Nakup avtomobila do 3000 evrov.

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Pozdravljeni vsi. Odločil sem se za nakup novega avtomobila, zato bi imel nekaj vprašanj za vse večje in manjše poznavalce avtomobilov, saj se sam, razen nekaj osnovnih stvari, ne spoznam najbolje.

Kot sem že omenil v naslovu teme, iščem avto za katerega bi odštel do 3000 evrov, maksimalno 3500 oz. v zadnji sili 4000 evrov. Kaj iščem? Iščem iz vseh vidikov čimbolj ugoden avto, se pravi, da ima čim manjšo porabo in da v primeru kakšne okvare, tudi rezervni deli čim manj stanejo. Rad bi pa seveda zanesljiv avto, da bi teh okvar bilo čim manj, se pravi avto, ki ne velja ravno za takšnega, s katerim si več pri mehaniku, kot na cesti. Rad pa bi tudi avto, s katerim bi lahko zlahka odšel na nekajkrat tedensko pot od Celja do Ljubljane in nazaj, po avtocesti seveda.

To so nekako najpomembnejše stvari, ki bi jih kot praktično popoln laik, želel.

Zato naprošam vse, da mi pomagate da najdem "popoln" avto zase in da se vključite v debato, tudi povprašate za še kak detajl in pa predvsem razložite kaj se splača in kaj ne.

Najlepša hvala že v naprej.

Lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno:

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Hvala za odgovore. Misleno je bilo nekajkrat na teden od Celja do Ljubljane in nazaj, se pravi recimo avto, ki je zmozen solidne voznje po avtocesti. :)

Glede velikosti pa je tako, da iscem nekaj srednjega, se pravi da ima vsaj 5 vrat. Da ne velja za ravno nek majhen avto, lahko pa je tudi karavan, oz. karkoli, dokler je poraba seveda cim manjsa, ampak mislim da je pri karavanih nekoliko vecja a ne?

CLIO15, od tvojih dveh mi je grandtour bolj vsec, ampak kako pa js s tistim 1.2 TCE, je to dovolj mocen avto za voznjo 130 po avtocesti, brez da bi se mu znatno povisala poraba?

sad hvala tudi tebi za odgovor, zanima pa me samo, kateri letnik takega avta? Ker sem ze nekaj bral o tem in so baje do nekega letnika ti bili kar precej dovzetni za dolocene napake na masini oz. nekaj takega. Tako da ce mi poves se kaksno dodatno informacijo glede tega avta bi bilo super.

No pa se to, ce je mozno, bi res iskal avto do 3000 evrov, se pravi 3500 je ze kar malo veliko, tako da ce se najde soliden avto za 3000 oz. manj, bi bil precej bolj vesel objave le-tega. :)

Hvala se enkrat vsem za odgovore.

Lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Izberi glede na vsoto, ki je na voljo.
In seveda imej tisočaka v žepu za morebitni servis/popravila, karkoli že boš kupil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Eh...sem ti hotel predlagat Yaris 1.4 d4d...pa si mi vse pokvaril z SUV zahtevami... :)

Zdej ker sem drugi lastnik ne vem če je moja čeepana...ampak meni se pelje kot eno številko večji avto...poraba 5.5 če ne paziš...4.6 če se malce potrudiš...

Uzameš od kake pupe/bakice...bo sicer pobuškan iz vseh strani....ampak vse ostalo bo pa v ok kondiciji...

Gledaš samo zadnji most če je rjav (pač rak rana Yarisov)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Saj ravno zato 1,2 tce da se solidno pelje in da se ne dere pa poraba je tudi OK.
Drugače pa kakšen 1,5 dci, lerniki po 2007 so ok pa še poraba je zelo nizka.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Nizki stroški niso le poraba in z nakupom 1.5dCija letnik 2007 s 3x prevrtenimi kilometri prav prosiš za bankrot.
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
No saj ravno to je tudi mene zanimalo, kateri avti imajo dejansko nizke stroske s servisi in vsemi stvarmi, ki pridejo zraven. Jaz kot laik lahko gledam le na nizko porabo, vem pa da je v ozadju se kup enih stvari, zato res iscem avto, ki bo poceni tudi takrat, ko se bo kaj pokvarilo. Ker pokvarilo se bo na vsakem, tega se zavedam, sploh ker bo za tak denar avto star vsaj 10 let.

Torej clio 1.2 tce se zdi dobra izbira? Pa potegne tak avto dovolj dobro, ker se mi 1.2 slisi precej "sibka masina"?

Ko sem ze sam malo iskal avte po avto.net sem naletel nekako v tem cenovnem razredu na te avte: Citroen C4, Peugoet 307, Ford Focus in pa Renault Megane. Seveda vsi letnik nekje do 2010 za to ceno, ki jo zelim. Kaj pa pravite kaj glede teh avtov?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Odvisno kaj za masinerije. Recimo megane 1.6 16V je sicer dobra vzdrzljiva masina, a pil ti bo zlahka 8.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Če želiš zanesljivost gledaš japonce. Pika, konec. Se pa lahko zajebeš pri vsakem, ker je veliko odvisno od prejšnjega lastnika...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Miikech, od vseh nastetih sem imel v mislih dizle, ki naj bi pili nekje od 5 do 6 litrov, a ni tako?

Generik, kaj pa od japoncev? Kaj od japoncev je nekje srednje velikosti kot recimo tisti, ki sem jih prej nastel (Megane, Citroen C4 itd.) in ima majhno porabo in je zmozen gladke voznje 130 po avtocesti?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Ti si prvo razjasni kaj hočeš :)

SUV/enoprostorec pač ne bo mel majhne porabe...