uredis in picis nazaj.
Upal sem, da uvoznik avto tudi mogoče pregleda, če je z njim vse ok oz. ima svoje preizkušene kanale/avto hiše in je tako bolj varno, da dobiš dober avto in ne nekaj zjahanega oz. zanič mašino. Itak mislim avto dat na servis takoj ko pride sem, samo ne bi rad dragih presenečenj.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.620
1.241
113
Če najdeš takega potem super. Te scene lih ne poznam najbolje, ampak dvomim da se kaj dosti ubadajo s tem. Dajo ga spucat in to je to. Njihovo jamstvo pa itak ti placas po zelji (cargarantie ipd). Je pa res da poznajo postopek v nulo in speljejo lahko v dnevu ali dveh, ti pa se bos lahko lovil s homologacijo, odlocbo za placilo dmv itd. Sam oceni ali se splaca dat jurja in vec za to udobje. Je pa se ena stvar, ce uvazas sam bos imel avto zavarovan in preizkusnja/izvozne tablice. Ce ti ga dajo na kamion in se slucajno kaj pripeti.....je pa ze vprasanje ali in koliko ima prevoznik/uvoznik to zavarovano...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Če najdeš takega potem super. Te scene lih ne poznam najbolje, ampak dvomim da se kaj dosti ubadajo s tem. Dajo ga spucat in to je to. Njihovo jamstvo pa itak ti placas po zelji (cargarantie ipd). Je pa res da poznajo postopek v nulo in speljejo lahko v dnevu ali dveh, ti pa se bos lahko lovil s homologacijo, odlocbo za placilo dmv itd. Sam oceni ali se splaca dat jurja in vec za to udobje.
Postopke poznam, sem že uvažal (izven EU sicer, kar je še bolj komplicirano), bolj sem računal, da kdo pozna uvoznike, ki ne samo da speljejo postopek, ampak tudi res vložijo nekaj truda v iskanje dobrega avta z nič problemi.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Mam kolega ki ima firmo in svašta uvaža. Tut eksotike. Realno majo vsi neke svoje kanale, vendar nič ni 120% da dobiš v piko. Imajo pa ti "dealerji" razne dostope da preveri zgodovine ali je karamboliran itd itd. Samo ja storitev kot storitev. Pač stane. Pod rugis trani pa tut paše k ti ves uvoz, homologacijo, tehnični en reši da nato sam odpelješ.

Bp dam kontakt na privat.

Osebno predlagam: Mobile.de , nadrkat se filtre, kaj točno hočeš imeti in nato ali sam stopiti v kontakt oz imaš 3-4 izbore pa ti en dealer do konca izpelje. Men se nazadnje tut po avto ni dal gor it do Berlina, pa sm raj porinu unih 450€ za dostavo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: alesn in sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Predlani svak kupil passata preko narociavto.si se mi zdi (prevzem v siski)
Iskal in nasel ga je sam preko mobile.
Strosek cca jurja pa.pol ce se ne motim.
Avto tak kot v oglasu
Letos sem jaz preko teal lasko narocil EV kono.
Precej (nekaj 10) mi jih je serviral v obliki tabele tako da sem lazje izbiral po mojih kriterijih.
FCO Laško me ni prisla nic drazje kot mobile.de.
Vsaj tak sem imel obcutek.
Ocitno imajo dilerji pri leasing hisah ugodnejše cene kot so na mobile.
Avto tak kot v porocilu. Dobava slab mesec.
Na mobile ga nisem videl al pa sem ga spregledal.

Pa sem mesece spremljal mobile.
Tako da zaenkrat dobre.izkusnje z obema.
Kaksen je bil zasluzek teodorja ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Ksz
Ve kdo mogoče, če je možen uvoz iz Koreje??
Kakšen je postopek, je sploh možna homologacija, seveda govorim za vozila evropskega porekla.
Lp
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sem jih uvozil že par zase iz DE. Simpl ko pasulj, greš na mobile.de, če se ti ne da jajcat izbereš avto od kake avtohiše, ki ima super ocene, meni je na zadnje prodajalec prek whatsappa posnel video avta od zunaj, znotraj, poslal slike za kater sem ga prosil. Tudi ko sem imel eno reklamacijo v enem mesecu od nakupa, so mi rekli, naj od pooblaščenega servisa dobim predračun in so ga poravnali bp, tako da ok, če rabiš stručkota da ti avto pregleda, razumem da plačaš nekaj, za sam uvoz pa škoda dajati denar, ker je vse skupaj zelo enostavno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
Upal sem, da uvoznik avto tudi mogoče pregleda, če je z njim vse ok oz. ima svoje preizkušene kanale/avto hiše in je tako bolj varno, da dobiš dober avto in ne nekaj zjahanega oz. zanič mašino. Itak mislim avto dat na servis takoj ko pride sem, samo ne bi rad dragih presenečenj.
redko, posredniki preverijo preko dekra poročila, kar pa lahko tudi sam. Nekak pretegnejo se ravno ne, računa pa se hitro za tistih par prelaganja papirjev cca do 1500 in prevoz cca 500. Kar lahko narediš sam naredi sam, kolk dolgo pa rabiš da zaslužiš oziroma prihraniš 1500???

recimo autohus.de je ena taka veriga, milijon avtov in vsi dekra poročila za nakup na daljavo. nema cenkanja. prideš, pogledaš odpelješ, ali pa ti kdo naloži in pripelje v SLO.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Nemščina je mus ali gre z angleščino? Pa tudi z izvoznimi tablicami kako to gre? Thx.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sicer znam nekaj nemsko, ampak se je dalo vse anglescini. Zoll tablice ti uredijo oni, jih namontiras na avto in se odpeljes v slo.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Thx. Pa še zadnje vprašanje.;)
Preferiraš kakšno posebno območje ali je vseeno? Sam trenutno gledam okolico Bonna.
 
19. jul 2007
2.765
1.493
113
Ne, normalno uporabljaš avto. Daš par evrov več in vzameš enomesečne tablice in lahko v miru urediš vso papirologijo, in medtem se normalno voziš (samo sosedje bodo vedeli, ta premija ni nova :fredi:).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kot so napisali, vzames mesečne zoll tablice, z njimi se odpeljes domov in avto uporabljaš po Sloveniji s temi tablicami. v tem času urediš homologacijo in čakaš durs, da ti odmerijo koliko dmvja plačaš, potem samo še registriraš avto in je vse urejeno.